Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXIX Niedzielę Zwykłą
17.10.2021 r.

1. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wyrażenia pamięci o naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki zostały wyłożone już na kościele. Prosimy o wypełnianie wypominek drukowanymi literami, ponieważ ułatwi to nam ich odczytanie. Przyjmujemy także intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 18.00. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

2. W poniedziałek, będziemy obchodzić święto Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o osobach pracujących w służbie zdrowia, wypraszajmy dla nich potrzebne łaski i siły w tych trudnych czasach pandemii.

3. W przyszłą niedzielę, 24 października, w naszej parafii będziemy gościć kleryków z WSD Diecezji Świdnickiej oraz zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz seminarium. W imieniu Rektora WSD, ks. Dominka Ostrowskiego, składamy wszystkim Ofiarodawcom wyrazy wdzięczności i zapewnienie o modlitwie wstawienniczej wspólnoty kleryckiej za swoich Dobrodziejów.

4. Spotkanie uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się o 16.30 we wtorek, 26 października, na salkach parafialnych.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele parafialnym odbywają się one codziennie o godz. 17.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXVIII Niedzielę Zwykłą
10.10.2021 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św., w ramach dnia papieskiego, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia naukowe dla młodzieży.

2. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje w nowej księdze na rok 2022.

3. Spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się o 16.30 we wtorek, 12 października, na salkach parafialnych.

4. W środę, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W tym dniu nie będzie różańca przed Mszą, lecz po Mszy i zostanie on połączony z tradycyjną procesją światła. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy!

5. Serdecznie dziękujmy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoimi modlitwami i ofiarami.

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
na XXVII Niedzielę Zwykłą
03.10.2021 r.

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego, z tej racji w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców.
 2. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci do przygotowania do I Komunii św., prosimy, o jak najszybsze złożenie deklaracji w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę, w ramach dnia papieskiego, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary przeznaczone będą na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu, w naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, klerykach, osobach życia konsekrowanego i misjonarzach pochodzących z naszej parafii
 5. Kino MOKiS w Bielawie zaprasza na film biograficzny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, który opowiada losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Seanse będą miały miejsce w dniach:
  02-06.10 o godz. 17:30 oraz 08-13.20 o godz. 12:30 w Kinie MOKiS 3D w Bielawie, ul. Piastowska 19a.
 6. W sobotę, 9 października, o godz. 6.00 wyruszy z kościoła św. Jerzego pielgrzymka piesza do Barda. Powrót autobusem, który jest zamówiony dla pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIV Niedzielę Zwykłą

12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej podczas Mszy św. zostaną beatyfikowani ks. kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Róża Maria Czacka. Dziękujmy Bogu, że mamy kolejnych orędowników, którzy wspierają swoimi modlitwami nasi naszą ojczyznę. O godzinie 12.00 w telewizji będzie transmisja z tego wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do duchowego udziału w tej uroczystości.

2. Dzisiaj przypada również pierwsza rocznica ingresu do katedry Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka. Pamiętajmy o naszym pasterzu w naszych modlitwach. Niech Pan Bóg wspiera go swoją łaską w jego trosce o nasz kościół lokalny.

3. W poniedziałek zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej.

4. We wtorek, w liturgii, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.00.

5. Serdecznie dziękujemy Paniom, które poświęciły swój czas i uporządkowały plac kościelny. Kierujemy również serdeczne „Bóg zapłać” w stronę wszystkich, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXII Niedzielę Zwykłą
29.08.2021 r.

 1. W tym tygodniu rozpoczniemy nowy rok szkolno-katechetyczny, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców 31 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00. Podczas liturgii będziemy modlić się o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na czas nauki oraz pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.
 2. 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy stracili życie i cierpieli w wyniku tego konfliktu zbrojonego. Prośmy Boga, aby nigdy więcej ludzkość nie doświadczyła podobnej tragedii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta 30 minut przed każdą Mszą św. Nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 17.00.
 4. W sobotę, 4 września, odbędzie się, także diecezjalne spotkanie osób niepełnosprawnych. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp Marka Mendyka w kościele pw. Ducha Świętego w Bielawie. Po Mszy odbędzie się piknik i potrwa do godz. 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek w ramach organizowanego przez Caritas „Dnia solidarności z Afgańczykami”.
 6. Kancelaria parafialna od 1 września otwarta jest w następujących godzinach: poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.00; w soboty od 8.00 do 9.00.
 7. W naszej wspólnocie parafialnej swoją praktykę duszpasterską rozpoczyna akolita Mariusz Pastuszyński. Już teraz otaczamy Go naszą modlitwą, i życzymy, aby czas spędzony pośród nas umocnił Go w powołaniu i pomógł mu przygotować się do nadchodzących święceń diakonatu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXI Niedzielę Zwykłą

22.08.2021 r.

1. W najbliższy czwartek, 26 sierpnia 2021 r., będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, pieszych i duchowych, na Mszę św. podczas, której będziemy dziękować Bogu za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św., ze względu na obecną sytuację pandemiczną nie będzie tradycyjnego spotkania przy kawie i ciastku, jednakże w kościele przedłużymy naszą modlitwę o apel pielgrzymkowy.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają naszą parafię swoją ofiarnością. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoją modlitwą i cierpieniem. My również pamiętamy o Was wszystkich w naszych modlitwach.

3. Zbliża się już koniec wakacji, tym którzy jeszcze korzystają z urlopów życzymy udanego odpoczynku. W ciągu tygodnia, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach oraz do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy adoracyjnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Wniebowzięcie NMP

15.08.2021 r.

1. Dzisiaj, 15 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół zaprasza nas do refleksji nad tą prawdą, że po zakończeniu biegu swojego ziemskiego życia Matka Boża została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławili zioła, kłosy zbóż, owoce i kwiaty, które są symbolami duchowej dojrzałości Maryi i bogactwa łask, jakimi została obdarowana przez Boga. Ponadto dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterach tamtych czasów oraz prosimy o potrzebne łaski, dla żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę w Wojsku Polskim.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają naszą parafię swoją ofiarnością. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoją modlitwą i cierpieniem. My również pamiętamy o Was wszystkich w naszych modlitwach.

3. Wszystkim naszym parafianom oraz gościom, życzymy udanych wakacji. Niech czas wypoczynku odnowi nasze siły fizyczne i duchowe. Serdecznie zachęcamy, aby jakąś część czasu wolnego przeznaczyć na rozwój duchowy, uczestnicząc we Mszy św. w tygodniu czy poświęcając chwilę na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na XIX Niedzielę Zwykłą

08.08.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym dobiega końca piesza pielgrzymka na Jasna Górę z naszej diecezji. Pielgrzymi o godzinie 14:30 będą uczestniczyć w Mszy Świętej na Jasnej Górze.

2. Diecezja Świdnicka organizuje wyjazd na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, która odbędzie się 12 IX br. (niedziela) podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zainteresowani udziałem w uroczystości beatyfikacji w Warszawie proszeni są o zgłaszanie się telefoniczne do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej (tel. 74 856 44 13; poniedziałek-piątek; godz. 9.00 -13.00) do 30 sierpnia br.

3. Sudeckie Forum Inicjatyw zaprasza na spotkania które odbędą się w dniach 14-18 sierpnia w Głuszycy. Tematem spotkań jest „Wiara – Kultura – Ekonomia”. Szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej.

4. 13 sierpnia, w piątek, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec do procesji oraz intencji do Różańca Świętego.

5. W przyszłą niedzielę 15.08.2021r. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na budowę Kościołów w naszej diecezji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVIII Niedzielę Zwykłą

01.08.2021 r.

1. Dzisiaj z katedry świdnickiej wyrusza XVIII piesza pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Świdnickiej. Módlmy się za wszystkich, którzy wyruszyli na pątniczy szlak, aby szczęśliwie dotarli do celu. Pamiętajmy, że pielgrzymi w trakcie drogi modlą się również za nas.

2. Wszystkich duchowych pielgrzymów z naszej parafii zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 oraz bezpośrednio po nich na spotkania. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Podczas niego zostaną rozdane znaczki pielgrzymkowe oraz modlitewniki.

3. W naszej parafii jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd będzie miał miejsce 8 sierpnia, zapisy w zakrystii, koszt 60 zł przy zapisie. W najbliższą środę zostanie zamknięta lista uczestników. Pielgrzymka odbędzie się, jeśli weźmie w niej udział minimum 40 osób, na chwilę obecną zapisanych jest jedynie 19. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Gorąco zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także do praktykowania nabożeństw 9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót miesiąca. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

5. Dzisiaj w naszym mieście na skwerze Solidarności o godz. 17.00 będzie obchodzona 77. rocznica Powstania Warszawskiego. O tej samej godzinie zabrzmią syreny oraz dzwony na wieżach kościołów. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju. Szczegółowy plan na plakacie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVII Niedzielę Zwykłą

25.07.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkową zawieszkę z podobizną św. Krzysztofa. Ponadto w trakcie poświęcenia będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz fundacji MIVA Polska.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18, w naszej parafii odbędzie się spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu zostaną przekazane następujące informacje: 1) miejsce i termin przekazania bagaży, 2) pobranie opłaty za pielgrzymkę, 3) miejsce i termin złożenia oświadczenia o stanie zdrowia w/s COVID-19, 4) osoby zaszczepione zobowiązane są na spotkaniu do przekazania informacji o dacie przyjęcia II dawki szczepionki (wymagane jest pełne zaszczepienie na dwa tygodnie przed wyjściem na pielgrzymkę).

3. Wszystkie osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, a chciałby się włączyć w pielgrzymkę, zapraszamy do zapisu do grupy duchowej. Od 1 do 8 sierpnia wszystkich duchowych pielgrzymów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po Mszach będą obywały się spotkania. Przy zapisie do grupy duchowej można złożyć dobrowolną ofiarę na, aby pomóc w organizacji pielgrzymki.

4. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii na Jasną Górę odbędzie się 8 sierpnia. Chętne osoby zapraszamy do zapisów w zakrystii. Koszt 60 zł przy zapisie.

5. Dzisiaj, na boisku SP 5 w Dzierżoniowie, o godz. 12.00 rozpocznie się piknik charytatywny na rzecz Jowitki Subzdej cierpiącej na zespół Retta.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVI Niedzielę Zwykłą

18.07.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie módlmy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby Pan Bóg czuwał nad nimi w trakcie podróży.

2. W środę, 21 lipca, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tej racji wystawienie odbędzie się w kościele parafialnym, a nie jak zwykle ma to miejsce w kaplicy adoracji. Wieczysta adoracja rozpocznie się po Mszy św. rano. Zapraszamy o 12.00 na modlitwę Anioł Pański, o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 nastąpi błogosławieństwo końcowe.

3. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszego księdza proboszcza, oraz dziękować Bogu za jego posługę pośród nas. Po uroczystej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkową zawieszkę z podobizną św. Krzysztofa. Ponadto w trakcie poświęcenia będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz misji w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr.

4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18, w naszej parafii odbędzie się spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu zostaną przekazane następujące informacje: 1) miejsce i termin przekazania bagaży, 2) pobranie opłaty za pielgrzymkę, 3) miejsce i termin złożenia oświadczenia o stanie zdrowia w/s COVID-19, 4) osoby zaszczepione zobowiązane są na spotkaniu do przekazania informacji o dacie przyjęcia II dawki szczepionki (wymagane jest pełne zaszczepienie na dwa tygodnie przed wyjściem na pielgrzymkę).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XV Niedzielę Zwykłą

11.07.2021 r.

1. 13 lipca, we wtorek, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zechciejmy włączyć się w to nabożeństwo, aby wynagrodzić zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi oraz prosić o pokój dla świata.

2. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, życzymy udanego odpoczynku. Niech czas urlopów pozwoli nam odetchnąć i nabrać nowych sił, jednakże, niech nie zabraknie podczas tych wakacji budowania pogłębionej relacji z Panem Bogiem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIV Niedzielę Zwykłą

04.07.2021 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Pawlinę – nowego wikariusza. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask, aby jak najlepiej umiał nam służyć tym darem, jaki otrzymał w sakramencie święceń.
 2. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, około godziny 18.30.
 3. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie apeluje do seniorów naszego miasta o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi. Dobiegają informacje o nowych oszustwach popełnionych metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, komendanta Policji, czy szczepieniu przeciwko Koronawirusowi”.
 4. Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza mieszkańców i sympatyków Kresów na obchody 78. Rocznicy Rzezi Wołyńskiej. 10 lipca o godz. 15.30, na cmentarzu komunalnym w Dzierżoniowie pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach odbędą się uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych. Dzień później, 11 lipca o godz. 10.30, w kościele pw. Królowej Różańca Świętego, odbędzie się Msza św. w intencji Polaków pomordowanych na Wołyniu. Po Mszy się organizatorzy zachęcają do udziału w procesji, zmierzającej pod pomnik upamiętniający pomordowanych duchownych na wspólną modlitwę.
 5. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom udanego urlopu oraz jednocześnie zachęcamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIII Niedzielę Zwykłą

27.06.2021 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela pracy duszpasterskiej Ks. Mateusza w naszej parafii jako wikariusza. Msza Święta dziękczynna za jego roczną posługę o godz. 12:00.
 2. We wtorek Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte o 7:00 i 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania, w piątek wynagradzamy Sercu Bożemu za grzechy, w sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi. O godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po Mszy Św. wieczornej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W przyszłą niedzielę 4 lipca na Mszy Św. o 12:00 powitamy nowego wikariusza ks. Wojciecha Pawlinę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XII Niedzielę Zwykłą

20.06.2021 r.

 1. W imieniu ks. Proboszcza Ryszarda Słowiaka i mieszkańców parafii w Ciepłowodach, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie rodzin dotkniętych skutkami powodzi. Przekazaliśmy kwotę 3130 zł.
 2. We wtorek w czasie Eucharystii o godz. 18:00 zakończenie roku formacyjnego Wspólnoty Modlitewnej św. o. Charbela.
 3. W najbliższy czwartek w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela na Mszy Św. o godz. 9:00 w katedrze świdnickiej akolita Marcin Kirkiewicz przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie wszystkich kandydatów do święceń.
 4. W piątek 25 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji.
 5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca na Mszy Św. o godz. 12:00 pożegnamy ks. Mateusza Grzegorczyka, dziękując za roczną pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Decyzją Biskupa Świdnickiego, ks. Mateusz został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W jego miejsce do naszej parafii został skierowany ks. neoprezbiter Wojciech Pawlina, którego powitamy 4 lipca podczas Mszy Św. o godz. 12:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XI Niedzielę Zwykłą

13.06.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej możemy wesprzeć mieszkańców Ciepłowodów, którzy zmagają się ze skutkami podtopień, składając przy wyjściu ofiarę do puszek. Dziękujemy kwestującym za przeprowadzenie tej zbiórki.
 2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy Św. wieczornej na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do modlitwy różańcowej i świec na procesję światła.
 3. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na próbę o godz. 16:00 w kościele.
 4. W środę 16 czerwca odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie. Polecamy modlitwie wszystkich mających przystąpić do tego sakramentu.
 5. Księża Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.
 6. Podjęliśmy w ostatnim czasie prace remontowe. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne.
 7. Przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na X Niedzielę Zwykłą

06.06.2021 r.

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne do piątku włącznie o godz. 17:30.
 2. W przyszłą niedzielę 13 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do modlitwy różańcowej i świec na procesję światła.
 3. Parafianie w Ciepłowodach zmagają się ze skutkami podtopień,
  które w ostatnim czasie nawiedziły ich teren. Ksiądz Proboszcz, pochodzący z naszej parafii, zatroskany o potrzeby swoich wiernych, zwraca się z gorącą prośbą o pomoc. Dlatego w przyszłą niedzielę
  13 czerwca po każdej Mszy Świętej zorganizujemy zbiórkę do puszek.
  W miarę możliwości pomóżmy powodzianom, składając swój dar serca w tym dniu.
 4. Jeszcze raz bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się
 5. w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za wykonane prace, uporządkowanie terenu przy kościele i złożone ofiary.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

 1. 1 czerwca w „Dzień Dziecka” będziemy modlić się w intencji dzieci całego świata, ojczyzny i naszej parafii.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy Wspólnotę Modlitewną św. o. Charbela na Mszę Świętą o godz. 19:00.
 3. W środę 2 czerwca spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej o godz. 16:00, a po niej próba dla dzieci sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
 4. Tradycyjnie w czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy Św. o godz. 10:30 przeżywać będziemy w naszej parafii rocznicę I Komunii Świętej. Po Eucharystii wyruszymy w procesji, której trasa będzie przebiegać:
  ul. Nowowiejską, ul. Złotą aż do ronda, wokół parku i ul. Świdnicką wrócimy do kościoła. Pierwszy ołtarz zostanie ustawiony przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Złotej (przy krzyżu), drugi w parku przy rondzie, trzeci przy Krzyżu Milenijnym, a czwarty przy kościele. Jak co roku, prosimy o przygotowanie ołtarzy poszczególne grupy.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17:00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 6. W sobotę 5 czerwca kancelaria nieczynna.
 7. Przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021 r.

 1. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Doroczna uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii.
 2. We wtorek zapraszamy dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców na spotkanie o godz. 16:00 w kościele. Spowiedź dzieci rocznicowych odbędzie się w środę przed Uroczystością Bożego Ciała dnia 2 czerwca o godz. 16:00.
 3. W najbliższą środę 26 maja przypada  3. rocznica święceń kapłańskich ks. Błażeja. Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilata i księży z Jego rocznika  zostanie odprawiona o godz. 18:00.
 4. W tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem, zaplanowaliśmy nową trasę przejścia procesji. Została ona już zatwierdzona przez Urząd Miasta Dzierżoniowa, teraz pozostaje nam tylko przyglądać się ustalanym obostrzeniom sanitarnym. Wszelkie szczegóły dotyczące Bożego Ciała podamy w najbliższym czasie.
 5. Wznawiamy funkcjonowanie kancelarii parafialnej. Wszelkie sprawy można załatwiać w poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od 8:00 do 9:00.
 6. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021 r.

 1. W najbliższą środę 19 maja o godz. 16:00 zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w kościele.
 2. W piątek o godz. 19:00 Msza Święta dla Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań” w kaplicy domu parafialnego.
 3. W sobotę 22 maja serdecznie zapraszamy do udziału w modlitewnym czuwaniu przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w naszym kościele Mszą Świętą o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Świętego poprowadzi Wspólnota św. o. Charbela.  
 4. Dnia 22 maja w katedrze świdnickiej 4 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wśród nich jest diakon z naszego dekanatu z parafii na Skałkach. Ogarnijmy modlitwą wszystkich kandydatów do święceń.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia przypada 40. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza Krzysztofa i 1. rocznica święceń ks. Mateusza. Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilatów zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 6. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 7. Tradycyjnie w Boże Ciało (w tym roku 3 czerwca) będziemy w naszej parafii przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Wielkanocną

09.05.2021 r.

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie
  i przygotowanie naszej świątyni oraz placu przed kościołem na dzisiejszą uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy również panu Dariuszowi za wykonanie dekoracji.
 2. Jutro 10 maja zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców
  z grupy 1 na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a po nim na Eucharystię, w czasie której otrzymają pamiątkowe obrazki. Natomiast we wtorek na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy dzieci i ich rodziców z grupy 2.
 3. W czwartek 13 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze
  w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
 4. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkanocną

02.05.2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Jutro 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym.
 3. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 4. W najbliższy wtorek 4 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne przygotowane przez Wspólnotę modlitewną św. o Charbela. Nabożeństwo zakończy akt zawierzenia Matce Bożej.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się uroczystość I Komunii Św. w czasie Eucharystii o godz. 9:00 i 12:00. W związku z tym, w ramach możliwości zachęcamy parafian do uczestnictwa we Mszy Świętej o innej godzinie, aby w Eucharystii o 9:00 i 12:00 mogła wziąć udział przede wszystkim rodzina dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do przygotowania kościoła na tę uroczystość.
 8. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w sobotę o godz. 8:30. Rodziców zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed każdą Mszą Świętą.
 9. Dnia 8 maja w kościele wspominamy św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej. Tego dnia zachęcamy do modlitwy za księży biskupów i za całą naszą diecezję.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkanocną

25.04.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Witamy w naszej rodzinie parafialnej alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Przy wyjściu z Kościoła, do puszek będą zbierane ofiary, które zostaną przeznaczone na świdnickie seminarium. Bóg zapłać za każdy gest dobroci.
 2. W dniu wczorajszym w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy ks. bp Adam Bałabuch pobłogosławił trzech ministrantów z naszej parafii do pełnienia funkcji lektora. Nowym lektorom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.
 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:00, połączone z pierwszym w tym roku nabożeństwem majowym.
 4. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkanocną

18.04.2021 r.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Powołaniową.
  W naszej parafii gościć będziemy kleryków ze świdnickiego seminarium. Ofiary składane w tym dniu do puszek zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Diecezji Świdnickiej. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele, pamiętajmy o wszystkich rozeznających swoje życiowe powołanie.
 2. Decyzją komitetu rodziców, I Komunia Święta w naszej parafii przewidziana jest na niedzielę 9-go maja.
 3.  Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła, zarówno te złożone bezpośrednio jak i na konto parafialne. Niech Bóg wynagradza Waszą hojność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

11.04.2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Caritas przeżywa swoje święto. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila adoracji. Zapraszamy o godz. 15:00 do kościoła na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 16:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii z grupy I.
 3. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy II.
 4. W środę spotkanie młodzieży z klasy VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. Decyzją Sejmu RP dzień 14. kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej w tym dniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.2021 r.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu będziemy modlić się za przygotowujących się do kapłaństwa, a zbiórka na tacę zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 2. We wtorek 6 kwietnia zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na próbę, która odbędzie się w kościele o godz. 16:00.
 3. W tym tygodniu w naszej parafii będziemy gościć Księdza Biskupa Ignacego Deca. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. W sobotę 10 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę Świętą z poświęceniem dewocjonaliów o godz. 16:00
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na koronkę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Palmową

28.03.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. W tym roku z racji pandemii nie będzie procesji z palmami.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać 30 minut przed każdą Eucharystią do środy włącznie.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o północy. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji i Ciemna Jutrznia o godz. 8:00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00, zakończenie adoracji o północy. W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji wraz z Ciemną Jutrznią o godz. 8:00. Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Procesja rezurekcyjna odbędzie się po zakończonej Liturgii Wigilii Paschalnej w kościele. Nie będzie procesji rezurekcyjnej rano.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele obowiązuje limit 1 osoby na 20 m2. W naszej świątyni mogą przebywać 43 osoby. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcje dłoni. Prosimy zajmować tylko te miejsca, które oznaczone są na ławkach żółtą kartką z napisem „TUTAJ SIADAMY”.
 5. W związku z limitem osób, które mogą przebywać w naszym kościele (43 osoby), Uroczyste Liturgie w czasie Triduum Paschalnego będą transmitowane zarówno na naszym parafialnym kanale na YouTube, jak również na Facebooku.
 6. W kaplicy św. Józefa można składać dary żywnościowe dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 7. Dziś „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, w Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15:00.
 8. Wszelkie nowe ogłoszenia prosimy śledzić na stronie internetowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczy im o. Faustyn, bernardyn, którego polecamy ufnej modlitwie, by przez ten święty czas jak najlepiej pomógł nam przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
 2. Po zakończonej Eucharystii będzie dziś możliwość nabycia palm na Niedzielę Palmową. Zebrane środki będą przeznaczone na rzecz młodzieży i Służby Liturgicznej naszej parafii.
 3. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Pół godziny przed każdą Eucharystią możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. Od 19 marca do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca) trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tych dniach w czasie Mszy Świętej będziemy modlić się w tej intencji.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. W związku z pandemią nie będzie procesji spod Krzyża Milenijnego.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

7. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązujących w kościele obostrzeniach: limit 1 osoby na 15 m2, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

14.03.2021 r.

 1. W najbliższą środę 17 marca zapraszamy młodzież, która planowo ma przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku, na spotkanie o godz. 16:30 w kościele. Prosimy przynieść ze sobą akt chrztu z parafii, w którym sakrament chrztu był udzielany.
 2. W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, parafianie ufundowali ornat z wizerunkiem św. Józefa. Bóg zapłać za każdy gest ofiary.
 3. Dnia 19 marca będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  W tę uroczystość papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny Amoris Laetitia (Radość miłości). Zakończy się on 26 czerwca 2022 roku z okazji X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z udziałem Ojca Świętego. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Józefa, aby Bóg wspierał nasze rodziny
  i błogosławił wszelkim inicjatywom wspomnianego Roku Łaski.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Faustyn, bernardyn. Ojca rekolekcjonistę polecamy ufnej modlitwie,
  by przez ten święty czas jak najlepiej przygotował nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  
  6. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkiego Postu

07.03.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W najbliższą środę 10 marca zapraszamy młodzież, która nie przystąpiła do bierzmowania w zeszłym roku, na spotkanie o godz. 16:30 w kościele.
 3. W piątek przed IV Niedzielą Wielkiego Postu rozpocznie się nabożeństwo 
  „24 godziny dla Pana”. W ramach tej wielkopostnej inicjatywy papieża Franciszka
  w poszczególnych parafiach naszego miasta będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w piątek w kościele pw. Królowej Różańca Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii została wyznaczona na sobotę 13 marca i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 7:00,
  a zakończy o godz. 17:30. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8:00 do 10:00 i od 15:30 do 17:30. Cały plan nabożeństwa „24 godziny dla Pana” w kościołach naszego miasta został wywieszony w gablocie.
 4. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej
i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu
  i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku, po każdej Mszy Świętej można przed kościołem wesprzeć zbiórkę do puszek na cele misyjne.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu I Komunii Św. i bierzmowania,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W sobotę nabożeństwo o godz. 17:00, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. Przypominamy, że w tym roku nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy, by nie pozostawiać decyzji o skorzystaniu z sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

 1. Dzisiaj „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki:
 • dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu
  I Komunii Św. i bierzmowania o godz. 16:30,
 • dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00.

  3.Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na stronie internetowej.

4. W przyszłą niedzielę 28 lutego przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu
i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Zwykłą

14.02.2021 r.

 1. W najbliższym tygodniu, 17 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania
  głów popiołem o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej”:
 • dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu
  I Komunii Św. i bierzmowania o godz. 16:30,
 • dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00.

W niedzielę „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

3. Tradycyjnie przez cały okres Wielkiego Postu możemy składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu oraz na czas Świąt Wielkanocnych.

4. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu planowane są w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W związku z pandemią nie będzie spowiedzi dekanalnych,
dlatego my kapłani będziemy służy w konfesjonale codziennie przed każdą Eucharystią.

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzierżoniowie ogłasza nabór do klasy 1. Zapisy trwają od 1 do 26 lutego w sekretariacie szkoły. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że przy zapisie swoich dzieci do klasy 1, są oni zobowiązani także do zapisania dzieci na katechezę szkolną, poprzez złożenie u dyrekcji szkoły pisemnej deklaracji. Jest to obowiązek sumienia, wynikający najpierw z przyjętego przez rodziców sakramentu małżeństwa, kiedy zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa, jak i z przyrzeczeń złożonych podczas sakramentu chrztu dziecka.

6. Przyszła niedziela, to I Niedziela Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Zwykłą

07.02.2021 r.

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, po każdej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W związku z tym, że powoli zmieniają się obostrzenia sanitarne, wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. Tych wszystkich, którzy nie przystąpili do bierzmowania w zeszłym roku zapraszamy na spotkanie w środę 10 lutego po Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele.
  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy natomiast na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 lutego po Mszy Św. o godz. 12:00.
 3. We wtorek 9 lutego zapraszamy wspólnotę modlitewną św. Charbela na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele po wieczornej Mszy Św.
 4. W czwartek 11 lutego przeżywamy wspomnienie NMP z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych z naszej parafii. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie udzielany zbiorowo sakrament namaszczenia chorych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Zwykłą

31.01.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada 12. rocznica święceń biskupich ks. bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Polecajmy w modlitwie Pasterza naszej diecezji.
 2. W dniu dzisiejszym praktykę duszpasterską kończy w naszej parafii akolita Paweł Nowotyński. Serdecznie dziękujemy za jego posługę i ogromne zaangażowanie
  w życie naszej wspólnoty. Klerykowi Pawłowi życzymy darów Ducha Świętego
  i wszelkich potrzebnych łask na czas formacji seminaryjnej.
 3. Dziękujemy Panu Zbigniewowi, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy porządkowaniu i rozbieraniu szopki oraz choinek w naszej świątyni.
 4. Dobiega końca okres kolędowy. Jutro 1 lutego zapraszamy wszystkich mieszkańców ul. Nowowiejskiej i ul. Widokowej na Mszę Św. o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia z wodą,
  którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym roku skorzystali z tej wyjątkowej formy wizyty duszpasterskiej,
  do której zmusiła nas sytuacja epidemiczna. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie na potrzeby Kościoła.
 5. W najbliższy wtorek Ofiarowanie Pańskie, święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00 z obrzędem poświęcenia gromnic. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 6. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, dzień Patronalny naszego ks. Wikariusza. Msza Św. w intencji solenizanta o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. W sobotę nabożeństwo o godz. 17:00, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic żywego różańca.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Zwykłą

23.01.2021 r.

 1. Trwamy w okresie kolędowym. Zapraszamy rodziny naszej parafii według podanego porządku na wieczorną Mszę Świętą, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy te konkretne rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską.
  Dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 25.01.2021 (poniedziałek): os. Złote 3, 4, 5, 6
 • 26.01.2021 (wtorek): os. Złote 7, 8, 9, 10, 11
 • 27.01.2021 (środa): os. Kolorowe 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 • 28.01.2021 (czwartek): os. Kolorowe 8, 9, 10, 11
 • 29.01.2021 (piątek): os. Kolorowe 12, 13, 14, 15
 • 30.01.2021 (sobota): os. Kolorowe 16, 17, 18, 19, 20

  2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu Polski i Biskupa Świdnickiego, w związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu naszej parafii za włączenie się w to dzieło.
  3. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na rok 2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Zwykłą

17.01.2021 r.

 1. W środę 20 stycznia w naszej parafii przypada Adoracja Wieczysta. Po Mszy Św. porannej wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele, o godz. 12:00 wspólny „Anioł Pański”, a o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o 17:30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym dla naszej wspólnoty dniu.
 2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dlatego w piątek 22 stycznia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana z formularza o jedność chrześcijan.
 3. Trwamy w okresie kolędowym. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach naszej parafii do kościoła na wieczorną Mszę Świętą, która będzie sprawowana w ich intencji. Przypominamy o przyniesieniu ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 18.01.2021 (poniedziałek): os. Zielone: ul. Jesionowa, ul. Morelowa, ul. Jałowcowa
 • 19.01.2021 (wtorek): os. Zielone: ul. Modrzewiowa, ul. Jodłowa, ul. Sosnowa, ul. Złota
 • 20.01.2021 (środa): os. Zielone: ul. Jarzębinowa, ul. Brzoskwiniowa, ul. Cisowa, ul. Czereśniowa, ul. Jaśminowa, ul. Wiśniowa, ul. Cyprysowa, ul. Klonowa
 • 21.01.2021 (czwartek): os. Zielone:ul. Kasztanowa, ul. Głogowa, ul. Świerkowa, ul. Leszczynowa, ul. Akacjowa
 • 22.01.2021 (piątek): os. Zielone: ul. Orzechowa, ul. Bukowa, ul. Grabowa, ul. Dębowa
 • 23.01.2021 (sobota): os. Złote 1,2

  4. Apel Biskupa Świdnickiego w związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”. W ostatnich dniach Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do „Caritas Polska” z prośbą o pomoc. Podejmując apel przewodniczącego Episkopatu Polski, jak również naszego
  ks. bpa Marka Mendyka, w przyszłą niedzielę, 24 stycznia włączymy się w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.
  5. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze parafialne na rok 2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Święto Chrztu Pańskiego
10.01.2021 r.

 1. Trwamy w okresie kolędowym. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji.
  Przypominamy o przyniesieniu ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 11.01.2021 (poniedziałek): os. Tęczowe 7,8, 9, 10
 • 12.01.2021 (wtorek): os. Tęczowe 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
 • 13.01.2021 (środa): os. Tęczowe 18, 19, 20, 21, 22
 • 14.01.2021 (czwartek): os. Tęczowe 23, 24, 25, 26
 • 15.01.2021 (piątek): os. Tęczowe 27, 28
 • 16.01.2021 (sobota): os. Tęczowe 29, 30

2. W zakrystii są do nabycia jeszcze kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
3. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe na potrzeby Kościoła. Za każde wsparcie, zarówno modlitewne, jak i to materialne serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

03.01.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Od jutra 4 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. Ze względu na aktualne obostrzenia w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach do kościoła parafialnego na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia
  z wodą, którą poświęcimy do indywidualnego pokropienia swoich domów, po przyjściu z kościoła. W tym dniu zachęcamy konkretne rodziny do przygotowania swojego mieszkania na kolędę, a więc do przygotowania białego obrusu, krzyża i świec, abyśmy poczuli choćby klimat tego wyjątkowego czasu. Eucharystię zakończymy specjalnym błogosławieństwem i wręczymy pamiątkowe obrazki. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę kolędową na cele kościelne.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 04.01.2021 (poniedziałek): ul. Brzegowa ul. Ciasna,
 • 05.01.2021 (wtorek): ul. Zachodnia, Sowiogórska
 • 07.01.2021 (czwartek): ul. Grota Roweckiego, oś. Pogodne
 • 08.01.2021 (piątek): os. Tęczowe 1, 2, 3, 4, ul. Bursztynowa,
  ul. Szafirowa, ul. Srebrna, ul. Rubinowa
 • 09.01.2021 (sobota): os. Tęczowe 5, 6, ul. Świdnicka

3. Dnia 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Trzech Króli. W tym dniu rozprowadzane będą kreda i kadzidło, a złożone ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań do służby w kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Niedzielę Świętej Rodziny

27.12.2020 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  Przypominamy, że na Eucharystii o godz. 18:00 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 2. W czwartek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17:00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 3. W Nowy Rok 1 stycznia Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, o godzinie: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi tradycyjna kolęda będzie miała w tym roku nieco inną formę. Rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach naszej parafii będą zapraszane do kościoła według grafiku, który niebawem przygotujemy. W intencji tych rodzin będzie sprawowana Eucharystia. Będziemy prosić o przynoszenie ze sobą wody, którą poświęcimy. Będą też rozdawane pamiątkowe obrazki.
 5. Z serca dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwość i wszelkie wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne, jakim otaczacie naszą wspólnotę i świątynię. Niech Bóg hojnie wynagradza Waszą dobroć.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na IV Niedzielę Adwentu
20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu, zbliżamy się zatem do końca radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. W środę o godzinie 18:00 odbędzie się ostatnia Msza Święta Roratnia, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Już w najbliższy czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia Msza Święta o godz. 7:00 i tradycyjnie o północy Pasterka, która będzie transmitowana z naszego kościoła parafialnego.
 3. W pierwszy i drugi dzień Świąt niedzielny porządek Mszy Świętych.
  W Narodzenie Pańskie 25 grudnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W drugi dzień świąt, to jest 26 grudnia, przeżywamy Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
 5. W niedzielę 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Eucharystii o godz. 18:00 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 6. Do środy włącznie będziemy posługiwać w konfesjonale. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy decyzji o spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. W zakrystii i w domu parafialnym można jeszcze odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu
13.12.2020 r.

 1. Zachęcamy do przynoszenia darów żywnościowych do paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszej parafii, którymi zajmuje się parafialny zespół charytatywny. Paczki można przynosić codziennie do przygotowanego kosza przy kaplicy św. Józefa i Miłosierdzia Bożego.
 2. Burmistrz Dzierżoniowa i Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na świąteczny poczęstunek dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie z Burmistrzem Miasta i odbiór świątecznych potraw odbędzie się w tym roku 22 grudnia o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, ul. Strumykowa 1.
 3. W zakrystii i w domu parafialnym można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
 4. Przypominamy, że w tym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 5. Przypominamy, że z troski o zdrowie naszych parafian i zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Świdnickiego kancelaria parafialna wciąż pozostaje nieczynna. Pilne sprawy prosimy umawiać telefonicznie.
 6. Otrzymaliśmy niewielką ilość świec wigilijnych. Można je nabyć w zakrystii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na II Niedzielę Adwentu

06.12.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć tę inicjatywę. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w kwestę.
 3. W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że zmarła Pani Wiktoria Szkwarek, mama kapłana pochodzącego z naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 8 grudnia i rozpoczną się Mszą Św. o godz. 10:00 w naszym kościele parafialnym. Po zakończonej Eucharystii dalsza część obrzędów o godz. 11:00 na cmentarzu parafialnym w Dzierżoniowie.
 4. We wtorek 8 grudnia obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Św. o godzinie: 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. Trwamy w okresie Adwentu, dlatego od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 zapraszamy na Roraty.
 6. W zakrystii i w domu parafialnym można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
 7. Przypominamy, że w tym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 8. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za wszelkie wsparcie, zarówno duchowe, jak również materialne. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, niech Bóg hojnie Wam wynagradza.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Uroczystość Chrystusa Króla

22.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś doroczną uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o wszystkich parafianach,
  a z racji wspomnienia św. Cecylii szczególnie o członkach chóru parafialnego, scholi liturgicznej oraz Panu Organiście. Swoją modlitwą ogarniamy także naszego praktykanta kleryka Pawła Nowotyńskiego, który obchodzi dzisiaj kolejną rocznicę swoich urodzin. Dziękujemy im wszystkim za zaangażowanie i gorliwe włączanie się
  w życie  naszej parafii.
 2. Dziękujemy ks. Dominikowi Wargackiemu za całodzienną posługę
  i ubogacanie nas Słowem Bożym.
 3. Wspólnocie parafialnej składamy podziękowania za prezent z racji imienin naszego Kościoła w postaci kapy i welonu.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i Adwent, przygotowujący nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. W I Niedzielę Adwentu dokonamy poświęcenia opłatków dla rodzin naszej parafii na stół wigilijny.
 5. Zostały przygotowane kalendarze parafialne na rok 2021. Są one dostępne do nabycia w zakrystii. Tradycyjnie w cenie 10 zł, jest to cegiełka na ogrzewanie domu parafialnego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020 r.

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii nabożeństwa wypominkowe.
  Dziękujemy tym wszystkim, którzy polecali modlitwom Kościoła
  dusze swoich bliskich zmarłych.
 2. Jutro w poniedziałek o godzinie 12:00 w kościele św. Jadwigi w Bolkowie odbędą się uroczystości pogrzebowe ś.p. Władysława Zwolennika, taty ks. Błażeja. Zmarłego śp. Władysława oraz Jego najbliższych polecamy ufnej modlitwie.
 3. W przyszłą niedzielę doroczna uroczystość odpustowa ku czci Chrystusa Króla. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godzinie 12:00 w intencji parafian, chóru parafialnego, scholi i Pana Organisty w związku ze zbiegającym się w tym dniu wspomnieniem św. Cecylii,
  Patronki muzyki kościelnej.Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie będzie rekolekcji poprzedzających odpust. Przez całą najbliższą niedzielę oraz na Sumie Odpustowej okolicznościowe kazania wygłosi ks. Dominik Wargacki. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć dzieło, niosące pomoc Republice Środkowoafrykańskiej, składając ofiary do puszek.
 2. Przeżywamy dziś niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu kontynuujemy modlitwy wypominkowe codziennie
  o godz. 17:30. Przepraszamy za błąd, który wkradł się w porządek naszych modlitw. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z nowym grafikiem modlitw wypominkowych na najbliższe dni:

08.11.2020r.Niedziela – ul. Nowowiejska, ul. Zachodnia,
os. Pogodne, ul. Brzegowa

09.11.2020r.Poniedziałek – os. Kolorowe

10.11.2020r.Wtorek – os. Tęczowe cz. 1

11.11.2020r.Środa – os. Tęczowe cz. 2

12.11.2020r. – Czwartek –  ul. Ciasna, wypominki bez adresu

13.11.2020r. – Piątek os. Zielone cz. 1

14.11.2020r. Sobota os. Zielone cz. 2

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020 r.

 1. Z uwagi na sytuację epidemiczną podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy
  do dnia 2 listopada włącznie. Dlatego zachęcamy do modlitwy w intencji bliskich zmarłych w domach i w naszym kościele parafialnym.
 2. Jutro 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych o godzinie 18:00. Gdyby miał ktoś jeszcze życzenie zamówić intencję na tę Mszę Świętą, można to uczynić w zakrystii.
 3. Od 3 listopada o godzinie 17:30 rozpoczynamy w naszym kościele modlitwy wypominkowe za zmarłych według następującego porządku:

03.11.2020r. – Wtorek – os. Złote cz. 1

04.11.2020r. – Środa – os Złote cz. 2

05.11.2020r. – Czwartek – os. Zielone cz. 1

06.11.2020r. – Piątek – os. Zielone cz. 2

07.11.2020r. – Sobota – ul. Świdnicka,
 ul. Grota Roweckiego

08.11.2020r. – Niedziela –
ul. Nowowiejska, ul. Zachodnia,
os. Pogodne, ul. Brzegowa

09.11.2020r. – Poniedziałek –
os. Kolorowe

10.11.2020r. – Wtorek – os. Tęczowe
cz. 1

12.11.2020r. – Środa – os. Tęczowe cz. 2

13.11.2020r. – Czwartek –  ul. Ciasna, wypominki bez adresu

4. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej ze względu na trwającą epidemię,
odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się
za zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00 połączone z modlitwą za zmarłych, a po Mszy św. o godzinie 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020 r.

 1. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej ze względu na trwającą epidemię, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych będzie można otrzymać przez cały miesiąc listopad.
 2. Dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte
  będą odprawiane w porządku niedzielnym, to jest o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii w świątyni parafialnej.
 3. Zachęcamy do zamawiania intencji na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych. Można je składać w zakrystii.
 4. Przy wyjściu z kościoła oraz przy bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przy wypisywaniu imion naszych bliskich zmarłych, prosimy o wpisanie swojego adresu zamieszkania.
 5. W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi oraz zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Świdnickiego kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. Pilne sprawy prosimy umawiać telefonicznie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

 1. W kalendarzu wspominamy dziś św. Łukasza, Ewangelistę, Patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o wszystkich tych, którzy niosą pomoc chorym.
 2. Przy wyjściu z kościoła oraz przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone kartki wspominkowe. Przy wypisywaniu imion naszych bliskich zmarłych, prosimy
   o wpisanie adresu zamieszkania.
 3. Można już zamawiać intencje na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, która odbędzie się w poniedziałek 2. listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  o godzinie 18:00.
 4. Nie otrzymaliśmy jeszcze nowej książki intencji na przyszły rok. Prosimy
  o cierpliwość. Jak tylko otrzymamy ją z drukarni od razu o tym powiadomimy.
 5. W ramach akcji „Pomoc misjom”, w sobotę 24 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszelki sprzęt będzie można składać tradycyjnie przed wjazdem na plac kościelny przy plebanii. Zbiórka będzie mieć miejsce wyłącznie od godziny 7:30 do 11:00.
 6. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i bardzo dużą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym powiecie, w trosce o nasze zdrowie
  i bezpieczeństwo oraz dostosowując się do podanych ograniczeń zawieszamy
  do odwołania wszystkie spotkania formacyjne wspólnot, działających w naszej parafii. Prosimy o dostosowanie się do wprowadzonych wymogów sanitarnych.
 7. Informacja dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej: Różańce są już przygotowane, ale ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń, zostaną one wręczone w innym terminie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży.
 2. Jutro 12 października zapraszamy rodziców i dzieci z grupy 1, które w tę niedzielę przyjęły I Komunię Św. na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim na Eucharystię, w czasie której otrzymają pamiątkowe obrazki. Tego dnia zapraszamy również dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. w tym roku w innym terminie. Natomiast we wtorek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 dzieci i ich rodziców
  z grupy 2.
 3. We wtorek 13. października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do różańca
  i świec na procesję światła. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego
  o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu 14. października obchodzimy Dzień Nauczyciela.
  Zachęcamy do modlitwy za nauczycieli, wychowawców i katechetów. 
 5. Wyjątkowo w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020 r.

 1. Dnia 7 października wspominamy NMP Różańcową. Tego dnia parafia na Skałkach przeżywa doroczny odpust.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się uroczystość
  I Komunii Św. w czasie Eucharystii o godz. 9:00 i 12:00. W związku z tym, w ramach możliwości zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o innej godzinie.
 3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do przygotowania kościoła na tę uroczystość.
 4. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą  w sobotę o godz. 10:00. Rodziców zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.

 1. We wtorek 29 września zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, a po niej na spotkanie wspólnoty modlitewnej św. Charbela.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00, a po Mszy św. o godzinie 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Zbliża się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Z tej racji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy różańcowej.
  Zapraszamy codziennie na wspólne nabożeństwo o godzinie 17:30.
 4. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

 1. Jutro w poniedziałek przeżywamy Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta ks. Mateusza Grzegorczyka.
 2. We wtorek 22 września zapraszamy rodziców dzieci z klas 3, przygotowujących się do komunii św. w maju, na Mszę Świętą wieczorną, a po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne.
 3. W środę Kościół wspomina św. o. Pio. W tym dniu o godz. 18:00 Msza Święta inaugurująca nowy rok formacyjny wspólnot modlitewnych naszej parafii, tj. Kręgu Biblijnego, Wspólnoty św. Charbela, scholi parafialnej oraz Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań”.
 4. W najbliższy piątek 25 września o godz. 17:00 odbędzie się próba scholi, a o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań”. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

 1. Dzisiaj 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym dniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego, ale w jego ramach zapraszamy na nabożeństwo, którego rozważania będą oparte właśnie na Piśmie Świętym.
 3. W poniedziałek 14 września o godz. 16:30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy 1. i ich rodziców, natomiast we wtorek o godz. 16:30 spotkanie dzieci i ich rodziców z grupy 2. 
 4. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu zapraszamy na czwartkowe Msze Święte o godz. 18:00, a po niej na wspólne spotkania.
 5. Otrzymaliśmy niewielką ilość cegiełek w formie cukierków „krówek” przeznaczonych na remont katedry świdnickiej. Cegiełka w kwocie 20 zł do nabycia przy wejściu
  do kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020 r.

 1. Zgodnie z decyzją ks. bp. Marka Mendyka, dziś po każdej Mszy św. ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz „Caritas” diecezji świdnickiej.
 2.  W sobotę 12 września odbędzie się Ingres Biskupa Świdnickiego do katedry. Ze względu na trwającą epidemię, uroczystość odbędzie się w ograniczonej formie, tzn. tylko z udziałem zaproszonych gości. Biskup świdnicki prosi nas wszystkich o włączenie się do duchowej jedności w tym szczególnym czasie, polecając Panu Bogu i Matce Najświętszej jego pasterską posługę w diecezji.
 3. Wrzesień to miesiąc, w którym wznawiamy działalność grup i wspólnot modlitewnych w naszej parafii. Dlatego już w najbliższy poniedziałek 7 września zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu Kręgu Biblijnego. Odbędzie się ono po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
 4. W czwartek zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Mszę św. wieczorną, a po niej na zbiórkę, otwierającą kolejny rok formacji. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu.
 5. W najbliższym czasie planujemy również wznowić spotkania wspólnoty modlitewnej św. Charbela, Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań” oraz scholi parafialnej. Szczegóły w późniejszym czasie.
 6. W środę 9 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W przyszłą niedzielę 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
 8. W związku z trwającą pandemią stałe odwiedziny chorych są zawieszone. Gdyby jednak ktoś miał potrzebę skorzystania z sakramentów prosimy o zgłoszenie tego faktu.
 9. Z dniem 06 lipca 2020 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie w ramach realizacji programu „Aktywne wsparcie” został uruchomiony Lokalny Telefon Zaufania. Jest on dostępny dla każdego mieszkańca Gminy Dzierżoniów. Więcej informacji w gablocie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00.
2. Zgodnie z decyzją ks. bp. Marka Mendyka, w przyszłą niedzielę, 6 września odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz „Caritas” diecezji świdnickiej.
3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni
oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą. Przy wejściu do kościoła przygotowane jest stanowisko do dezynfekcji, odpowiednia instrukcja oraz maseczki ochronne. Zakup preparatów dezynfekujących został dofinansowany w ramach Programu COVID-19 ze środków Narodowego Instytutu Wolności.
4. Polecamy modlitwie dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.
W związku z pandemią nie ma przewidzianej Mszy św. na rozpoczęcie roku.
5. Od września kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki
od 16:00 do 17:00 i w soboty od 8:00 do 9:00.
6. W ten poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna w związku z konferencją rejonową duchowieństwa w Kłodzku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

1. W ostatnim czasie przystąpiliśmy do renowacji przedsionka i drobnych prac remontowych we wnętrzu naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i wszelkie ofiary materialne składane na potrzeby naszej świątyni.
2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
dzisiaj po każdej Mszy Świętej możemy włączyć się w zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na pomoc dla mieszkańców Bejrutu, poszkodowanych w tragicznej eksplozji materiałów wybuchowych. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie tej akcji.
3. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020 r.

1. W czwartek 13. sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
2. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej), Msze Święte według niedzielnego porządku. Po każdej Eucharystii dokonamy obrzędu poświęcenia ziół i kwiatów.
3. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św.
2. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.
3. Trwa XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Każdego dnia po wieczornej Mszy Św. odbywają się w naszej parafii spotkania modlitewne Grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pielgrzymów.
4. Sudeckie Forum Inicjatyw w dniach 15-19 sierpnia w Głuszycy zaprasza na cykl paneli dyskusyjnych, koncertów i warsztatów pt. wiara – kultura –ekonomia. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.sudeckieforuminicjatyw.pl
5. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem przypominamy, że w kościele wciąż obowiązuje obowiązek noszenia maseczek.
6. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, z tej racji zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17:00.
2. Przypominamy, że w zakrystii możemy zapisywać się do grupy duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki pieszej w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia w naszej parafii po wieczornej Mszy św. odbywać się będą spotkania modlitewne Grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia.
W sobotę 1 sierpnia jako Rejon Dzierżoniowski jesteśmy zaproszeni do parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, gdzie o godz. 19:00 Mszy Św. będzie przewodniczył JE Ks. bp Adam Bałabuch, a po niej odbędzie się Apel Pielgrzymkowy. W tym dniu nie będzie spotkania modlitewnego w naszej parafii.
3. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy Bożej opieki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

1. We wtorek 21.07. w naszej parafii przypada Adoracja Wieczysta. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele, o godz. 12:00 wspólny „Anioł Pański”, a o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o 17:30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym dla naszej wspólnoty dniu.
2. W sobotę 25.07. liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00, po której tradycyjnie dokonamy obrzędu poświęcenia pojazdów. Zachęcamy kierowców do skorzystania z tej możliwości.
3. Przypominamy, że w zakrystii możemy się zapisywać do grupy duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.
4. Wszystkim życzymy dobrych wakacji.
5. W przyszłą niedzielę 26.07. na Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla czworga dzieci. Wszystkie dzieci oczekujące na tę uroczystość zawierzajmy Panu Bogu w codziennej modlitwie.
6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie zaprasza do nowo otwieranej grupy, przeznaczonej dla osób z zaburzeniami funkcji poznawczych, których najczęstszą przyczyną jest choroba Alzheimera. W ramach wsparcia dziennego oferujemy: zajęcia terapeutyczne, opiekę pielęgniarską, rehabilitację ruchową, wsparcie psychologa, ciepły posiłek w ramach zajęć kulinarnych oraz wsparcie rodziny i opiekunów w procesie opieki nad osobą zależną. Zapisy i informacje: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie, ul. Nowowiejska 88, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. (Tel. 74 830-39-97, kom. 507-343-448). Ilość miejsc ograniczona.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

1. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria
parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej, a w soboty od 8:00 do 9:00.
2. Jutro 13. lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
3. Serdecznie dziękujemy za ofiarność naszym parafianom. Zakupiliśmy ostatnio komplet świec ołtarzowych. Przygotowujemy się do bieżących remontów i zakończyliśmy modernizację monitoringu, dokładając nowe kamery monitorujące przedsionek kościoła na zewnątrz oraz założyliśmy alarm przeciwpożarowy i antywłamaniowy, dokładając odpowiednią ilość czujek. Obiekt na zewnątrz i wewnątrz kościoła i plebanii jest monitorowany 24 h na dobę.
4. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o Panu Bogu, a dzisiaj wybierzmy dobrego prezydenta naszej Ojczyzny.
5. Informacja o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
Tegoroczna 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii będzie miała wyraz symboliczny. W imieniu wszystkich pielgrzymów wyruszą przedstawiciele Księży oraz służb porządkowych, niosąc intencje całej diecezji. Pielgrzymka wyruszy 31 lipca ze Świdnicy po Mszy św. o godz. 10:00, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 9 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana w kaplicy cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 9:30. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej i zapisania się do grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Pielgrzymi duchowi otrzymają specjalne modlitewniki oraz tegoroczny znaczek pielgrzymkowy. Zapisy do grupy 7 w zakrystii, istnieje wtedy możliwość złożenie dobrowolnej ofiary na rzecz pokrycia kosztów materiałów oraz pielgrzymki. W diecezji w wyznaczonych kościołach odbywać będą się również spotkania dla pielgrzymów, a w Internecie umieszczone będą konferencje na każdy dzień. Transmitowane będą też wydarzenia z pielgrzymki pieszej oraz wieczorne spotkania modlitewne z kościołów stacyjnych. Bliższe informacje na plakatach wywieszonych w gablocie oraz na stronie internetowej: swidnickiepielgrzymowanie.pl

Ks. Kan. Krzysztof Ambrożej
Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020 r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu
po każdej Mszy Św.
2. Na Mszy Św. o godzinie 12:00 uroczyście przywitamy nowego wikariusza ks. Mateusza Grzegorczyka. Na zakończenie Mszy Św. ks. Neoprezbiter udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy Św. wieczornej a w soboty od 8:00 do 9:00.
4. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy Bożej opieki.

Ks. Kan. Krzysztof Ambrożej
Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020 r.

1. Z dniem dzisiejszym zgodnie z rozporządzeniem władz w naszym Kościele może uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach 80 osób.

2. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwo majowe.

3. Jutro 18.05 przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Za Jego przyczyną wypraszajmy łaski dla naszej Ojczyzny. Na Dzierżoniowskim Rynku możemy oglądać wystawę poświęconą naszemu rodakowi do 14.06. Gorąco zachęcamy.

4. W sprawie naboru do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie można kontaktować się telefonicznie lub poprzez skrzynkę e-mail. Dane kontaktowe umieszczone są na stronie szkoły. Prosimy kontaktować się od poniedziałku do czwartku od godz. 9:00 do godz. 14:00.

5. W sobotę 20.05 w Katedrze Świdnickiej odbędą się święcenia Kapłańskie. Diakonów przeżywających rekolekcje przed święceniami polecamy modlitwom wiernych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie przypomina, że w związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, apelujemy do Państwa o ostrożność, zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych dni.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Do soboty 09.05 trwać będzie Tydzień modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitwy w tak ważnej dla Kościoła sprawie.

2. Codziennie o godz. 17:30 Nabożeństwo majowe.

3. Jutro św. Floriana męczennika – patrona strażaków.

4. W czwartek 07.05 przypada 1-szy czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania TPWSD.

5. W piątek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i diecezji Świdnickiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przypominamy, że wciąż obowiązuje limit osób uczestniczących w nabożeństwach i Mszach św. (do 55 osób). Przychodzimy w maseczkach i zachowujemy bezpieczną odległość między sobą (do 2 metrów).

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. Przypominamy, że we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 55 osób. Obowiązują maseczki i zachowujemy wymaganą odległość między sobą. Nadal obowiązuje dyspensa od przyjścia na Mszę św. Uczestniczymy przez transmisje w mediach. Dziś o godz. 10:30 będzie transmitowana Msza św. z naszego Kościołą w mediach społecznościowych.

2. W piątek 01.05 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30. Obowiązuje określona liczba osób (do 55).

3. W sobotę 02.05 liturgicznie obchodzimy Uroczystość M. B Królowej Polski ze względu na specjalny przywilej udzielany przez Stolicę Apostolską. Msze św. wg porządku Niedzielnego: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. Nabożeństwo 1-szo sobotnie połączymy z majówką o 17:30, będzie ono miało nieco inny charakter. Modlitwa domowa z Komunią św. duchową nie przerywa rozpoczętych 5 sobót miesiąca, podobnie jest z 1-ymi piątkami.

4. Nie organizujemy masowych spowiedzi. Prosimy o osobiste zgłaszanie chęci wyspowiadania się i umówienia się z kapłanem zachowując w ten sposób zasady bezpieczeństwa.

5. Zachęcamy naszych wiernych do nabywania paschalików wielkanocnych w cenie 5 zł. Okres Wielkanocny trwa, paschalik symbolizujący Zmartwychwstałego Jezusa możemy zapalić na grobach naszych bliskich a tym samym wspieramy działalność CARITAS-u naszej diecezji.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej :Gość Niedzielny oraz Niedziela. ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

1. Z radością informujmy naszych wiernych, że od jutra 20 kwietnia zmieniają się Rządowe przepisy co do restrykcji osobowych w związku z trwającą epidemią Koronowirusa. W naszym Kościele będzie mogło uczestniczyć w Mszach św. do 55 osób. Prosimy jednak o rozwagę, nie skupiamy się w jednym miejscu i przychodzimy w maseczkach.

2. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bpa i męczennika. W tym dniu Kanonicznie obejmuję naszą diecezję nowy pasterz ks. Bp Marek Mendyk zastępując odchodzącego na emeryturę ks. Bpa Ignacego Deca. Obu pasterzy polecamy modlitwom wiernych.

3. W związku z panującą sytuacją w naszej Ojczyźnie, Uroczystość I-ej Komunii św. w naszej parafii przenosimy na drugą Niedzielę października tj. 11.10.2020r.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa 05.04.2020 r.

 1. Ponawiamy apel naszych pasterzy oraz władz państwowych o pozostawanie w domach. W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa.
 2. W Wielki Czwartek, Piątek i w Sobotę liturgia sprawowana będzie bez udziału wiernych o godz. 18:00. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w tych wydarzeniach przez media. Liturgia Triduum Paschalnego będzie transmitowana z naszego Kościoła. Łączmy się duchowo. Adorujmy Krzyż w naszych rodzinach.
 3. W tym roku nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów. Śniadanie wielkanocne modlitwą rozpoczyna głowa rodziny albo najstarsza z osób obecnych.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma rezurekcyjnej procesji. Mszę św. w naszym Kościele o 7:30, 9:00, 10:30, 18:00. Prosimy o pozostanie w domach i uczestniczeniu przez transmisje Tv i media społecznościowe (Internet). Dla bezpieczeństwa własnego i innych zachowujmy przepisy i zostańmy w domach.
  ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:00 bez udziału wiernych. Transmitowane będą bezpośrednio z naszego kościoła przez media społecznościowe.

2. Intencje Mszy św. przyjęte na godz. 10:00 na czas rekolekcji które zostały odwołane, będą odprawione o godz. 7:00. (dotyczy poniedziałku, wtorku i środy).

3. Nabożeństwo I-ego czwartku, piątku i soboty oraz odwiedziny chorych zostają zawieszone do odwołania. Modlimy się w domach.

4. W przyszłą niedzielę obrzęd poświęcenia palm w formie zwykłej bez udziału wiernych i procesji.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

1. W związku z epidemią informujemy ze smutkiem że w tym roku nie będzie rekolekcji Wielkopostnych i z nimi związanej spowiedzi. Spowiadać będziemy codziennie przed każdą Mszą św. aby uniknąć publicznych zgromadzeń.

2. W środę 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada XVI rocznica ustanowienia naszej diecezji, rocznica sakry biskupiej i ingres I-ego Biskupa Świdnickiego. Modlimy się w intencji diecezji i naszego pasterza ks. Bpa Ignacego.

3. W dalszym ciągu zawieszamy wspólne Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

4. Ponawiamy apel naszych władz Kościelnych i świeckich. Zostańmy w domach. Dyspensa obowiązuje do 29.03.

5. Ponieważ nie będzie rekolekcji, intencje Mszalne przyjęte na godz. 10:00 odprawione zostaną o godz. 7:00. Ofiarodawców przepraszamy za tę zmianę.

ks. kan. Krzysztof Ambroże

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

1. W czwartek Uroczystość św. Józefa.

2. W związku z Koronawirusem odwołujemy wszystkie Nabożeństwa: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale oraz wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży.

3. W piątek kościół będzie otwarty dla wiernych, którzy chcieliby odprawić prywatnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Biskupa zawartych w odczytanym dziś komunikacie.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji (Ciemnicy) oraz na nasze bieżące remonty. Przygotowujemy się do malowania kopuły na wieży naszego Kościoła oraz konserwacji dzwonów i konstrukcji na której są zawieszone.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

1. Z racji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzy Bożego Błogosławieństwa składając dar serdecznej modlitwy.

2. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 17:00.

3. W dniu dzisiejszym w ramach przeżywanej niedzieli „Ad Gentes” modlitwą i ofiarą składaną do puszek pomagamy polskim misjonarzom a wśród nich o. Krzysztofowi Zębikowi naszemu parafinowi. Zespołowi Charytatywnemu dziękujemy za ich służbę na rzecz misji.

4. Jutro w kinie „Zbyszek” w Dzierżoniowie odbędzie się projekcja filmu „Najświętsze serce”. Seans o godz. 16:30. Zainteresowane osoby proszone są by już przed 16:00 zgłosić się po bilet za 10 zł. u przedstawicieli Akcji Katolickiej parafii Królowej Różańca Świętego.

5. W sobotę 14.03 Wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów w seminarium świdnickim. Prosimy o modlitwę.

6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. porannej , o godz. 17:00 z udziałem dzieci i młodzieży i po Mszy św. wieczornej.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką Pasyjną na godz. 17:00.

2. W środę 4 III rozpoczynają się szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 i trwać będą do piątku. Prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.

3. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W czwartek modlimy się o powołania. Zapraszamy TPWSD. Wyjątkowo w 1-szy piątek Msza św. o 7:00 i 18:00. Zmiana z godz. 8:00 na 7:00 ze względu na rekolekcje szkolne. Msza św. na zakończenie rekolekcji w piątek o godz. 9:00. Wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej po Mszy św. porannej. W 1-szą sobotę Kapłani odwiedzą swoich chorych.

4. O godz. 17:00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. Zapraszamy w piątki na Drogi Krzyżowe o godz. 17:00 z udziałem dzieci i młodzieży i po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą Niedziele 8 III w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela
„Ad Gentes”. Niesiemy pomoc misjom. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami polskimi. Ofiary składane do puszek w tym dniu przeznaczone są na polskich misjonarzy i dzieła przez nich podejmowane.

7. W poniedziałek 9 III w Kinie Zbyszek w Dzierżoniowie wyświetlony będzie film pt. „Najświętsze Serce”. Seans zamówiony przez parafie naszego miasta o godz. 16:30. Cena 10 zł. Gorąco zachęcamy zwłaszcza Straż Honorową NSPJ a także wszystkie grupy modlitewne.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej