Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VI Niedzielę Wielkanocną
05.05.2024 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Wniebowstąpienie Pańskie. Ta uroczystość przypomina nam, że niebo jest celem życia każdego chrześcijanina oraz umacnia nas w wierze, że Jezus wstawia się za nami po prawicy Ojca.

2. W środę, 8 maja, będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz naszej diecezji świdnickiej. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę oraz za nasz Kościół lokalny.

3. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się już za tydzień w niedzielę 12 maja o godz. 12.00. Spotkania formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w następujących dniach w kościele parafialnym: w poniedziałek, 6 maja, o godz. 16.00 odbędzie się próba przed pierwszą spowiedzią świętą. We wtorek, 7 maja, o godz. 16.00 odbędzie się próba generalna przed uroczystością I Komunii Świętej. Bardzo prosimy o obecność na tej próbie rodziców. W piątek, 10 maja, około godz. 18.30, odbędzie się sprzątanie i dekoracja Kościoła przez rodziców. W sobotę, 11 maja, o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Zbiórka w kościele o 9.50 w stroju galowym. Rodziców oraz rodziny dzieci pierwszokomunijnych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w ciągu tygodnia. Spowiadamy codziennie 30 minut przed Mszą świętą.

4. Pierwszy witraż powrócił już z pracowni i został zamontowany w oknie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi modlitwami oraz ofiarami materialnymi wspierają to dzieło. Bóg zapłać za Waszą hojność, bo dzięki Waszym otwartym sercom w naszej parafii możemy prowadzić prace remontowe. Ufamy, że blask odnowionych witraży przyczyni się do pogłębienia atmosfery modlitwy w naszym kościele.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na V Niedzielę Wielkanocną
28.04.2024 r.

1. W naszym kościele parafialnym od środy zaczniemy odprawianie nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie, o godz. 17.30, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski, w tym dniu Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o 07.30, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę, w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą osoby chore z posługą sakramentalną, natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

4. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 12.00. Spotkania formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w następujących dniach w kościele parafialnym: w poniedziałek, 29 kwietnia, godz. 16.00; we wtorek, 30 kwietnia, godz. 16.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Wielkanocną
21.04.2024 r.

1. Dzisiaj, w parafii św. Jerzego w Dzierżoniowie, o godz. 12.00 jest sprawowana uroczysta Msza św. odpustowa. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Ignacy Dec.

2. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy świętować uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu, nasz wikariusz, ks. Wojciech, obchodzi swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić za ks. Wojciecha.

3. W czwartek, 25 kwietnia, wspominamy w liturgii św. Marka. W tym dniu nasz biskup diecezjalny Marek Mendyk obchodzi swoje święto patronalne. Zachęcamy do modlitwy za naszego pasterza, prośmy Boga, aby udzielił mu wszelkich łask potrzebnych do kierowania diecezją.

4. Siostry Salezjanki zapraszają wszystkich parafian na coroczny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 12 maja od godz. 13.00 do 17.00 na terenie domu Sióstr Salezjanek, przy ul. Spacerowej 2. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak: kiermasz, zabawy, gry, własne wypieki oraz grill. Niech to będzie czas pełen radości, spotkań i dobrej zabawy dla całej rodziny. Siostry informują też o weekndowym spotkaniu dla dziewczyn i młodych kobiet w dniach 17-19 maja, jak również o lipcowych rekolekcjach w Górach Swoich. Potrzebnych informacji udziela s. Joanna, dane kontaktowe i tematyka spotkań na plakatach.

5. Serdecznie zapraszamy małżonków do udziału w spotkaniach „Randka we Dwoje,” które będą odbywać się w salkach przy parafii Królowej Różańca Świętego. Pierwsze spotkanie odbędzie 10 maja 2024 r., o godz. 17.45. Jest to dobry okazja, aby oderwać się na chwilę od swoich codziennych obowiązków i poprawić jakość swojego małżeństwa oraz rodziny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Wielkanocną
14.04.2024 r.

1. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich parafian. Dzięki Waszej ofiarności nasza parafia może funkcjonować i wypełniać swoje zdania. Dziękujemy także za ofiary na remont witraży. Dziękujemy za wszelkie ofiary oraz modlitwy w intencji naszej wspólnoty. Dziękujemy także osobom, które pomogły w rozebraniu dekoracji wielkanocnych w naszym kościele.

2. Spotkania formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w następujących dniach w kościele parafialnym. W poniedziałek, 15 kwietnia, godz. 16.00; we wtorek, 16 kwietnia, godz. 16.00.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się próba śpiewu.

4. W sobotę, 20 kwietnia, w parafii Królowej Różańca Świętego będzie udzielany sakrament bierzmowania o godz. 16.00. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec.

5. Zachęcamy do udziału w spotkaniach grupy modlitewnej Ojca Charbela. Spotkania odbywają się co czwartek o godz. 18.45.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Zmartwychwstanie Pańskiego
31.03.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w kościele okres wielkanocny, który zakończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jutro w drugi dzień świąt obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. W tym dniu ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za wszelką hojność. Dzisiaj i w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do świętowania w gronie rodziny.

2. W środę, 3 kwietnia, w naszej parafii będziemy gościć naszego biskupa Ignacego Deca, który na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. W środę nie ma Mszy o godz. 18.00. Zbiórka formacyjna dla młodzieży odbędzie się 2 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele parafialnym. Po zbiórce odbędzie się spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.

3. W naszym kościele trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie przed zakończeniem adoracji około godz. 17.20 będziemy odmawiać Koronkę.

4. W najbliższy piątek ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie ma postu.

5. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, którą odmówimy w kościele parafialnym.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz. 17.00 i w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą chorych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VI Niedzielę Wielkiego Postu
24.03.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w kościele Wielki Tydzień, a w Wielki Czwartek rozpoczniemy obchody najważniejszych świąt chrześcijańskich, czyli Triduum Paschalne.

2. Młodzież z klasy VIII i starsza, która przygotowuje się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne jutro, 25 marca, o godz. 16.00, w kościele parafialnym.

3. Spowiedź przedświąteczna potrwa do środy włącznie. Księża spowiadają 30 minut przed każdą Mszą św. Prosimy o nie odkładanie tego sakramentu na ostatnią chwilę.

4. Osoby chętne do pomocy przy budowaniu ciemnicy i Bożego grobu zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowania do świąt wielkanocnych.

5. Porządek nabożeństw w trakcie Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesiemy Pana Jezusa do ołtarza adoracji, gdzie trwać będzie modlitwa do 22.00.

W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się od godz. 7.00, o godz. 8.00 zapraszamy na jutrznię i o godz. 15.00 na wspólną drogę krzyżową. Nabożeństwo Męki Pańskiej odbędzie się o godz. 18.00, a po nim adoracja potrwa do 22.00.

W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się o godz. 7.00, na godz. 8.00 zapraszamy na jutrznię, a poświęcenia pokarmów będą od 9.00 do 12.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja rezurekcyjna.

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania według następującego porządku – 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przypominamy także, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na V Niedzielę Wielkiego Postu
17.03.2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Mamy nadzieję, że odzysk metali z tych rzeczy pomoże w dziele ewangelizacji. Bóg zapłać, za Waszą otwartość na tę inicjatywę.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje, które poprowadzi o. Terencjan Krawiec, franciszkanin. Od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 mają nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek. Ponadto dzieci przystępują do spowiedzi wraz ze swoimi rodzicami w środę.

3. W naszej parafii spowiedź wielkopostna z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w środę w godz. 9.00-10.00 oraz 17.00-18.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas, ponieważ skorzystanie z tego sakramentu bezpośrednio przed świętami może być utrudnione.

4. W sobotę, o godz. 15.00, pod kościołem Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie rozpocznie się droga krzyżowa ulicami miasta. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału i publicznego wyznania swojej wiary.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. W tym dniu poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św. O godz. 12.00 pod krzyżem milenijnym zostaną poświęcone palmy, następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła i zostanie odprawiona Msza św.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zostaną pobłogosławione książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych oraz zostaną wręczone grafiki z próbami do I Komunii św.

7. W zakrystii są dostępne paschaliki w cenie 10 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Wielkiego Postu
10.03.2024 r.

1. W trakcie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana w piątki o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. W najbliższy piątek na drodze krzyżowej o godz. 17.00 będziemy gościć siostry salezjanki z Dzierżoniowa, które przygotują rozważania. Serdecznie zapraszamy.

2. W naszej parafii 14 marca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stare urządzenia elektryczne można przynosić na plac kościelny 14 marca w godzinach od 7.30 do 10.30. Odzysk surowców z demontażu, pozwala na finansowanie działalności misjonarzy w Argentynie.

3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje. Potrwają one od niedzieli do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Terencjan Krawiec, franciszkanin. Prośmy Boga, aby rekolekcje pomogły nam się nawrócić oraz aby rekolekcjonista otworzył nasze serca na Boże słowo.

4. W całej Polsce od 16 do 24 marca będzie odbywać się nowenna w intencji Ojczyzny. Po Mszach św. będziemy odmawiać modlitwę o błogosławieństwo dla Polski. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Wielkiego Postu
03.03.2024 r.


1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. obywa się zbiórka do puszek. Złożone ofiary zostaną przekazane na pomoc misją i misjonarzom. Bóg zapłać za Waszą hojność.

2. W trakcie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana w piątki o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy o nowe święte powołania i za już powołanych do służby w Kościele.

4. W naszej parafii 14 marca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stare urządzenia elektryczne można przynosić na plac kościelny 14 marca w godzinach od 7.30 do 10.30. Odzysk surowców z demontażu, pozwala na finansowanie działalności misjonarzy w Argentynie.

5. Dzięki dobrej pogodzie mogliśmy zacząć remont witraży. Już pierwszy witraż został zdemontowany i zostanie teraz poddany zabiegom konserwacyjnym w pracowni. Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy wspierają naszą parafię w tym zadaniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Wielkiego Postu
25.02.2024 r.


1. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł „ad gentes” i jest szczególnym dniem, kiedy modlimy się za misjonarzy i ludzi, do których są posłani. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek, a złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.

2. W trakcie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana w piątki o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek zachęcamy do pokuty i zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę odbędzie się nabożeństwo maryjne o godz. 17.00. Ponadto, w sobotę w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą z posługą sakramentalną osoby chore.

4. Drodzy Parafianie! Serdecznie dziękujemy za tak liczne ofiary, które składacie na remont witraży znajdujących się w naszej świątyni. Dzięki Wam, Waszym modlitwom i Waszej hojności nasza świątynia może z roku na rok stawać się coraz piękniejszą. Teraz z ufnością czekamy na rozpoczęcie prac.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na I Niedzielę Wielkiego Postu
18.02.2024 r.


1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami do puszek w środę popielcową wsparli ludzi poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

2. Młodzież z klasy VIII oraz ze szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 16.00 na salkach parafialnych.

3. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie, zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 21 lutego, od 16.30 do 17.30, w budynku szkoły na ul. Nowowiejskiej. Ponadto do końca miesiąca, tj. do 29 lutego, jest otwarta rekrutacja do klasy I.

4. W trakcie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana w piątki o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. W tym roku w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu.

5. W naszej parafii chcemy reaktywować Honorową Straż Eucharystyczną. Straż tworzą osoby, które zdeklarują się, że przez jedną godzinę co tydzień będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji. W zakrystii znajduje się lista, na której można zarezerwować dzień oraz godzinę adoracji. Dziękujemy osobom, które już teraz zdeklarowały się i uczestniczą w tej modlitewnej sztafecie. Taka godzina adoracji może być dobrym postanowieniem na czas wielkiego postu, a później może przerodzić się w stałą formę modlitwy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VI Niedzielę Okresu Zwykłego
11.02.2024 r.


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

2. W tym tygodniu, w środę popielcową rozpoczniemy wielki post. W tym dniu obowiązuje post ścisły, można spożyć tylko 3 posiłki w tym jeden do syta oraz należy powstrzymać się od spożywania mięsa. Post obowiązuje wszystkich od 18. do 60. roku życia. W Popielec Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Również w tym dniu Konferencja Episkopatu Polski zarządziła zbiórkę do puszek na pomoc osobom poszkodowanym na Ukrainie.

3. W trakcie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana w piątki o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. W tym roku w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu.

4. W parafii św. Jerzego w Dzierżoniowie rozpoczyna się seminarium odnowy wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 lutego, o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. W naszej parafii chcemy reaktywować Honorową Straż Eucharystyczną. Straż tworzą osoby, które zdeklarują się, że przez jedną godzinę co tydzień będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji. W zakrystii znajduje się lista, na której można zarezerwować dzień oraz godzinę adoracji. Dziękujemy osobom, które już teraz zdeklarowały się i uczestniczą w tej modlitewnej sztafecie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na V Niedzielę Okresu Zwykłego
04.02.2024 r.


1. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek pomogli przy rozbieraniu dekoracji świątecznych w kościele. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękujemy także za ofiary na rzecz remontu witraży w naszej świątyni parafialnej. Dzięki Waszej hojności nasz kościół parafialny może stawać się z roku na rok coraz piękniejszy.

2. W czwartek, 8 lutego, zapraszamy na spotkanie grupy św. Ojca Charbela. Spotkanie odbędzie się na salkach parafialnych po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za osoby chore oraz będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy, aby umożliwić osobą starszym i chorym uczestnictwo w tej Mszy św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Zwykłą
28.01.2024 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów, do wykonywania aktów wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. W środę, 31 stycznia przypada 15. rocznica sakry biskupiej bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. O Pasterzu naszej diecezji pamiętajmy w naszych modlitwach.

3. W pierwszy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00, podczas których poświęcimy świece, a ofiary, składane na tacę, będą przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej, które po zakończonej liturgii otrzymają świece komunijne.

4. Także w piątek zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry dętej, który odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w rozebraniu szopki i choinek w piątek po zakończonym koncercie.

6. W sobotę, 3 lutego, przypada wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.00 nastąpi błogosławieństwo świec i wiernych. Błogosławieństwo to, przyjęte w duchu wiary, ma ustrzec przed wszelkimi chorobami gardła. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy Świętej odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca księża w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

8. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje witraży i troskę o naszą świątynię. Niech Bóg hojnie Wam wynagradza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Okresu Zwykłego
14.01.2024 r.


1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele będziemy przeżywać Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W sobotę, 20 stycznia, w naszym kościele, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. z formularza o jedność chrześcijan. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby rychło zostały przezwyciężone gorszące podziały między chrześcijanami i nastała „jedna owczarnia i jeden Pasterz”.

2. W sobotę, 20 stycznia, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja. W tym dniu Najświętszy Sakrament, po porannej Mszy św., zostanie wystawiony w kościele parafialnym. O godz. 12.00 odmówimy modlitwę Anioł Pański, o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nastąpi zakończenie adoracji.

3. Kancelaria parafialna do końca stycznia będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej czyli około 18.30.

4. W naszej wspólnocie parafialnej zakończyła się wizyta duszpasterska, potocznie określana jako kolęda. Bóg zapłać, wszystkim, którzy zaprosili nas do Swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za rozmowy, za Waszą życzliwość, za złożone ofiary na rzecz kościoła. Mamy nadzieję, że Boże błogosławieństwo, które wypraszaliśmy umocni Was i Wasze rodziny na cały rok.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele obędzie się koncert kolęd na akordeonach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Chrztu Pańskiego
07.01.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego, ale zgodnie z tradycją do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy oraz w kościele pozostanie szopka.

2. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie zaprasza serdecznie na Dzień Otwarty, który odbędzie w czwartek 11 stycznia o godz. 16.00 w przedszkolu Sióstr Salezjanek przy u. Spacerowej 2. W programie zwiedzanie przedszkola i atrakcje dla dzieci.

3. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii koncert akordeonowy. Lektorzy oraz ceremoniarze z Kłodzka zagrają na tym instrumencie najpopularniejsze kolędy.

4. Plan kolędy na nadchodzący tydzień:
• Poniedziałek, 08.01.2024 r. – os. Tęczowe 29-30; os. Złote 1, 2, 7, 8
• Wtorek, 09.01.2024 r. – os. Złote 3, 4, 5, 6, 6a, 9, 10, 11
• Środa, 10.01.2024 r. – os. Kolorowe 1-11
• Czwartek, 11.01.2024 r. – os. Kolorowe 12-16
• Piątek, 12.01.2024 r. – os. Kolorowe 17-20
• Sobota, 13.01.2024 r. – kolęda dodatkowa
Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, natomiast w soboty początek kolędy jest o 13.00. Jeśli ktoś nie złożył zaproszenia, a chciałby przyjąć księdza, aby pobłogosławił jego mieszkanie prosimy o kontakt. Dziękujemy wszystkim, których już odwiedziliśmy za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary na kościół.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Świętej Rodziny
31.12.2023 r.

 1. Jutro 1 stycznia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W ten dzień to Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Pokoju. W naszych modlitwach prośmy, aby nastał upragniony pokój. Przypominamy także, że 1 stycznia jest świętem nakazanym.
 2. W czwartek (4 stycznia) po Mszy św. o godz. 18.00 wychowankowie z ośrodka szkolno-wychowawczego przedstawią w naszym kościele jasełka. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę (6 stycznia) w Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ten dzień także jest świętem nakazanym. W tym dniu poświęcimy kredę do odznaczenia drzwi naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na misje. W tym dniu po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi nasza parafialna schola. O godz. 17.00 z racji na pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się nabożeństwo różańcowe.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Z racji kolędy skorzystanie z sakramentu spowiedzi w piątek może być utrudnione. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, księża dopiero ich odwiedzą 3 lutego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Adwentu
24.12.2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na Pasterkę o północy.
  W pierwszy dzień świąt Msze św. będą o następujących godzinach: 9.00, 10.30, 12.00 oraz 18.00. Nie ma 25 grudnia Mszy św. o godzinie 7.30.
  W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia świąt jest tradycyjnie przeznaczona na pomoc dla Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz seminarium duchownego.
  Od 24. do 26. grudnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy do przeżywania tych świąt w gronie rodziny.
 2. W niedzielę, 31 grudnia, Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. W tym dniu po każdej Mszy św. odbędzie się adoracja dziękczynna. Zechciejmy podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakie zostały nam udzielone w 2023 roku.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna do końca stycznia będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej.
 4. Przypominamy o zbliżającej się wizycie duszpasterskiej. Serdecznie zachęcamy do składania zaproszeń do 25 grudnia, ponieważ pomoże nam to w zaplanowaniu kolędy. Druki zaproszeń są wyłożone na parapetach na tyłach kościoła. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy złożyli zaproszenia. Plan kolędy zostanie podany 26 grudnia, a wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 28 grudnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Adwentu
17.12.2023 r.


1. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tradycyjnej budowie szopki, która odbędzie się w naszym kościele, w środę, 20 grudnia, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:00.

2. W czwartek, 21 grudnia, w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa z udziałem księży z całego dekanatu. Sakrament pojednania będzie udzielany w godzinach 08:00-09:00 oraz 17:00-18:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy termin. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tego sakramentu i doświadczenia radości przebaczenia oraz przygotowania się przez spowiedź do świąt.

3. Przypominamy o zbliżającej się wizycie duszpasterskiej. Serdecznie zachęcamy do składania zaproszeń do 25 grudnia, ponieważ pomoże nam to w zaplanowaniu kolędy. Druki zaproszeń są wyłożone na parapetach na tyłach kościoła. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy złożyli zaproszenia.

4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wspomogli kościół na wschodzie oraz harcerzy z Dzierżoniowa.

5. Po każdej Mszy św. w salce parafialnej są do nabycia kalendarze parafialne (cena 15 zł) i opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są tradycyjnie przeznaczone na ogrzewanie domu parafialnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Adwentu
10.12.2023 r.


1. W tym roku kolęda w naszej parafii, wzorem ubiegłych lat, odbędzie się w formie zaproszeń. Zaproszenia na kolędę, czyli kartki na których można wpisać swoje nazwisko i adres, są wystawione na parapetach przy wyjściach z kościoła. Zdecydowaliśmy się na tę formę, ponieważ nie tracimy czasu na pukanie do pustostanów oraz umożliwia nam bezpośrednie dotarcie do tych osób, które na nas oczekują. Wypełnione zaproszenia można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub na tacę.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy osobom, które kwestują z puszkami oraz wszystkim darczyńcom. Także dzisiaj harcerze z 39. Drużyny Starszoharcerskiej „Enigma” Związku Harcerstwa Polskiego, działającej na terenie Dzierżoniowa, po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą dzielili się wykonanymi przez siebie wypiekami. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na dofinasowanie tegorocznego obozu letniego.

3. Serdecznie zapraszamy, przede wszystkim dzieci i młodzież, do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które są sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Po każdej Mszy św. w salce parafialnej są do nabycia kalendarze parafialne (cena 15 zł) i opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są tradycyjnie przeznaczone na ogrzewanie domu parafialnego.

5. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. św. Dominka Savio i Oratorium św. Jana Bosko w Dzierżoniowie zapraszają na jasełka, które odbędą się w kinie „Zbyszek” w Dzierżoniowie dzisiaj o godz. 15.00.

6. Zespół charytatywny z naszej parafii, organizuje zbiórkę żywności długoterminowej dla potrzebujących z naszej parafii. Dary można przynosić do soboty na plebanię lub do zakrystii.7. W sobotę, 16 grudnia, księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
26.11.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w tym roku liturgicznym i jednocześnie uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodzone święto ma nam przypominać, że Pan Jezus jest „Królem królów i Panem panów,” który z miłością opiekuje się całym stworzeniem. W tym dniu nasza parafia przeżywa swoje patronalne święto, czyli odpust.

2. Za tydzień rozpoczniemy adwent – czas bezpośredniego przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. W I Niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki, którymi podzielimy się przy wigilijnym stole oraz będzie można nabyć kalendarze parafialne. Tradycyjnie kalendarze są cegiełkami na ogrzanie domu parafialnego.

3. W naszej parafii rozpocznie się cykl spotkań pt. „Szkoła modlitwy osobistej.” Jest to cykl 4 spotkań, które będą organizowane w naszej parafii w każdy wtorek o godz. 19.00 rozpoczynając 28 listopada. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Zapraszamy młodzież, małżeństwa, osoby samotne, starsze, każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem w swoim życiu oraz każdego, kto chce osobiście spotkać Boga podczas modlitwy, nauczyć się dostrzegać Go w codzienności i doświadczyć Jego działania.

4. Od tego tygodnia spotkania kręgu biblijnego odbywać się będą w piątki po wieczornej Mszy Świętej.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz do uczestnictwa w nabożeństwie maryjnym w sobotę o godz. 17.00. Księża odwiedzą chorych w swoich domach w sobotę 16 grudnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXIII Niedzielę Zwykłą
19.11.2023 r.


1. Drodzy Parafianie, serdecznie dziękujemy Wam za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę do puszek na fundację „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Bóg zapłać za waszą hojność.

2. Świdnicka Kuria Biskupia zaprasza na rekolekcje diecezjalne, które odbędą się na hali OSiR w Świebodzicach. W sobotę (25 listopada) odbędzie się spotkanie dla młodzieży a w niedzielę (26 listopada) – dla dorosłych. Osoby chętne do wzięcia udziału w tej inicjatywie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Od czwartku do niedzieli w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje parafialne, które przygotują nas do Uroczystości Chrystusa Króla. W tym roku nauki będzie głosił – pochodzący z naszej parafii – ks. Arkadiusz Harbar. Będzie on także przewodniczył w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 uroczystej Mszy odpustowej. Już teraz otoczmy modlitwą dzieło rekolekcji, aby przyniosły one, jak najlepsze owoce. W trakcie rekolekcji nie ma zaplanowanego dnia poświęconego na spowiedź świętą, z tego względu zachęcamy, aby spowiadać się w poszczególne dni rekolekcji 30 minut przed każdą Mszą św., natomiast w niedzielę spowiedź jest możliwa podczas każdej Mszy św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXII Niedzielę Zwykłą
12.11.2023 r.


1. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszym kościele odbędzie się ostatnie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Serdecznie dziękujemy, Wam Drodzy Parafianie, że tak licznie chcieliście się modlić za zmarłych. Dziękujemy również za składane przy tej okazji ofiary.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek w ramach „Dnia solidarności z Kościołem prześladowanym” organizowanym przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie.” Zgromadzone ofiary pomogą osobą dotkniętym przez trzęsienia ziemi w Syrii, kryzys w Libanie oraz dyskryminację w Ziemi Świętej. Bóg zapłać za Waszą hojność.

3. Świdnicka Kuria Biskupia zaprasza na rekolekcje diecezjalne, które odbędą się na hali OSiR w Świedbodzicach. 25 listopada (sobota) odbędzie się spotkanie dla młodzieży a 26 listopada (niedziela) – dla dorosłych. Osoby chętne do wzięcia udziału w tej inicjatywie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXI Niedzielę Zwykłą
05.11.2023 r.


Plan nabożeństw wypominkowych
1. W naszej parafii nabożeństwa wypominkowe będą odbywały się codziennie o godz. 17.30, według następującego porządku:
Poniedziałek, 6 listopada – osiedle Zielone
Wtorek, 7 listopada – osiedle Kolorowe
Środa, 8 listopada – osiedle Złote
Czwartek, 9 listopada – ul. Świdnicka, Sowiogórska, Brzegowa,Nowowiejska, Zachodnia, os. Pogodne
Piątek, 10 listopada – osiedle Tęczowe
Sobota, 1 1 listopada – osiedle Tęczowe
Niedziela, 12 listopada – ul. Grota-Roweckiego, wypominki bez adresu i z poza terenu parafii

2. W dniach 7-8 listopada w parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie obędzie peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej.
Plan uroczystości:
• 7 listopada — 17.30 — różaniec; 18.30 — Msza św.; po Mszy modlitewne czuwanie
• 8 listopada — 6.30 Msza św.; 9.00 droga krzyżowa; 10.00 — Msza św.;12.00 — Anioł Pański, różaniec; 15.00 — koronka do Bożego miłosierdzia;16.15 — pożegnanie relikwii

3. W sobotę, I I listopada, będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej ojczyzny. W parafii Maryi Matki Kościoła o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny, po niej nastąpią uroczystości miejskie.

4. Policja apeluje o wzmożoną czujność, ponieważ w ostatnim czasie nasiliła ilość przestępstw polegających na wyłudzeniu pieniędzy od osób starszych. Pamiętajmy, aby zawsze zweryfikować informacje, gdy jakaś osoba poda wiadomość, że ktoś z naszych bliskich potrzebuje naszej pomocy finansowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXX Niedzielę Zwykłą
29.10.2023 r.


1. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, zatem naszym obowiązkiem jest uczestnictwo we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Na cmentarzu parafialnym Msza św. będzie o godz. 13.00, natomiast na cmentarzu komunalnym nabożeństwo za zmarłych zostanie odprawione o godz. 14.00.

2. W czwartek, 2 listopada, będziemy przeżywać Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Msza św. o godz. 18.00 to Msza zbiorowa za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej. Można jeszcze dopisać swoich zmarłych do intencji tej Mszy św.

3. Od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, każdy wierny może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Jest już nowa księga intencji i można zamawiać Msze św. na przyszły rok.

5. Na kościele zostały wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, ponieważ jest to uczynek miłosierdzia.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę, zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz. 17.00 oraz w tym dniu w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą chorych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXIX Niedzielę Zwykłą
22.10.2023 r.


1. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce odbywa się badanie statystyczny polegające na policzeniu liczby osób uczęszczających na Msze św. oraz przystępujących do Komunii św. Ponadto, dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną i rozpoczyna tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy wyruszają w dalekie zakątki świata, aby głosić Chrystusa.

2. Jest już nowa księga intencji. Msze na przyszły rok będzie można zamawiać od jutra, od 16.00, w kancelarii parafialnej.

3. Na kościele zostały wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie. Można również dopisać swoich zmarłych do Mszy św. zbiorowej, która będzie sprawowana 2 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, ponieważ jest to uczynek miłosierdzia.

4. Za tydzień w niedzielę, następuje zmiana czasu na czas zimowy. Pamiętajmy o tym ustawiając nasze zegarki.

5. W dniach 3 – 5 listopada Siostry Salezjanki z ul. Spacerowej w Dzierżoniowie organizują spotkanie dla Dziewczyn i Młodych Kobiet w wieku od 17 do 30 lat. W programie: warsztaty psychologiczne i z wizerunku w komunikacji, spotkanie ze Słowem Bożym, Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmów indywidualnych i poznanie wspólnoty sióstr. Tematem tego spotkania będzie „Bóg w mojej ciemności”. Jeśli miałaś w swoim życiu trudności, kryzysy, osamotnienie – to spotkanie jest dla Ciebie. Daty i miejsca wszystkich tegorocznych spotkań dla Dziewczyn i Młodych Kobiet organizowanych przez Siostry można zobaczyć na plakacie pod hasłem „Codziennik z Jezusem,” umieszczonym w gablocie.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.” Dzięki Waszej hojności fundacja ta może pomagać zdolnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXVII Niedzielę Zwykłą
08.10.2023 r.


1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszej parafii odbywają się one codziennie o godz. 17.30.

2. W piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W tym dniu nie będzie różańca o godz. 17.30, ale odmówimy różaniec po Mszy św., a następnie odbędzie się procesja światła. Prosimy o przyniesienie świec.

3. W sobotę, 14 października, odbędzie się w Bardzie epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. O godz. 6.00 z kościoła św. Jerzego w Dzierżoniowie wyruszy grupa pielgrzymów pieszych. O godz. 15.00 w Bardzie odbędzie się Msza św. dla pielgrzymów.

4. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia,” która wspiera zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXVI Niedzielę Zwykłą
01.10.2023 r.


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, w naszej parafii będą się one odbywały codziennie o godz. 17.30.

2. Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI, VII i VIII odbędzie się ono o godz. 17.00, na salkach parafialnych. W trakcie spotkania kandydatom zostaną wręczone indeksy oraz zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy za powołanych do służby w Kościele, w piątek do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a w sobotę do uczestnictwa w nabożeństwie maryjnym o godz. 17.00. Ponadto, w sobotę księża w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych w ich domach.

4. W sobotę, 7 października, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka członków Róż Żywego Różańca do Barda. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Również w tym dniu, o godz. 17.00, będzie miała miejsce Msza odpustowa w parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie.

5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30 zostaną pobłogosławione i rozdane różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXV Niedzielę Zwykłą
24.09.2023 r.


1. Za tydzień, w niedzielę, 1 października, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odbywały się one w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w wspólną modlitwę.

2. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI, VII i VIII odbędzie się w poniedziałek, 2 października, o godz. 17.00 na salkach parafialnych. W trakcie spotkania kandydatom zostaną wręczone indeksy oraz zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. To dzięki Waszej życzliwości nasza parafia może działać na większą chwałę Boga oraz na zbawienie ludzi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXIV Niedzielę Zwykłą
17.09.2023 r.


1. Zapraszamy wszystkie grupy działające przy naszej parafii i wszystkich zainteresowanych wspólnotową formacją i pogłębieniem wiary na inaugurację nowego roku duszpasterskiego. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona w piątek 22 września o godz. 18.00.

2. Po Mszy Świętej inaugurującej odbędzie się spotkanie organizacyjne liturgicznej służby ołtarza. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, ale także kandydatów na ministrantów z rodzicami.

3. Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu parafii w grupach: św. Szarbela, kręgu biblijnego, scholi parafialnej, liturgicznej służby ołtarza, młodzieżowej grupy „Przystań”. Harmonogram spotkań zostanie ogłoszony w najbliższy piątek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXIII Niedzielę Zwykłą
10.09.2023 r.


1. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się kiermasz, będzie można nabyć obrazki, magnesy i długopisy upamiętniające jubileusz naszej wspólnoty parafialnej.

2. W środę, 13 września, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją światła. Prosimy przynieść świece. Dzień później, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00.

3. W dniach 22-24 września Siostry Salezjanki z ul. Spacerowej w Dzierżoniowie organizują spotkanie dla Dziewczyn i Młodych Kobiet w wieku od 17 do 30 lat. W programie: wyjście w Góry Sowie, spotkanie ze Słowem Bożym, Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmów indywidualnych i poznanie wspólnoty sióstr. To dobry czas, by zainwestować w siebie na początku roku szkolnego, akademickiego czy po prostu kolejnego roku życia. Daty i miejsca wszystkich tegorocznych spotkań dla Dziewczyn i Młodych Kobiet organizowanych przez Siostry można zobaczyć na plakacie pod hasłem „Codziennik z Jezusem,” umieszczonym w gablocie.

4. Siostry Salezjanki zapraszają również na spotkania dla młodzieży od klasy 7 w różnych miejscach Polski. Jest to okazja do poznania nowych osób, siebie, a tym bardziej będzie czas na pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Szczegóły na plakacie „Spełnia się sen.”

5. Od wtorku, 12 września, Oratorium św. Jana Bosco działające przy ul. Spacerowej 2 w Dzierżoniowie (obok parafii św. Jerzego) zaprasza dzieci i młodzież na wspólną zabawę, rozwijanie swoich talentów i pomoc w nauce. Spotkania odbywają się od wtorku do czwartku w godzinach od 14:30 do 18:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W Wambierzycach 16 września odbędzie się festiwal młodzieży „Light for Life”, osoby chętne, aby uczestniczyć w tym wyjeździe prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek, 15 września, po Mszy św. wieczornej, około 18.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXII Niedzielę Zwykłą
03.09.2023 r.


1. W poniedziałek dzieci, młodzież oraz nauczyciele rozpoczną nowy rok szkolny. Uczniów szkoły podstawowej nr 3 i osoby chętne zapraszamy na Mszę św. we wtorek, 5 września, na godz. 09.00. Natomiast w niedzielę, 10 września, o godz. 10.30, poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

2. Od poniedziałku, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w soboty od 08.00 do 09.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę, 10 września, po każdej Mszy św. odbędzie się kiermasz, będzie można nabyć obrazki, magnesy i długopisy upamiętniające jubileusz naszej wspólnoty parafialnej.

5. Msza św. inaugurująca nowy rok duszpasterski grup działających przy naszej parafii zostanie odprawiona 22 września o godz. 18.00.

6. W Wambierzycach 16 września odbędzie się festiwal młodzieży „Light for Life”, osoby chętne, aby uczestniczyć w tym wyjeździe prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XX Niedzielę Zwykłą
20.08.2023 r.


1. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich pielgrzymów pieszych, duchowych oraz autokarowych. Po Mszy św., na salkach parafialnych, odbędzie się spotkanie integracyjne. Osoby chętne do pomocy organizacji tego spotkania prosimy o upieczenie ciast.

2. Bóg zapałać za wszelkie ofiary i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej to dzięki Wam i Waszej hojności nasza parafia może rozwijać się i spełniać postawione jej zadania. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XIX Niedzielę Zwykłą
13.08.2023 r.

1. Dzisiaj trzynasty dzień miesiąca sierpnia. Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej.

2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia błogosławimy zioła i kwiaty. Msze Święte będą sprawowane według niedzielnego porządku.

3. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. O pomoc zaapelował Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, odpowiadając na apel postanowił, że diecezja świdnicka włączy się w ogólnopolski dzień solidarności ze Słowenią wyznaczony na 15 sierpnia. Tego dnia włączymy się w modlitwę za poszkodowanych w powodzi i w zbiórkę funduszy, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane potrzebującym.

4.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w XX pieszą pielgrzymkę diecezji świdnickiej na Jasną Górę. Słowa szczególnej wdzięczności i słów uznania kierujemy do tych, którzy podjęli się trudu pielgrzymowania, także w intencji naszej parafii. Dziękujemy pielgrzymom duchowym, autokarowym i indywidualnym. Niech ten czas pielgrzymowania zaowocuje pogłębieniem wiary i zażyłości z Jezusem i Jego Matką, Maryją.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Święto Przemienienia Pańskiego
06.08.2023 r.


1. Przeżywamy dziś święto Przemienienia Pańskiego. To także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniem słowa Bożego.

2. Trwa XX piesza pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę. Już we wtorek nasi pątnicy dojdą na wały jasnogórskie, aby następnie o godz. 13.00 przez uroczyste wejście pokłonić się Maryi, Królowej Polski, w kaplicy cudownego obrazu. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Eucharystia o 14.30 na wałach jasnogórskich pod przewodnictwem bp Marka Mendyka, biskupa świdnickiego. Nieustannie wspieramy naszych pielgrzymów modlitwą poprzez udział w spotkaniach grupy „7” – duchowego uczestnictwa i duchowego wsparcia.

3. Nasza parafia zorganizowała pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu wejścia pielgrzymów. Pragniemy dołączyć się do grupy ziemi dzierżoniowskiej na czele z naszym wikariuszem ks. Wojciechem. Zbiórka przed wyjazdem o godz. 7.15 na parkingu przy sklepie Lidl. Odjazd planowany jest na 7.30. Wraz z grupą autokarową wyruszy ks. Mariusz. Szczegółowy plan wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii i facebooku. Prosimy o punktualność.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy, aby czas odpoczynku i regeneracji przyczynił się także do pogłębienia relacji z Jezusem Chrystusem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XVII Niedzielę Zwykłą
30.07.2023 r.

1. Już 1 sierpnia ze świdnickiej katedry o godz. 8.00 wyruszy XX piesza pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę. W naszej parafii została utworzona grupa duchowych pielgrzymów, którzy będą spotykali się codziennie od 1 do 8 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00 i na spotkaniu formacyjnym o godz. 18.30.

2. 8 sierpnia z naszej parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Prosimy, aby osoby które jeszcze nie zapłaciły 70 zł na autobus, potwierdziły swoją chęć uczestnictwa w pielgrzymce.

3. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym abstynencji. Serdecznie zachęcamy, aby w tym czasie powstrzymywać się od spożywania alkoholu w intencji osób borykających się z problem alkoholizmu i tym samym dawać świadectwo, że można żyć bez picia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zachęcamy: w czwartek – do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele, w piątek – do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz w sobotę – do udziału w nabożeństwie maryjnym o godz. 17.00.

5. Bóg zapałać za wszelkie ofiary i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej to dzięki Wam i Waszej hojności nasza parafia może rozwijać się i spełniać postawione jej zadania. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na V Niedzielę Okresu Zwykłego
05.02.2023 r.

1. Męska Wspólnota „Wojownicy Maryi” zaprasza mężczyzn w wieku od 18-50 roku życia na Regionalne Spotkanie, które odbędzie się 6 lutego o godz. 19.00 w parafii pw. św. Mikołaja w Świerkach Kłodzkich. Spotkania odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie. Święty Jan Bosco, patron wspólnoty, mówił: „Miej wielką, szczerą i nieustającą pobożność wobec Przenajświętszej Maryi. Gdybyś wiedział, ile warte jest to oddanie , nie zamieniłbyś go na żadne złoto świata. Zapraszamy! Plan spotkania na tablicy ogłoszeń.

2. W sobotę, 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszach św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy, aby w tym dniu umożliwić osobom w podeszłym wieku oraz chorym uczestnictwo we Mszy św. Także w tym dniu ks. Wojciech odwiedzi z posługą sakramentalną osoby, które wyraziły chęć przyjęcia księdza w swoim domu. W tym tygodniu zostaną odwiedzone osoby, które taką prośbę wyraziły w styczniu podczas wizyty duszpasterskiej.

3. Za tydzień w niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godz. 10.30 zostaną pobłogosławione oraz wręczone dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. świece. Serdecznie zapraszamy!

4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w rozebranie choinek oraz dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych kościelnych pana Tomasza i pana Zbigniewa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Okresu Zwykłego
22.01.2023 r.

 1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele będziemy przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Dzisiaj w naszym kościele, o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza św. z formularza o jedność chrześcijan. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby ustały podziały między chrześcijanami.
 2. Dzisiejsza niedziela, z inicjatywy papieża Franciszka, jest także Niedzielą Biblijną. Zechciejmy poznawać słowo Boże, ponieważ przez nie Bóg nas kształtuje oraz poucza.
 3. Plan wizyty duszpasterskiej na rozpoczynający się tydzień:

 • Poniedziałek, 23 stycznia – os. Zielone (ulice Grabowa, Jesionowa, Czereśniowa, Akacjowa, Kasztanowa, Świerkowa, Jarzębinowa, Cyprysowa);
 • Wtorek, 24 stycznia – os. Zielone (ulice Złota, Srebrna, Rubinowa, Szafirowa, Dębowa, Leszczynowa, Jaśminowa, Bukowa);
 • Środa, 25 stycznia – kolęda dodatkowa (ulice Brzegowa, Nowowiejska, Grota-Roweckiego, Świdnicka, Sowiogórska, os. Kolorowe);
 • Czwartek, 26 stycznia – kolęda dodatkowa (os. Tęczowe)
 • Piątek, 27 stycznia – kolęda dodatkowa (os. Zielone)
 • Sobota 28 stycznia – kolęda dodatkowa (os. Złote)

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałki do piątku o godz. 15.00, natomiast w sobotę o godz. 13.00

OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Okresu Zwykłego
15.01.2023 r.

1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele będziemy przeżywać Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W niedzielę, 22 stycznia, w naszym kościele, o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza św. z formularza o jedność chrześcijan. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby rychło zostały przezwyciężone gorszące podziały między chrześcijanami i nastała „jedna owczarnia i jeden Pasterz”.

2. W piątek, 20 stycznia, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja. W tym dniu Najświętszy Sakrament, po porannej Mszy św., zostanie wystawiony w kościele parafialnym. O godz. 12.00 odmówimy modlitwę Anioł Pański, o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nastąpi zakończenie adoracji.

3. Plan wizyty duszpasterskiej na rozpoczynający się tydzień:
• Poniedziałek, 16 stycznia – os. Kolorowe 13-20;
• Wtorek, 17 stycznia – os. Tęczowe 1-7;
• Środa, 18 stycznia – os. Tęczowe 8-10;
• Czwartek, 19 stycznia – os. Tęczowe 11-26;
• Piątek, 20 stycznia – os. Tęczowe 27-30, os. Zielone (ulice Klonowa, Sosnowa, Wiśniowa);
• Sobota, 21 stycznia – os. Zielone (ulice Jodłowa, Morelowa, Jałowcowa, Cisowa, Głogowa, Modrzewiowa).

Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, w sobotę – o godz. 13.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Chrztu Pańskiego
08.01.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego w Kościele. Tradycyjnie jeszcze do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy oraz kontemplować Jezusa leżącego w żłóbku.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” kierujemy w stronę wszystkich, którzy w uroczystość Objawienia Pańskiego wsparli finansowo oraz modlitewnie misjonarzy.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
 • poniedziałek, 9 stycznia: os. Złote 1, ul. Nowowiejska (od granicy parafii do nr 89),
 • wtorek, 10 stycznia: os. Złote 2-3, ul. Nowowiejska (nr 90 do końca ulicy),
 • środa, 11 stycznia: os. Złote 4-6a, ul. Grota-Roweckiego,
 • czwartek, 12 stycznia: os. Złote 7-11, ul. Sowiogórska,
 • piątek, 13 stycznia: os. Kolorowe 1-9, ul. Świdnicka,
 • sobota, 14 stycznia: os. Kolorowe 10-12, ul. Brzegowa.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.00, wyjątkiem jest sobota, 14 stycznia, ponieważ w tym dniu kolęda rozpocznie się o godz. 13.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na uroczystość Bożej Rodzicielki
01.01.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy oktawę uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Parafianom życzymy, aby każdy dzień nowego roku 2023 był opromieniony Bożym błogosławieństwem. Niech nowy rok będzie pomyślny, dobry i szczęśliwy. Przypominamy także, że do dzisiaj można składać zaproszenia na wizytę duszpasterską.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy za powołanych do służby w Kościele oraz o nowe liczne i święte powołania. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 3. W najbliższy piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Z racji na uroczysty charakter tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu tradycyjnie będziemy błogosławić kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc misjonarzom. W uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy na uroczystą sumę o godz. 12.00, ponieważ naszym kościele po tej Mszy św., w ramach orszaku Trzech Króli, odbędzie się wspólne kolędowanie. Ponadto, 6 stycznia ogłosimy plan kolędy na ten rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2022 r.

1. Wszystkim parafianom oraz gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech Dzieciątko Jezus błogosławi Wam i Waszym rodzinom na każdy dzień. Niech w Waszych sercach goszczą wiara, nadzieja, miłość oraz pokój.

2. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą o następujących godzinach: 9.00, 10.30, 12.00 oraz 18.00. Nie ma 25 grudnia Mszy św. o godzinie 7.30. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia świąt jest tradycyjnie przeznaczona na pomoc dla Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz seminarium duchownego. 25. i 26. grudnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy do przeżywania tych świąt w gronie rodziny.

3. Zapraszamy 31 grudnia o godz. 17.00 na uroczystą Mszę św. oraz nabożeństwo kończące rok kalendarzowy. Zechciejmy podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakie zostały nam udzielone w 2022 roku.

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna do końca stycznia będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Ponadto, w tym roku kolęda odbędzie się na zaproszenia. Gotowe zaproszenia są wyłożone z tyłu kościoła na parapetach, można je składać w zakrystii do 1 stycznia. Plan kolędy zostanie podany 6 stycznia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na I Niedzielę Adwentu
27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą zaczynamy adwent – okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy, przede wszystkim dzieci i młodzież, do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Do zakrystii można przynosić słodycze i drobne zabawki, które zostaną wręczone dzieciom, jako nagroda za uczestnictwo w roratach.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby w Kościele, skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednana oraz zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.00. W tym miesiącu w pierwszą sobotę nie będzie odwiedzin chorych, zostaną oni odwiedzeni przez księży 17 grudnia.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas oraz swoje siły przygotowując nasz odpust parafialny. Dziękujemy także Pani Zofii, która wykonała wieniec adwentowy. Za Wasze oddanie niech Pan Bóg Wam hojnie błogosławi.

4. Po każdej Mszy św. w salce parafialnej są do nabycia opłatki i kalendarze parafialne. Ofiary składane przy tej okazji tradycyjnie są przeznaczone na ogrzewanie domu parafialnego.

5. Za tydzień zbiórka do puszek w ramach uchwalonego przez polskich biskupów Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za okazane serce, już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać.”

6. W parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, rozpocznie się cykl spotkań pt. Szkoła modlitwy osobistej. Szkoła modlitwy osobistej to cykl 4 spotkań, które będą organizowane w każdy wtorek adwentu o godz.19.00. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Zapraszamy każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem w swoim życiu oraz każdego, kto chce osobiście spotkać Boga podczas modlitwy, nauczyć się dostrzegać Go w codzienności i doświadczyć Jego działania . Spotkania odbywać się będą w salce przy ul. Garncarskiej, obok Kościółka Adoracyjnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXIII Niedzielę Zwykłą
13.11.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek w ramach XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowanego przez fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc ludności dotkniętej działaniami wojennymi na Ukrainie. Bóg zapłać za wszelką hojność.

2. Przez ostatni tydzień w naszej wspólnocie modliliśmy się za zmarłych. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach wypominkowych oraz we Mszy św. zbiorowej, odprawionej 2 listopada. Dziękujemy także za złożone z tej okazji ofiary.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu nasza parafia przeżywa swój odpust. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie uroczystej sumy, o godz. 12.00, która będzie sprawowana w intencji naszej wspólnoty parafialnej. W tym roku będzie jej przewodniczył oraz wygłosi kazanie ks. Damian Mroczkowski. Ze względu, że w naszej parafii we wrześniu odbyły się misje św. nie będzie w tym roku rekolekcji przygotowujących do odpustu, jednakże w czwartek, piątek i sobotę Msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. W sobotę, 19 listopada, jest to 3. sobota miesiąca, zapraszamy rodziców oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezę formacyjną, rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Stowarzyszenie Klubu Abstynenta „Na Pawłowym Wzgórzu” mieszące się przy parafii pw. Królowej Różańca Świętego zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie inauguracyjne grupy wsparcia Dorosłych Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych, które odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia 15 listopada o godz. 17.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXII Niedzielę Zwykłą
06.11.2022 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa wypominkowe. Będą one sprawowane codziennie o godz. 17.30. Harmonogram, w jakie dni będą odczytywane wypominki z poszczególnych ulic, został zawieszony w gablotach z informacjami.
 2. 11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu módlmy się za naszą ojczyznę, za sprawujących w niej władzę oraz za wszystkich obywateli. Zachęcamy także, do wzięcia udziału w miejskich obchodach tego święta. Rozpoczną się one Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Jerzego. Na ten dzień ksiądz biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru dnia pokutnego. Osoby, które chcą skorzystać z tego prawa powinny pomodlić się w intencji pokoju oraz świętych powołań do służby Bożej.
 3. Pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, ks. Arkadiusz Harbar, 11 listopada, w Rzymie, będzie bronił swoją pracę doktorską. Módlmy się za niego, aby udało się mu szczęśliwie zakończyć studia oraz aby zdobytą wiedzą mógł, jak najlepiej służyć naszemu Kościołowi lokalnemu.
 4. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, odbędzie się po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Uleczyć tęsknotę” organizowaną przez fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc ludności dotkniętej działaniami wojennymi na Ukrainie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Uroczystość Poświęcenia Kościoła
30.10.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Ta uroczystość ma nam przypomnieć, że budynek kościoła, miejsce, gdzie zbierają się wierni jest symbolem Wspólnoty Kościoła, czyli wielkiej rodziny Bożej.
 2. Na parapecie przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie, które w naszym kościele będą sprawowane od niedzieli, 5 listopada. Można również dopisać swoich zmarłych do Mszy św. zbiorowej, która będzie sprawowana 2 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, ponieważ tylko poprzez modlitwę możemy spłacić dług miłości wobec nich.
 3. 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Nie ma w tym dniu Mszy o godz. 18.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie za zmarłych, które w tym dniu odbędzie się o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym. 2 listopada porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00 oraz 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie maryjnym o godz. 17.00.
 5. Ksiądz Wojciech odwiedzi chorych w godzinach przedpołudniowych, w sobotę, 5 listopada, natomiast ksiądz Błażej tydzień później – 12 listopada.
 6. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Legnicy i Krzeszowa. Wyjazd odbędzie się 5 listopada o godz. 08.00 z parkingu przy Lidlu.
 7. Od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można codziennie uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu. Do uzyskania odpustu trzeba przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, przyjąć Komunię św. oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXX Niedzielę Zwykłą
23.10.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym czasie warto zapoznać się, jak wygląda praca misjonarzy w odległych zakątkach świata. Zachęcamy także do wsparcia misjonarzy modlitwą oraz darami materialnymi, w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzu pochodzącym z naszej parafii – o. Krzysztofie Zębiku.
 2. Na stoliku zostały wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie. Można również dopisać swoich zmarłych do Mszy św. zbiorowej, która będzie sprawowana 2 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, ponieważ jest to uczynek miłosierdzia.
 3. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Legnicy i Krzeszowa. Nie ma już wolnych miejsc. Wyjazd odbędzie się 5 listopada o godz. 08.00 z parkingu przy Lidlu.
 4. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2023. Intencje można zamawiać od jutra od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom za Waszą hojność, to dzięki Wam nasza parafia może działać i pomagać innym. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia,” która wspiera młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16.10.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska, Niech przykład tej świętej motywuje nas do bardziej zażyłej relacji z Jezusem Chrystusem.

2. Dzisiaj obchodzimy dzień papieski, dokładnie 44 lata temu Karol Wojtyła został wybrany przez kardynałów na następcę św. Piotra. Po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia,” która wspomaga uzdolnioną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Dziękujemy za wszelką hojność oraz dziękujemy wolontariuszom, którzy dzisiaj kwestowali przed wejściem do kościoła.

3. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o księdzu biskupie seniorze Ignacym Decu, który w tym dnu obchodzi swoje imieniny.

4. We wtorek, 18 października, przypada święto św. Łukasza, ewangelisty. Napisał on jedną z ewangelii oraz Dzieje Apostolskie, ponadto jest także patronem lekarzy. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pracownikach służby zdrowia, którzy poświęcają swoje życie, aby służyć chorym i cierpiącym.

5. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Legnicy i Krzeszowa. Koszt udziału – 60 zł. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 5 listopada, o godz. 08.00 z parkingu przy Lidlu. Zostały jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy.

6. Na stoliku zostały wyłożone kartki, na których można wpisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie. Można również dopisać swoich zmarłych do Mszy św. zbiorowej, która będzie sprawowana 2 listopada o godz. 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXVIII Niedzielę Zwykłą
09.10.2022 r.

1. Dzisiaj w całej Polsce jest przeprowadzane badanie statystyczne dotyczące ile osób uczestniczy w niedzielnych Mszach św. oraz ile osób przystępuje do Komunii św. Ponadto w dzisiejszą niedzielę, o godz. 12.00 obędzie się Msza św. odpustowa w parafii pw. Królowej Różańca

2. Na stoliku zostały wyłożone kartki, na których można wpisać imiona zmarłych. Kartki te będą odczytywane w trakcie nabożeństw wypominkowych w listopadzie. Można również dopisać swoich zmarłych do Mszy św. zbiorowej, która będzie sprawowana 2 listopada o godz. 18.00.

3. W czwartek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji, które zostaną odczytane w trakcie różańca.

4. W piątek, 14 października, przypada Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pracownikach oświaty, nauczycielach, katechetach, wychowawcach, pedagogach, aby cieszyli się odpowiednimi łaskami od Boga potrzebnymi do kształtowania dzieci i młodzieży.

5. W sobotę, 15 października, jest to 3. sobota miesiąca, zapraszamy rodziców oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezę formacyjną, rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. na godz. 18.00. Na tym spotkaniu dzieciom zostaną wręczone poświęcone różańce.

6. Przyszła niedziela, 16 października, to Niedziela Papieska, po wszystkich Mszach św. będą zbierane dary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia,” która wspomaga uzdolnioną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

7. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Legnicy i Krzeszowa. Koszt udziału 60 zł. Nastąpiła zmiana terminu wyjazd odbędzie się 5 listopada. Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXII Niedzielę Zwykłą
28.08.2022 r.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy akolitę Mateusza Bandurę, który przez najbliższy miesiąc będzie realizował praktykę duszpasterską. Życzmy mu, aby czas spędzony pomiędzy nami pozwolił mu zdobyć nowe doświadczenia oraz umocnił Go na drodze powołania do kapłaństwa.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do modlitwy o powołania, do spowiedzi św. oraz do uczestnictwa w nabożeństwie do Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00
 3. W czwartek, 1 września, przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu pamiętajmy o wszystkich poległych i cierpiących powodu tego konfliktu, aby ludzkość nigdy nie musiała ponownie doświadczyć takiej przemocy. Ponadto władze miejskie zachęcają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach tej rocznicy, które odbędą się przy pomniku Pamięci Losów Ojczyzny na skwerze Solidarności o godz. 11.00. W tym dniu rozpoczyna się także nowy rok szkolny, z tej racji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00, po Eucharystii nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych.
 4. Za dwa tygodnie w naszej parafii rozpoczną się misje święte, zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty oraz o zapoznanie się z programem misji, który można znaleźć w folderach znajdujących się na stoliku. W związku z misjami księża odwiedzą chorych dopiero w czwartek, 15 września, od 15.00. Można także zgłaszać w zakrystii osoby, do których księża będą przychodzić w ramach odwiedzin chorych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na XVIII Niedzielę Zwykłą
31.07.2022 r.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby w Kościele, o wynagrodzeniu za grzechy NSPJ. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz. 17.00.

2. Od 1 do 8 sierpnia wszystkich duchowych pielgrzymów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po Mszach będą obywały się spotkania.

3. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii na Jasną Górę odbędzie się 8 sierpnia. Chętne osoby zapraszamy do zapisów w zakrystii. Koszt 70 zł.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy Św. wieczornej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XVI Niedzielę Zwykłą
17.07.2022 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Emiliana Sigiela, należącego do zgromadzenia księży palotynów. Bardzo serdecznie dziękujemy, drogi Ojcze, za przybliżenie nam orędzia Matki Bożej z Kibeho.

2. W czwartek, 21 lipca, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tej racji wystawienie odbędzie się w kościele parafialnym, a nie jak zwykle ma to miejsce w kaplicy adoracji. Wieczysta adoracja rozpocznie się po Mszy św. rano. Zapraszamy o 12.00 na modlitwę Anioł Pański, o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 nastąpi błogosławieństwo końcowe.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkania organizacyjne odbędą się w 20.07. w kościele Bożego Ciała w Bielawie po Mszy św. o godz. 18.00 oraz 28.07. w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.

4. Wszystkie osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, a chciałby włączyć się w pielgrzymkę, zapraszamy do zapisu do grupy duchowej. Od 1 do 8 sierpnia wszystkich duchowych pielgrzymów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po Mszach będą obywały się spotkania. Przy zapisie do grupy duchowej można złożyć dobrowolną ofiarę na, aby pomóc w organizacji pielgrzymki.

5. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii na Jasną Górę odbędzie się 8 sierpnia. Chętne osoby zapraszamy do zapisów w zakrystii. Koszt 70 zł przy zapisie. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XIV Niedzielę Zwykłą
03.07.2022 r.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu podczas modlitwy pamiętajmy o księżach neoprezbiterach, którzy rozpoczęli pracę na swoich pierwszych parafiach oraz o księżach, którzy zmienili swoje dotychczasowe parafie, aby Pan Bóg udzielił im mądrości i zdolności do podejmowania zadań, które stawia przed nimi Kościół.

2. W otoczeniu naszego kościoła parafialnego zostały zamontowane nowe gabloty oraz stojak na rowery. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, dzięki nim była możliwa wymiana dotychczasowych gablot, jednocześnie zwracamy się z prośbą o nie naklejanie nekrologów na własną rękę na murze. Prosimy także o korzystanie ze stojaka na rowery oraz o nie przypinanie rowerów do ogrodzenia czy bram.

3. Przypominamy także, że kancelaria parafialna w okresie wakacji jest czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, około 18.30.

4. Władze miejskie wraz z Stowarzyszeniem Kresowian w Dzierżoniowie zapraszają na obchody 79. Rocznicy Krwawej Niedzieli i Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach. 10 lipca o godz. 10.30 w kościele pw. Królowej Różańca Świętego zostanie odprawiona Msza św. w intencji Polaków pomordowanych na Kresach, a po Mszy św. procesja przejdzie pod pomnik upamiętniający pomordowanych duchownych. 11 lipca 2022 r. na cmentarzu komunalnym w Dzierżoniowie pod Pomnikiem Pamięci Ofiar na Kresach o godz. 15.30 odbędą się uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Wielkanocną
08.05.2022 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii, przeżywamy wielkie święto – I Komunię św. Dzieci przystępujące do Komunii św. o godz. 9.00 zapraszamy jutro na majówkę i Mszę św., po której zostaną rozdane pamiątkowe obrazki. Natomiast dzieciom przystępującym do Komunii św. o godz. 12.00 pamiątkowe obrazki zostaną rozdane we wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym. Wszystkim Dzieciom, które przyjęły I Komunię św. oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy, aby zawsze cieszyli się Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej.
 2. Dzisiejsza niedziela nosi także tytuł Niedzieli Dobrego Pasterza, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przełożonych i klerykach świdnickiego seminarium, szczególnie tych pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W poniedziałek, będziemy obchodzić przeniesioną z niedzieli Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Święty Stanisław patronuje także naszej diecezji i naszemu kościołowi katedralnemu.
 4. W piątek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie, napisanie próśb, które zostaną odczytane w trakcie różańca oraz do włączenia się w procesję światła. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30..
 5. W sobotę, zgodnie z zapowiedzią, księża odwiedzą osoby chore w swoich mieszkaniach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Wielkanocną
01.05.2022 r.

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa majowe. Są one sprawowane codziennie o godz. 17.30. Jutro, 2. maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna. 3. maja w Uroczystość NMP Królowej Polski porządek Mszy św. niedzielny. Także w tym dniu w kościele Maryi Matki Kościoła, odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 9.00, a po niej zostanie na rynku sformowany pochód, który przejdzie na Skwer Solidarności, przed Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny w Dzierżoniowie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Natomiast księża odwiedzą chorych dopiero 14. maja.
 3. W najbliższą niedzielę w naszej parafii na Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 odbędzie się pierwsza komunia św. 7 maja odbędzie się dla dzieci spowiedź święta. Rodziców oraz gości prosimy o skorzystanie z sakramentu spowiedzi w ciągu tygodnia. Spowiadamy 30 minut przed każdą Mszą św.
 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w rozebraniu Ciemnicy oraz Grobu Bożego. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, dzięki Wam możliwe jest prowadzenie prac remontowych w pomieszczeniach na plebani, które zostały zalane.
 5. Policja apeluje o wzmożoną czujność, ponieważ w naszej okolicy zwiększyła się ilość przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta.”
 6. Zapraszamy do udziału w konferencjach na temat „Rodzina – dar czy obowiązek?” Spotkanie odbędzie się 7 maja od 14.00 do 18.00 w kaplicy przy parafii Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie, a poprowadzi je dr hab. Mieczysław Guzewicz – członek Rady ds. Rodziny KEP.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Wielkanocną
17.04.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, święto Miłosierdzia Bożego, kończy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, pomimo to nadal radujmy się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.
 2. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mężczyzn o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego i kaplicy adoracji. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość! W poniedziałek, pamiętajmy także w modlitwie o naszym pasterzu Księdzu Biskupie Marku Mendyku, który obchodzi swoje imieniny. Otoczmy jego osobę naszymi modlitwami.
 3. We wtorek, będziemy obchodzić przeniesioną z 23. kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o ks. Wojciechu, naszym wikariuszu, z tej racji zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz. 18.00.
 4. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński oraz małżeństwa chcące bliżej się poznać zapraszamy do wzięcia udziału w 9 spotkaniach prowadzonych metodą dialogową. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 5. Dzisiaj także zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
17.04.2022 r.

 1. Jutro, w drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu naszymi ofiarami na tacę wesprzemy Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 2. W najbliższy piątek, z racji trwania oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VI Niedzielę Wielkiego Postu
10.04.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w kościele Wielki Tydzień, a w Wielki Czwartek rozpoczniemy obchody najważniejszych świąt chrześcijańskich, czyli Triduum Paschalne. Dzisiaj także w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury od 10. do 17. odbywa się Jarmark Wielkanocny.
 2. Spowiedź przedświąteczna potrwa do środy włącznie. Księża spowiadają 30 minut przed każdą Mszą św. Prosimy o nie odkładanie tego sakramentu na ostatnią chwilę.
 3. We wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do pomocy w budowaniu kaplicy adoracji oraz grobu pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 4. Porządek nabożeństw w trakcie Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesiemy Pana Jezusa do ołtarza adoracji, gdzie trwać będzie modlitwa do północy. W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się od godz. 7.00, o godz. 8.00 zapraszamy na jutrznię i o godz. 15.00 na wspólną drogę krzyżową. Nabożeństwo Męki Pańskiej odbędzie się o godz. 18.00, a po nim adoracja potrwa do północy.
 5.  W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się o godz. 7.00, na godz. 8.00 zapraszamy na jutrznię, a poświęcenia pokarmów będą od 9.00 do 12.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja rezurekcyjna. Nie będzie, jak było dotychczas, procesji rezurekcyjnej o 6.00. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania według porządku niedzielnego, czyli 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na V Niedzielę Wielkiego Postu
03.04.2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcję parafialne, potrwają one w naszej wspólnocie do środy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi są o 7.00, 10.00 i 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, księża dyżurują w konfesjonale codziennie 30 minut przed Mszą św. Przypominamy także, że nie będzie spowiedzi z udziałem księży z dekanatu, dlatego prosimy o nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 2. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, w Bielawie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP  o godz. 20.00 Mszą Świętą rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie osoby lubiące górskie wędrówki do tego nietypowego przeżycia drogi krzyżowej. Można wybrać jedną z pięciu tras. Dwie z nich to pętle powracające do Bielawy, natomiast pozostałe trzy prowadzą do jednego z lokalnych sanktuariów: Wambierzyc, Barda lub Krzeszowa. Zapisy w dniu rozpoczęcia lub przez stronę edkbielawa.pl
 3. W sobotę, 9 kwietnia, serdecznie zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Dzierżoniowa. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 pod pomnikiem Jana Pawła II na ul. Świdnickiej.
 4. Za tydzień w Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Natomiast o godz. 12.00 gromadzimy się na placu kościelnym przy krzyżu misyjnym, tam odbędzie się poświęcenie i w procesji, trzymając palmy, wejdziemy do kościoła.
 5. W naszym dekanacie nadal trwa wizytacja kanoniczna. Módlmy się, aby przyniosła ona, jak najlepsze owoce oraz umocniła w wierze wszystkich mieszkańców.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Wielkiego Postu
27.03.2022 r.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale są śpiewane w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 17.00. Drogi krzyżowe odbywają się w piątki: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje, które przygotują nas do świąt wielkanocnych. Nauki będzie głosił ks. Mateusz Grzegorczyk. Módlmy się, aby czas rekolekcji przyniósł jak najobfitsze owoce w naszym życiu i pozwolił nam prawdziwie się nawrócić.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę tradycyjnie o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Ponadto w sobotę, 2 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą osoby chore w ich mieszkaniach.
 5. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział na Mszach św. podczas wizyty księdza biskupa Adama Bałabucha w naszej parafii. Dziękujemy także za włączenie się w ostatni piątek we wspólną modlitwę różańcową i zawierzenie Rosji oraz Ukrainy Sercu Matki Bożej.
 6. Policja ostrzega, że w naszym powiecie zwiększyła się skala przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Z tego względu zwracamy się o wzmożoną czujność, gdy ktoś będzie prosił nas np. o przekazanie pieniędzy na leczenie naszego krewnego chorego na Covid-19. Policja apeluje, aby jak najszybciej ją powiadomić, o próbie wyłudzenia pieniędzy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Wielkiego Postu
20.03.2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek w środę popielcową i pierwszą niedzielę wielkiego postu jako pomoc dla ludzi poszkodowanych przez toczącą się obecnie wojnę na Ukrainie. Dziękujemy także za ofiary składane do puszek w zeszłą niedzielę, które zostaną przeznaczone na potrzeby misji i misjonarzy.
 2. W piątek, 25 marca, będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to szczególny dzień dla naszej diecezji, ponieważ będziemy obchodzić 18. rocznicę ustanowienia diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej. W tym dniu obchodzony jest także Dzień Świętości Życia, z tego względu zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Ponadto, ze względu na rangę uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Wielkiego Postu
13.03.2022 r.

 1. 2. Niedziela Wielkiego Postu – to dzień solidarności i wsparcia misji św. – Ad gentes. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na potrzeby misyjnej działalności Kościoła. Przez nasz dar serca wspieramy polskich misjonarzy.
 2. Trwa wizytacja naszej parafii. Jutro wizytacja kancelaryjna a we wtorek katechetyczna. Zwieńczeniem wszystkich kontroli jest wizyta księdza biskupa Adama Bałabucha. Ksiądz biskup będzie u nas w niedzielę 20 marca na wszystkich Mszach św. z wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.30. O godz. 12.00 zostanie odprawiona suma wizytacyjna, podczas której naszej młodzieży zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Wszystkich członków poszczególnych grup parafialnych zapraszamy na godz. 15.00 na koronkę do Bożego miłosierdzia oraz na spotkanie z księdzem biskupem. O godz. 15.30 ksiądz biskup spotka się z katechetami oraz dyrektorami szkół, a o godz. 17.00 w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali wygłosi kazanie pasyjne.
 3. Młodzież mającą przyjąć sakrament bierzmowania 20 marca zapraszamy na próby. Odbędą się one w najbliższy wtorek i środę o godz. 16.00 w kościele parafialnym. Natomiast w czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź święta dla młodzieży. Rodziców oraz świadków zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ciągu tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na I Niedzielę Wielkiego Postu
06.03.2022 r.

1. W ostatnią środę rozpoczął się w wielki post, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej parafii jest odprawiana w piątki po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. Natomiast Gorzkie żale odbywają się w niedzielę o godz. 17.00.

2. Na środku kościoła został przygotowana skarbona na datki. Składane tam ofiary tradycyjnie zostaną przeznaczone na przygotowanie kaplicy adoracji oraz na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św., odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym w czasie wojny na Ukrainie. Bóg zapłać za wszelką życzliwość! Dziękujemy także, za okazane serce i za złożone już na ten cel ofiary w środę popielcową. Natomiast w przyszłą niedzielę, niedzielę ad gentes, ofiary zbierane do puszek zostaną przeznaczone na potrzeby misjonarzy.

4. Młodzież mającą przyjąć sakrament bierzmowania 20 marca, zapraszamy do kościoła parafialnego na zbiórkę formacyjną. Spotkanie odbędzie się jutro, 7 marca, o godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. zostaną wręczone pobłogosławione modlitewniki. Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VIII Niedzielę Zwykłą
27.02.2022 r.

1. W najbliższą środę jest Popielec. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Przypominamy, aby w ten dzień zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post tzn. można spożyć w ciągu dnia trzy posiłki, w tym jeden tylko do syta. Papież Franciszek prosi, aby podejmowany w tym dniu post ofiarować w intencji pokoju na świecie.

2. W środę popielcową oraz w przyszłą niedzielę po Mszach św., odbędą się zbiórki do puszek na pomoc osobom poszkodowanym w czasie wojny na Ukrainie. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie do Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00.

4. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszym kościele parafialnym będzie o następujących porach: po Mszy św. rano, o godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

5. W tym roku nie jest planowana spowiedź z udziałem księży z dekanatu, dlatego prośmy o nieodkładanie na później spowiedzi wielkanocnej. Z sakramentu pokuty w naszym kościele można korzystać codziennie 30 minut przed każdą Mszą św.

6. W sobotę, 5 marca, nasz parafianin kl. Jan Rudnicki w kaplicy seminaryjnej przyjmie posługę lektoratu. W związku z tym wydarzeniem otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VII Niedzielę Okresu Zwykłego
20.02.2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o piękno naszej świątyni parafialnej oraz pomagają w realizacji działań i remontów, które podejmuje nasza parafia. Bóg zapłać!
 2. We wtorek, 22 lutego na godz. 16.00 do salek parafialnych zapraszamy na zbiórkę młodzież klas VIII. Przypominamy także, że bierzmowanie w naszej parafii jest planowane na 20 marca bieżącego roku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na VI Niedzielę Okresu Zwykłego
13.02.2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które w zeszłą niedzielę złożyliście do puszek na działalność naszej diecezjalnej „Caritas”. Dziękujemy także za wszelką życzliwość, ofiary i modlitwy ofiarowane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!
 2. Zgodnie z zapowiedzią, księża odwiedzą osoby chore w swoich domach w sobotę 19 lutego.
 3. W przyszłą niedzielę 20 lutego po Mszy św. o godz. 10.30 dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece.
 4. W zeszły wtorek w naszej parafii odbyło się pierwsze spotkanie w ramach wizytacji kanonicznej. Podczas niej ksiądz pracujący w kurii w referacie sztuki sakralnej zapoznał się ze stanem technicznym i wystrojem naszej świątyni parafialnej. Spotkanie zakończyło się pozytywną oceną. Prośmy o modlitwę, aby także pozostałe kontrole przebiegły bez problemów.
 5. Po zimowej przerwie wznawia swoje spotkania grupa modlitewna Świętego ojca Charbela. Spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na V Niedzielę Okresu Zwykłego
06.02.2022r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św.

2. W dniu dzisiejszym naszą ofiarą złożoną do puszki przygotowanej przez „CARITAS” Świdnickie wspieramy działalność charytatywną tej instytucji.

3. W najbliższy wtorek 08.02.2022 r. w naszej parafii będziemy przeżywać wizytację sztuki sakralnej, która jest jedną z części wizytacji kanonicznej. Uwieńczeniem kontroli będzie wizytacja ks. bp. Adama Bałabucha 20 marca br. Na czas kontroli parafii prosimy o modlitwę.

4. 11.02.2022 r. w piątek przeżywamy światowy Dzień Chorego. Na Mszy Św. o godz. 18:00 dla chętnych chorych udzielany będzie sakrament namaszczenia Chorych.

5. Wszystkim przebywającym na feriach życzymy błogosławionego i dobrego wypoczynku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Okresu Zwykłego
30.01.2022 r.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy za kapłanów, do wykonywania aktów wynagradzających NSPJ za popełnione grzechy i do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 17.00.
 2. Jutro do kościoła parafialnego na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w rozebraniu choinek oraz szopki. Już teraz dziękujemy za wszelką pomoc.
 3. W środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00, podczas nich poświęcimy świece, a ofiary, składane na tacę, będą przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
 4. W przyszła niedzielę, 6 lutego, w naszej parafii odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na działalność naszej diecezjalnej „Caritas”.
 5. Z powodu zwiększonej ilości zakażeń wirusem SARS-Cov-2, księża odwiedzą osoby chore w swoich domach dopiero po feriach – w sobotę 19 lutego.
 6. Świece dzieci pierwszokomunijnych zostaną poświęcone 2 lutego, jednakże ich wręczenie, ze względu na rozpoczynające się ferie, odbędzie się w niedzielę 20 lutego po Mszy św. o godz. 10.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Okresu Zwykłego
22.01.2022 r.

 1. Od 18 stycznia trwamy Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św.
  z formularza o jedność chrześcijan. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby rychło zostały przezwyciężone gorszące podziały między chrześcijanami i nastała „jedna owczarnia i jeden Pasterz”.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w obecnie prowadzonych pracach remontowych. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich, którzy pomogli usunąć awarię powstałą na dachu kościoła z powodu wichury. Dziękujemy za wszelkie ofiary i modlitwy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Uczniowie klas VIII mający przyjąć sakrament bierzmowania w marcu tego roku, proszeni są o dostarczenie zaległych aktów chrztu świętego. Osoby, które tego nie uczynią do końca stycznia, nie zostaną dopuszczone do sakramentu bierzmowania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Okresu Zwykłego
16.01.2022 r.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach oraz tym, którzy, tak licznie, uczestniczyli w Mszach kolędowych. Z całego serca dziękujemy także za złożone ofiary. Jesteśmy pełni nadziei, że wspólna modlitwa otworzyła nasze serca na łaski, jakimi Pan Bóg zechce nas obdarzyć w tym roku.
 2. W poniedziałek, 17 stycznia o godz. 13.00, na cmentarzu parafialnym
  w Dzierżoniowie będzie wspominana 75 rocznica zamordowania i pochowania w nieznanym miejscu na tej nekropolii trzech żołnierzy Armii Krajowej.
 3. W czwartek, 20 stycznia, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja. W tym dniu Najświętszy Sakrament, po porannej Mszy św., zostanie wystawiony w kościele parafialnym. O godz. 12.00 odmówimy modlitwę Anioł Pański, o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nastąpi zakończenie adoracji.
 4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień modlitw o jedność Kościoła. W naszej wspólnocie parafialnej w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z formularza o jedność chrześcijan. W tym okresie szczególnie prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby rychło zostały przezwyciężone gorszące podziały między chrześcijanami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Chrztu Pańskiego
09.01.2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas w swoich domach podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za zaproszenie, za gościnność, za miłe słowa i za serdeczność. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary. Jest jeszcze możliwość przyjęcia kapłana w swoim domu. Jeśli ktoś ma takie pragnienie, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszym kościele Msze „kolędowe”. Na stoliku zostaną wystawione pamiątkowe obrazki oraz obrzędy kolędy domowej bez udziału kapłana. Umieszczona zostanie także skrzynka na ofiary kolędowe. Msze św. „kolędowe” będą sprawowane o godz. 18.00, według następującego grafiku:
 • 10.01.2022 (Poniedziałek) – os. Kolorowe
 • 11.01.2022 (Wtorek) – os. Złote
 • 12.01.2022 (Środa) – ul. Brzegowa, ul. Nowowiejska, ul. Świdnicka, ul. Ciasna, ul. Zachodnia, ul. Grota-Roweckiego, ul. Sowiogórska,
  ul. Widokowa, os. Pogodne
 • 13.01.2022 (Czwartek) – os. Zielone
 • 14.01.2022 (Piątek) – os. Tęczowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę w Okresie Narodzenia Pańskiego
02.01.2022 r.

 1. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane popularnie świętem Trzech Króli. W tym dniu zamiast orszaku po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym będzie zorganizowane wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Można przyjść na same kolędowanie, rozpocznie się ono około godz. 13.00. Tradycyjnie w to święto będzie można nabyć kadzidło i kredę do oznaczenia domu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc misjom.
 2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za powołanych do służby w Kościele oraz o wynagrodzeniu za grzechy, które ranią Najświętsze Serce Pana Jezusa.
 3. W nadchodzącym tygodniu odwiedzimy rodziny, które wyraziły pragnienie przyjęcia kapłana w swoim domu, według następującego planu:

03.01.2022 (poniedziałek) – ul. Brzegowa, ul. Nowowiejska, ul. Świdnicka, ul. Grota-Roweckiego, ul. Sowiogórska

04.01.2022 (wtorek) – os. Tęczowe numery od 1 do 10

05.01.2022 (środa)  – os Tęczowe numery od 14 do 30 i os. Złote numery od 1 do 3

07.01.2022 (piątek) – os. Złote numery od 4 do 11 i os. Kolorowe numery od 1 do 14

08.01.2022 (sobota) – os. Kolorowe numery od 15 do 20 i os. Zielone

Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30. Plan Mszy „kolędowych” zostanie podany w późniejszym czasie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Niedzielę Świętej Rodziny
26.12.2021 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na WSD w Świdnicy. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Pamiętajmy również o modlitwie za kleryków pochodzących z naszej parafii, aby stawali się na wzór Chrystusa – Dobrego Pasterza.
 2. Również do dzisiejszej niedzieli można składać zaproszenia na odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Już teraz serdecznie dziękujemy, tym którzy wyrazili chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany
  w styczniu.
 3. W poniedziałek, przypada święto św. Jana Ewangelisty i Apostoła. W tym dniu, zgodnie z tradycją, zostanie poświęcone wino, które przyniesiemy do kościoła.
 4. 31 grudnia Msza św. oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Podziękujmy Panu Bogu za miniony rok
  i prośmy, aby rok 2022 był lepszy od poprzedniego. Także na ten dzień ksiądz biskup Marek Mendyk udziela dyspensy od pokutnego charakteru piątku
  i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie prosi, tych, którzy skorzystają z dyspensy o modlitwę w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
 5. W sobotę 1 stycznia przypada Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to także pierwsza sobota miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
na IV Niedzielę Adwentu
19.12.2021 r.

 1. Msze święte roratnie w naszym kościele zakończymy 23 grudnia.
 2. 24 grudnia Msza św. będzie tylko o godz. 7.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00 Msza pasterska o północy. Porządek Mszy św. w pierwszy dzień świąt: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. 26 grudnia, w drugi dzień świąt, będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone będą na funkcjonowanie WSD w Świdnicy.
 3. W poniedziałek, 20 grudnia, zapraszamy na godz. 9.00 wszystkich chętnych mężczyzn do pomocy w przygotowaniu szopki oraz strojeniu choinek. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 4. W naszej parafii podobnie, jak w roku ubiegłym, zostaną zorganizowane w kościele specjalne Msze św. kolędowe, serdecznie zapraszamy do udziału. Istnieje także możliwość przyjęcia kapłana w swoim domu, w tym celu należy pobrać zaproszenie ze stolika znajdującego się przy obrazie MB Częstochowskiej i wypełnione złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Termin składania zaproszeń to 26 grudnia. Bardziej szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym czasie. Odwiedziny mieszkań rozpoczną się dopiero w styczniu.
 5. Prosimy o zaplanowanie spowiedzi przed świętami w poszczególne dni grudnia, ponieważ w związku epidemią, nie będzie organizowana spowiedź z większą ilością księży.

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
na III Niedzielę Adwentu
12.12.2021 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, w ramach Dnia Solidarności z Kościołem na Wschodzie, aby pomóc katolikom w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 2. Od dzisiaj do soboty włącznie w koszyku na kościele albo w zakrystii można zostawiać dary żywnościowe. Z tych darów nasz parafialny zespół charytatywny wykona paczki dla potrzebujących.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 uroczyście rozpoczniemy pracę grupy synodalnej w naszej parafii. Natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 zostaną wręczone medaliki dzieciom, przygotowującym się do I Komunii św.
 4. W sobotę, 18 grudnia, księża odwiedzą z posługą duszpasterską chorych w ich mieszkaniach.
 5. Można jeszcze nabyć opłatki i kalendarze w domu parafialnym. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie. Bóg zapłać!
 6. Prosimy o zaplanowanie spowiedzi przed świętami w poszczególne dni grudnia, ponieważ w związku epidemią, nie będzie organizowana spowiedź z większą ilością księży.
 7. W przyszłą niedzielę, 19 grudnia, na dzierżoniowskim rynku o godz. 13.30 odbędzie się wigilia dla mieszkańców Dzierżoniowa oraz jarmark świąteczny. Serdecznie zapraszamy.
Obraz zawierający tekst, niebo, budynek, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Adwentu
05.12.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest także Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Z tej racji w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc wspólnotom katolickim w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 2. Młodzież z klasy VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy we wtorek 7 grudnia na Mszę św. roratnią oraz na spotkanie formacyjne, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy na salkach parafialnych.
 3. W środę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w naszym kościele parafialnym Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast w katedrze świdnickiej o godz. 10.00 nasz parafianin kl. Jan Rudnicki otrzyma sutannę oraz przystąpi do obrzędu kandydatury do święceń. Polecajmy go w naszych  modlitwach, aby jak najlepiej przygotował się do tego wydarzenia.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczyste rozpoczęcie prac grupy synodalnej. Materialnym znakiem tego wydarzenia będzie przekazanie świecy na ręce koordynatorów. Za tydzień zapraszamy także wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 10.30, ponieważ po Mszy zostaną wręczone im medaliki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na I Niedzielę Adwentu
28.11.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą zaczynamy adwent – okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy, przede wszystkim dzieci i młodzież, do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy
  w modlitwie o powołanych do służby w Kościele, skorzystajmy z sakramentu pokuty
  i pojednana oraz zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  w sobotę o godz. 17.00. W tym miesiącu w pierwszą sobotę nie będzie odwiedzin chorych, zostaną oni odwiedzeni przez księży 18 grudnia.
 3. W związku z sytuacją epidemiczną, w adwencie nie będzie specjalnej spowiedzi przedświątecznej. Z tej racji prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty
  i pojednania, w poszczególnych dniach grudnia. Spowiedź święta w dni powszednie odbywa się 30 minut przed Mszą św. oraz w niedzielę podczas Mszy św.
 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas oraz swoje siły przygotowując nasz odpust parafialny. Dziękujemy także Pani Zofii, która wykonała wieniec adwentowy. Za Wasze oddanie niech Pan Bóg Wam hojnie błogosławi.
 5. Po każdej Mszy św. w salce parafialnej są do nabycia opłatki i kalendarze parafialne. Ofiary składane przy tej okazji tradycyjnie są przeznaczone na ogrzewanie domu parafialnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Uroczystość Chrystusa Króla
21.11.2021 r.

 1. W piątek, 26 listopada, serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono w naszym kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę, która jest jednocześnie I niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W tym dniu poświęcimy, także opłatki, którymi będziemy się łamać przy stołach wigilijnych.
 3. Papież Franciszek otworzył 9 października XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów i podjął decyzję, że w synod powinno zaangażować się jak najwięcej ludzi. Odpowiadając na to wezwanie 6 listopada w Świdnicy odbyło się spotkanie koordynatorów parafialnych zespołów synodalnych. Koordynatorami w naszej parafii zostali Państwo Anatol i Cecylia Rudniccy. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w prace grupy synodalnej. Mamy nadzieję, że podczas kilku spotkań uda nam się wspólnie pomodlić
  i otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz
  o wyzwaniach, które przed nim stoją. Zapisy do grupy w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXIII Niedzielę Zwykłą
14.11.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obchodzony jest 13. Dzień solidarności
  z Kościołem prześladowanym. W naszej parafii jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji „Solidarni z Libanem” zorganizowanej przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Serdecznie dziękujemy za wszelką hojność.
 2. W tym tygodniu w naszej parafii odbędą się rekolekcje parafialne. Nauki będzie głosił ks. Krzysztof Mielnik – ojciec duchowny naszego seminarium
  w Świdnicy. Gorąco zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od czwartku do soboty na Mszach św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tego powodu w naszej wspólnocie parafialnej będziemy świętować odpust, także w tym dniu naszą parafię odwiedzi nasz Biskup Diecezjalny Marek Mendyk. Uroczysta suma pod przewodnictwem księdza biskupa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXII Niedzielę Zwykłą
07.11.2021 r.

 1. W naszej parafii do 12 listopada będziemy odprawiać nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Przypominamy także, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można zdobywać odpusty zupełne dla dusz
  w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone
  z modlitwą za zmarłych. Ponadto, aby uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 2. Do nabycia w zakrystii są już kalendarze parafialne na rok 2022. Zgodnie
  z tradycją są one cegiełkami na ogrzewanie domu parafialnego. Koszt kalendarza minimum 10 zł. Za wszelka hojność niech Pan Bóg błogosławi.
 3. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji „Solidarni z Libanem” zorganizowanej przez Pomoc Kościołowi
  w Potrzebie.
 4. Zakończył się remont bocznej nawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła. Szczególne podziękowanie, kierujemy w stronę Pana Andrzeja i współpracujących z nim Panów, którzy usunęli zacieki i odmalowali ściany. Bóg zapłać także, wszystkim ofiarodawcom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXXI Niedzielę Zwykłą
31.10.2021 r.

 1. Jutro, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele parafialnym o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Nie ma natomiast Mszy św. o 18.00. W tym dniu Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 13.00, a okolicznościowe nabożeństwo na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00.
 2. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych.
 3. Wypominki w naszej parafii zaczniemy odczytywać od 3 listopada. Jutro w gablotach przy wejściu do kościoła oraz w przedsionku zostanie umieszczony dokładny plan.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W tych dniach pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i za przygotowujących się do służby w Kościele, skorzystajmy także z sakramentu spowiedzi oraz serdecznie zapraszamy w sobotę na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
 5. Remont bocznej nawy posuwa się do przodu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten remont. Bóg zapłać za wykonaną pracę i za złożone ofiary.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXX Niedzielę Zwykłą
24.10.2021 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryków ze Świdnicy, którzy po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na rzecz seminarium duchownego. Serdecznie dziękujemy Wam za wygłoszone słowo Boże oraz zapewniamy Was o naszej modlitwie.

2. Rozpoczęliśmy remont bocznej nawy, która w ostatnim czasie uległa zalaniu z powodu intensywnych deszczów. Ponadto, w naszym kościele został wstawiony nowy konfesjonał. Wszystkim parafianom, którzy pomogli w umieszczeniu konfesjonału w kościele oraz ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

3. Spotkanie uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w ten wtorek, 26 października, o 16.30, na salkach parafialnych.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30. W piątek różaniec poprowadzi dziecięca schola parafialna. Serdecznie zapraszamy.

5. Policja ostrzega, że nadal sporo ludzi, szczególnie starszych, pada ofiarą oszustów stosujących metodę „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na covid”. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

6. Przypominamy, że można składać wypominki, lub zamówić intencje w ramach Mszy św. zbiorowej za zmarłych, która zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXIX Niedzielę Zwykłą
17.10.2021 r.

1. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wyrażenia pamięci o naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki zostały wyłożone już na kościele. Prosimy o wypełnianie wypominek drukowanymi literami, ponieważ ułatwi to nam ich odczytanie. Przyjmujemy także intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 18.00. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

2. W poniedziałek, będziemy obchodzić święto Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o osobach pracujących w służbie zdrowia, wypraszajmy dla nich potrzebne łaski i siły w tych trudnych czasach pandemii.

3. W przyszłą niedzielę, 24 października, w naszej parafii będziemy gościć kleryków z WSD Diecezji Świdnickiej oraz zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz seminarium. W imieniu Rektora WSD, ks. Dominka Ostrowskiego, składamy wszystkim Ofiarodawcom wyrazy wdzięczności i zapewnienie o modlitwie wstawienniczej wspólnoty kleryckiej za swoich Dobrodziejów.

4. Spotkanie uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się o 16.30 we wtorek, 26 października, na salkach parafialnych.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele parafialnym odbywają się one codziennie o godz. 17.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na XXVIII Niedzielę Zwykłą
10.10.2021 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św., w ramach dnia papieskiego, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia naukowe dla młodzieży.

2. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje w nowej księdze na rok 2022.

3. Spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się o 16.30 we wtorek, 12 października, na salkach parafialnych.

4. W środę, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W tym dniu nie będzie różańca przed Mszą, lecz po Mszy i zostanie on połączony z tradycyjną procesją światła. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy!

5. Serdecznie dziękujmy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoimi modlitwami i ofiarami.

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
na XXVII Niedzielę Zwykłą
03.10.2021 r.

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego, z tej racji w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców.
 2. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci do przygotowania do I Komunii św., prosimy, o jak najszybsze złożenie deklaracji w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę, w ramach dnia papieskiego, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary przeznaczone będą na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu, w naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, klerykach, osobach życia konsekrowanego i misjonarzach pochodzących z naszej parafii
 5. Kino MOKiS w Bielawie zaprasza na film biograficzny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, który opowiada losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Seanse będą miały miejsce w dniach:
  02-06.10 o godz. 17:30 oraz 08-13.20 o godz. 12:30 w Kinie MOKiS 3D w Bielawie, ul. Piastowska 19a.
 6. W sobotę, 9 października, o godz. 6.00 wyruszy z kościoła św. Jerzego pielgrzymka piesza do Barda. Powrót autobusem, który jest zamówiony dla pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIV Niedzielę Zwykłą

12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej podczas Mszy św. zostaną beatyfikowani ks. kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Róża Maria Czacka. Dziękujmy Bogu, że mamy kolejnych orędowników, którzy wspierają swoimi modlitwami nasi naszą ojczyznę. O godzinie 12.00 w telewizji będzie transmisja z tego wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do duchowego udziału w tej uroczystości.

2. Dzisiaj przypada również pierwsza rocznica ingresu do katedry Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka. Pamiętajmy o naszym pasterzu w naszych modlitwach. Niech Pan Bóg wspiera go swoją łaską w jego trosce o nasz kościół lokalny.

3. W poniedziałek zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec oraz intencji do modlitwy różańcowej.

4. We wtorek, w liturgii, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.00.

5. Serdecznie dziękujemy Paniom, które poświęciły swój czas i uporządkowały plac kościelny. Kierujemy również serdeczne „Bóg zapłać” w stronę wszystkich, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXII Niedzielę Zwykłą
29.08.2021 r.

 1. W tym tygodniu rozpoczniemy nowy rok szkolno-katechetyczny, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców 31 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00. Podczas liturgii będziemy modlić się o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na czas nauki oraz pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.
 2. 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy stracili życie i cierpieli w wyniku tego konfliktu zbrojonego. Prośmy Boga, aby nigdy więcej ludzkość nie doświadczyła podobnej tragedii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta 30 minut przed każdą Mszą św. Nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 17.00.
 4. W sobotę, 4 września, odbędzie się, także diecezjalne spotkanie osób niepełnosprawnych. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp Marka Mendyka w kościele pw. Ducha Świętego w Bielawie. Po Mszy odbędzie się piknik i potrwa do godz. 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek w ramach organizowanego przez Caritas „Dnia solidarności z Afgańczykami”.
 6. Kancelaria parafialna od 1 września otwarta jest w następujących godzinach: poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.00; w soboty od 8.00 do 9.00.
 7. W naszej wspólnocie parafialnej swoją praktykę duszpasterską rozpoczyna akolita Mariusz Pastuszyński. Już teraz otaczamy Go naszą modlitwą, i życzymy, aby czas spędzony pośród nas umocnił Go w powołaniu i pomógł mu przygotować się do nadchodzących święceń diakonatu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXI Niedzielę Zwykłą

22.08.2021 r.

1. W najbliższy czwartek, 26 sierpnia 2021 r., będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, pieszych i duchowych, na Mszę św. podczas, której będziemy dziękować Bogu za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św., ze względu na obecną sytuację pandemiczną nie będzie tradycyjnego spotkania przy kawie i ciastku, jednakże w kościele przedłużymy naszą modlitwę o apel pielgrzymkowy.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają naszą parafię swoją ofiarnością. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoją modlitwą i cierpieniem. My również pamiętamy o Was wszystkich w naszych modlitwach.

3. Zbliża się już koniec wakacji, tym którzy jeszcze korzystają z urlopów życzymy udanego odpoczynku. W ciągu tygodnia, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach oraz do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy adoracyjnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Wniebowzięcie NMP

15.08.2021 r.

1. Dzisiaj, 15 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół zaprasza nas do refleksji nad tą prawdą, że po zakończeniu biegu swojego ziemskiego życia Matka Boża została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławili zioła, kłosy zbóż, owoce i kwiaty, które są symbolami duchowej dojrzałości Maryi i bogactwa łask, jakimi została obdarowana przez Boga. Ponadto dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterach tamtych czasów oraz prosimy o potrzebne łaski, dla żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę w Wojsku Polskim.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają naszą parafię swoją ofiarnością. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną swoją modlitwą i cierpieniem. My również pamiętamy o Was wszystkich w naszych modlitwach.

3. Wszystkim naszym parafianom oraz gościom, życzymy udanych wakacji. Niech czas wypoczynku odnowi nasze siły fizyczne i duchowe. Serdecznie zachęcamy, aby jakąś część czasu wolnego przeznaczyć na rozwój duchowy, uczestnicząc we Mszy św. w tygodniu czy poświęcając chwilę na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na XIX Niedzielę Zwykłą

08.08.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym dobiega końca piesza pielgrzymka na Jasna Górę z naszej diecezji. Pielgrzymi o godzinie 14:30 będą uczestniczyć w Mszy Świętej na Jasnej Górze.

2. Diecezja Świdnicka organizuje wyjazd na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, która odbędzie się 12 IX br. (niedziela) podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zainteresowani udziałem w uroczystości beatyfikacji w Warszawie proszeni są o zgłaszanie się telefoniczne do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej (tel. 74 856 44 13; poniedziałek-piątek; godz. 9.00 -13.00) do 30 sierpnia br.

3. Sudeckie Forum Inicjatyw zaprasza na spotkania które odbędą się w dniach 14-18 sierpnia w Głuszycy. Tematem spotkań jest „Wiara – Kultura – Ekonomia”. Szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej.

4. 13 sierpnia, w piątek, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec do procesji oraz intencji do Różańca Świętego.

5. W przyszłą niedzielę 15.08.2021r. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na budowę Kościołów w naszej diecezji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVIII Niedzielę Zwykłą

01.08.2021 r.

1. Dzisiaj z katedry świdnickiej wyrusza XVIII piesza pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Świdnickiej. Módlmy się za wszystkich, którzy wyruszyli na pątniczy szlak, aby szczęśliwie dotarli do celu. Pamiętajmy, że pielgrzymi w trakcie drogi modlą się również za nas.

2. Wszystkich duchowych pielgrzymów z naszej parafii zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 oraz bezpośrednio po nich na spotkania. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Podczas niego zostaną rozdane znaczki pielgrzymkowe oraz modlitewniki.

3. W naszej parafii jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd będzie miał miejsce 8 sierpnia, zapisy w zakrystii, koszt 60 zł przy zapisie. W najbliższą środę zostanie zamknięta lista uczestników. Pielgrzymka odbędzie się, jeśli weźmie w niej udział minimum 40 osób, na chwilę obecną zapisanych jest jedynie 19. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Gorąco zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także do praktykowania nabożeństw 9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót miesiąca. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

5. Dzisiaj w naszym mieście na skwerze Solidarności o godz. 17.00 będzie obchodzona 77. rocznica Powstania Warszawskiego. O tej samej godzinie zabrzmią syreny oraz dzwony na wieżach kościołów. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju. Szczegółowy plan na plakacie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVII Niedzielę Zwykłą

25.07.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkową zawieszkę z podobizną św. Krzysztofa. Ponadto w trakcie poświęcenia będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz fundacji MIVA Polska.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18, w naszej parafii odbędzie się spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu zostaną przekazane następujące informacje: 1) miejsce i termin przekazania bagaży, 2) pobranie opłaty za pielgrzymkę, 3) miejsce i termin złożenia oświadczenia o stanie zdrowia w/s COVID-19, 4) osoby zaszczepione zobowiązane są na spotkaniu do przekazania informacji o dacie przyjęcia II dawki szczepionki (wymagane jest pełne zaszczepienie na dwa tygodnie przed wyjściem na pielgrzymkę).

3. Wszystkie osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, a chciałby się włączyć w pielgrzymkę, zapraszamy do zapisu do grupy duchowej. Od 1 do 8 sierpnia wszystkich duchowych pielgrzymów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po Mszach będą obywały się spotkania. Przy zapisie do grupy duchowej można złożyć dobrowolną ofiarę na, aby pomóc w organizacji pielgrzymki.

4. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii na Jasną Górę odbędzie się 8 sierpnia. Chętne osoby zapraszamy do zapisów w zakrystii. Koszt 60 zł przy zapisie.

5. Dzisiaj, na boisku SP 5 w Dzierżoniowie, o godz. 12.00 rozpocznie się piknik charytatywny na rzecz Jowitki Subzdej cierpiącej na zespół Retta.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVI Niedzielę Zwykłą

18.07.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie módlmy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby Pan Bóg czuwał nad nimi w trakcie podróży.

2. W środę, 21 lipca, w naszej parafii odbędzie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tej racji wystawienie odbędzie się w kościele parafialnym, a nie jak zwykle ma to miejsce w kaplicy adoracji. Wieczysta adoracja rozpocznie się po Mszy św. rano. Zapraszamy o 12.00 na modlitwę Anioł Pański, o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 nastąpi błogosławieństwo końcowe.

3. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszego księdza proboszcza, oraz dziękować Bogu za jego posługę pośród nas. Po uroczystej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkową zawieszkę z podobizną św. Krzysztofa. Ponadto w trakcie poświęcenia będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz misji w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr.

4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18, w naszej parafii odbędzie się spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Na spotkaniu zostaną przekazane następujące informacje: 1) miejsce i termin przekazania bagaży, 2) pobranie opłaty za pielgrzymkę, 3) miejsce i termin złożenia oświadczenia o stanie zdrowia w/s COVID-19, 4) osoby zaszczepione zobowiązane są na spotkaniu do przekazania informacji o dacie przyjęcia II dawki szczepionki (wymagane jest pełne zaszczepienie na dwa tygodnie przed wyjściem na pielgrzymkę).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XV Niedzielę Zwykłą

11.07.2021 r.

1. 13 lipca, we wtorek, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zechciejmy włączyć się w to nabożeństwo, aby wynagrodzić zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi oraz prosić o pokój dla świata.

2. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, życzymy udanego odpoczynku. Niech czas urlopów pozwoli nam odetchnąć i nabrać nowych sił, jednakże, niech nie zabraknie podczas tych wakacji budowania pogłębionej relacji z Panem Bogiem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIV Niedzielę Zwykłą

04.07.2021 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Pawlinę – nowego wikariusza. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask, aby jak najlepiej umiał nam służyć tym darem, jaki otrzymał w sakramencie święceń.
 2. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, około godziny 18.30.
 3. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie apeluje do seniorów naszego miasta o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi. Dobiegają informacje o nowych oszustwach popełnionych metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, komendanta Policji, czy szczepieniu przeciwko Koronawirusowi”.
 4. Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza mieszkańców i sympatyków Kresów na obchody 78. Rocznicy Rzezi Wołyńskiej. 10 lipca o godz. 15.30, na cmentarzu komunalnym w Dzierżoniowie pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach odbędą się uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych. Dzień później, 11 lipca o godz. 10.30, w kościele pw. Królowej Różańca Świętego, odbędzie się Msza św. w intencji Polaków pomordowanych na Wołyniu. Po Mszy się organizatorzy zachęcają do udziału w procesji, zmierzającej pod pomnik upamiętniający pomordowanych duchownych na wspólną modlitwę.
 5. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom udanego urlopu oraz jednocześnie zachęcamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIII Niedzielę Zwykłą

27.06.2021 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela pracy duszpasterskiej Ks. Mateusza w naszej parafii jako wikariusza. Msza Święta dziękczynna za jego roczną posługę o godz. 12:00.
 2. We wtorek Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte o 7:00 i 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania, w piątek wynagradzamy Sercu Bożemu za grzechy, w sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi. O godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po Mszy Św. wieczornej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W przyszłą niedzielę 4 lipca na Mszy Św. o 12:00 powitamy nowego wikariusza ks. Wojciecha Pawlinę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XII Niedzielę Zwykłą

20.06.2021 r.

 1. W imieniu ks. Proboszcza Ryszarda Słowiaka i mieszkańców parafii w Ciepłowodach, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie rodzin dotkniętych skutkami powodzi. Przekazaliśmy kwotę 3130 zł.
 2. We wtorek w czasie Eucharystii o godz. 18:00 zakończenie roku formacyjnego Wspólnoty Modlitewnej św. o. Charbela.
 3. W najbliższy czwartek w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela na Mszy Św. o godz. 9:00 w katedrze świdnickiej akolita Marcin Kirkiewicz przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie wszystkich kandydatów do święceń.
 4. W piątek 25 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji.
 5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca na Mszy Św. o godz. 12:00 pożegnamy ks. Mateusza Grzegorczyka, dziękując za roczną pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Decyzją Biskupa Świdnickiego, ks. Mateusz został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W jego miejsce do naszej parafii został skierowany ks. neoprezbiter Wojciech Pawlina, którego powitamy 4 lipca podczas Mszy Św. o godz. 12:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XI Niedzielę Zwykłą

13.06.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej możemy wesprzeć mieszkańców Ciepłowodów, którzy zmagają się ze skutkami podtopień, składając przy wyjściu ofiarę do puszek. Dziękujemy kwestującym za przeprowadzenie tej zbiórki.
 2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy Św. wieczornej na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do modlitwy różańcowej i świec na procesję światła.
 3. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na próbę o godz. 16:00 w kościele.
 4. W środę 16 czerwca odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie. Polecamy modlitwie wszystkich mających przystąpić do tego sakramentu.
 5. Księża Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.
 6. Podjęliśmy w ostatnim czasie prace remontowe. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne.
 7. Przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na X Niedzielę Zwykłą

06.06.2021 r.

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne do piątku włącznie o godz. 17:30.
 2. W przyszłą niedzielę 13 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do modlitwy różańcowej i świec na procesję światła.
 3. Parafianie w Ciepłowodach zmagają się ze skutkami podtopień,
  które w ostatnim czasie nawiedziły ich teren. Ksiądz Proboszcz, pochodzący z naszej parafii, zatroskany o potrzeby swoich wiernych, zwraca się z gorącą prośbą o pomoc. Dlatego w przyszłą niedzielę
  13 czerwca po każdej Mszy Świętej zorganizujemy zbiórkę do puszek.
  W miarę możliwości pomóżmy powodzianom, składając swój dar serca w tym dniu.
 4. Jeszcze raz bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się
 5. w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za wykonane prace, uporządkowanie terenu przy kościele i złożone ofiary.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

 1. 1 czerwca w „Dzień Dziecka” będziemy modlić się w intencji dzieci całego świata, ojczyzny i naszej parafii.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy Wspólnotę Modlitewną św. o. Charbela na Mszę Świętą o godz. 19:00.
 3. W środę 2 czerwca spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej o godz. 16:00, a po niej próba dla dzieci sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
 4. Tradycyjnie w czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy Św. o godz. 10:30 przeżywać będziemy w naszej parafii rocznicę I Komunii Świętej. Po Eucharystii wyruszymy w procesji, której trasa będzie przebiegać:
  ul. Nowowiejską, ul. Złotą aż do ronda, wokół parku i ul. Świdnicką wrócimy do kościoła. Pierwszy ołtarz zostanie ustawiony przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Złotej (przy krzyżu), drugi w parku przy rondzie, trzeci przy Krzyżu Milenijnym, a czwarty przy kościele. Jak co roku, prosimy o przygotowanie ołtarzy poszczególne grupy.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17:00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 6. W sobotę 5 czerwca kancelaria nieczynna.
 7. Przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021 r.

 1. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Doroczna uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii.
 2. We wtorek zapraszamy dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców na spotkanie o godz. 16:00 w kościele. Spowiedź dzieci rocznicowych odbędzie się w środę przed Uroczystością Bożego Ciała dnia 2 czerwca o godz. 16:00.
 3. W najbliższą środę 26 maja przypada  3. rocznica święceń kapłańskich ks. Błażeja. Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilata i księży z Jego rocznika  zostanie odprawiona o godz. 18:00.
 4. W tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem, zaplanowaliśmy nową trasę przejścia procesji. Została ona już zatwierdzona przez Urząd Miasta Dzierżoniowa, teraz pozostaje nam tylko przyglądać się ustalanym obostrzeniom sanitarnym. Wszelkie szczegóły dotyczące Bożego Ciała podamy w najbliższym czasie.
 5. Wznawiamy funkcjonowanie kancelarii parafialnej. Wszelkie sprawy można załatwiać w poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od 8:00 do 9:00.
 6. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021 r.

 1. W najbliższą środę 19 maja o godz. 16:00 zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w kościele.
 2. W piątek o godz. 19:00 Msza Święta dla Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań” w kaplicy domu parafialnego.
 3. W sobotę 22 maja serdecznie zapraszamy do udziału w modlitewnym czuwaniu przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w naszym kościele Mszą Świętą o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Świętego poprowadzi Wspólnota św. o. Charbela.  
 4. Dnia 22 maja w katedrze świdnickiej 4 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wśród nich jest diakon z naszego dekanatu z parafii na Skałkach. Ogarnijmy modlitwą wszystkich kandydatów do święceń.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia przypada 40. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza Krzysztofa i 1. rocznica święceń ks. Mateusza. Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilatów zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 6. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 7. Tradycyjnie w Boże Ciało (w tym roku 3 czerwca) będziemy w naszej parafii przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Wielkanocną

09.05.2021 r.

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie
  i przygotowanie naszej świątyni oraz placu przed kościołem na dzisiejszą uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy również panu Dariuszowi za wykonanie dekoracji.
 2. Jutro 10 maja zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców
  z grupy 1 na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a po nim na Eucharystię, w czasie której otrzymają pamiątkowe obrazki. Natomiast we wtorek na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy dzieci i ich rodziców z grupy 2.
 3. W czwartek 13 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze
  w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
 4. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkanocną

02.05.2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Jutro 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym.
 3. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 4. W najbliższy wtorek 4 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne przygotowane przez Wspólnotę modlitewną św. o Charbela. Nabożeństwo zakończy akt zawierzenia Matce Bożej.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się uroczystość I Komunii Św. w czasie Eucharystii o godz. 9:00 i 12:00. W związku z tym, w ramach możliwości zachęcamy parafian do uczestnictwa we Mszy Świętej o innej godzinie, aby w Eucharystii o 9:00 i 12:00 mogła wziąć udział przede wszystkim rodzina dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do przygotowania kościoła na tę uroczystość.
 8. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w sobotę o godz. 8:30. Rodziców zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed każdą Mszą Świętą.
 9. Dnia 8 maja w kościele wspominamy św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej. Tego dnia zachęcamy do modlitwy za księży biskupów i za całą naszą diecezję.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkanocną

25.04.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Witamy w naszej rodzinie parafialnej alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Przy wyjściu z Kościoła, do puszek będą zbierane ofiary, które zostaną przeznaczone na świdnickie seminarium. Bóg zapłać za każdy gest dobroci.
 2. W dniu wczorajszym w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy ks. bp Adam Bałabuch pobłogosławił trzech ministrantów z naszej parafii do pełnienia funkcji lektora. Nowym lektorom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.
 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:00, połączone z pierwszym w tym roku nabożeństwem majowym.
 4. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkanocną

18.04.2021 r.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Powołaniową.
  W naszej parafii gościć będziemy kleryków ze świdnickiego seminarium. Ofiary składane w tym dniu do puszek zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Diecezji Świdnickiej. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele, pamiętajmy o wszystkich rozeznających swoje życiowe powołanie.
 2. Decyzją komitetu rodziców, I Komunia Święta w naszej parafii przewidziana jest na niedzielę 9-go maja.
 3.  Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła, zarówno te złożone bezpośrednio jak i na konto parafialne. Niech Bóg wynagradza Waszą hojność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

11.04.2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Caritas przeżywa swoje święto. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila adoracji. Zapraszamy o godz. 15:00 do kościoła na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 16:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii z grupy I.
 3. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy II.
 4. W środę spotkanie młodzieży z klasy VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. Decyzją Sejmu RP dzień 14. kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej w tym dniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.2021 r.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu będziemy modlić się za przygotowujących się do kapłaństwa, a zbiórka na tacę zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 2. We wtorek 6 kwietnia zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na próbę, która odbędzie się w kościele o godz. 16:00.
 3. W tym tygodniu w naszej parafii będziemy gościć Księdza Biskupa Ignacego Deca. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. W sobotę 10 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę Świętą z poświęceniem dewocjonaliów o godz. 16:00
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na koronkę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Palmową

28.03.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. W tym roku z racji pandemii nie będzie procesji z palmami.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać 30 minut przed każdą Eucharystią do środy włącznie.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o północy. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji i Ciemna Jutrznia o godz. 8:00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00, zakończenie adoracji o północy. W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji wraz z Ciemną Jutrznią o godz. 8:00. Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Procesja rezurekcyjna odbędzie się po zakończonej Liturgii Wigilii Paschalnej w kościele. Nie będzie procesji rezurekcyjnej rano.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele obowiązuje limit 1 osoby na 20 m2. W naszej świątyni mogą przebywać 43 osoby. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcje dłoni. Prosimy zajmować tylko te miejsca, które oznaczone są na ławkach żółtą kartką z napisem „TUTAJ SIADAMY”.
 5. W związku z limitem osób, które mogą przebywać w naszym kościele (43 osoby), Uroczyste Liturgie w czasie Triduum Paschalnego będą transmitowane zarówno na naszym parafialnym kanale na YouTube, jak również na Facebooku.
 6. W kaplicy św. Józefa można składać dary żywnościowe dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 7. Dziś „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, w Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15:00.
 8. Wszelkie nowe ogłoszenia prosimy śledzić na stronie internetowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczy im o. Faustyn, bernardyn, którego polecamy ufnej modlitwie, by przez ten święty czas jak najlepiej pomógł nam przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
 2. Po zakończonej Eucharystii będzie dziś możliwość nabycia palm na Niedzielę Palmową. Zebrane środki będą przeznaczone na rzecz młodzieży i Służby Liturgicznej naszej parafii.
 3. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Pół godziny przed każdą Eucharystią możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. Od 19 marca do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca) trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tych dniach w czasie Mszy Świętej będziemy modlić się w tej intencji.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. W związku z pandemią nie będzie procesji spod Krzyża Milenijnego.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

7. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązujących w kościele obostrzeniach: limit 1 osoby na 15 m2, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

14.03.2021 r.

 1. W najbliższą środę 17 marca zapraszamy młodzież, która planowo ma przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku, na spotkanie o godz. 16:30 w kościele. Prosimy przynieść ze sobą akt chrztu z parafii, w którym sakrament chrztu był udzielany.
 2. W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, parafianie ufundowali ornat z wizerunkiem św. Józefa. Bóg zapłać za każdy gest ofiary.
 3. Dnia 19 marca będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  W tę uroczystość papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny Amoris Laetitia (Radość miłości). Zakończy się on 26 czerwca 2022 roku z okazji X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z udziałem Ojca Świętego. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Józefa, aby Bóg wspierał nasze rodziny
  i błogosławił wszelkim inicjatywom wspomnianego Roku Łaski.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Faustyn, bernardyn. Ojca rekolekcjonistę polecamy ufnej modlitwie,
  by przez ten święty czas jak najlepiej przygotował nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  
  6. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkiego Postu

07.03.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W najbliższą środę 10 marca zapraszamy młodzież, która nie przystąpiła do bierzmowania w zeszłym roku, na spotkanie o godz. 16:30 w kościele.
 3. W piątek przed IV Niedzielą Wielkiego Postu rozpocznie się nabożeństwo 
  „24 godziny dla Pana”. W ramach tej wielkopostnej inicjatywy papieża Franciszka
  w poszczególnych parafiach naszego miasta będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w piątek w kościele pw. Królowej Różańca Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii została wyznaczona na sobotę 13 marca i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 7:00,
  a zakończy o godz. 17:30. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8:00 do 10:00 i od 15:30 do 17:30. Cały plan nabożeństwa „24 godziny dla Pana” w kościołach naszego miasta został wywieszony w gablocie.
 4. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej
i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu
  i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku, po każdej Mszy Świętej można przed kościołem wesprzeć zbiórkę do puszek na cele misyjne.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

„Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.
W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

 • o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu I Komunii Św. i bierzmowania,
 • po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00 dla dorosłych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W sobotę nabożeństwo o godz. 17:00, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. Przypominamy, że w tym roku nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy, by nie pozostawiać decyzji o skorzystaniu z sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

 1. Dzisiaj „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki:
 • dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu
  I Komunii Św. i bierzmowania o godz. 16:30,
 • dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00.

  3.Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na stronie internetowej.

4. W przyszłą niedzielę 28 lutego przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu
i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Zwykłą

14.02.2021 r.

 1. W najbliższym tygodniu, 17 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania
  głów popiołem o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej”:
 • dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu
  I Komunii Św. i bierzmowania o godz. 16:30,
 • dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00.

W niedzielę „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

3. Tradycyjnie przez cały okres Wielkiego Postu możemy składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu oraz na czas Świąt Wielkanocnych.

4. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu planowane są w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W związku z pandemią nie będzie spowiedzi dekanalnych,
dlatego my kapłani będziemy służy w konfesjonale codziennie przed każdą Eucharystią.

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzierżoniowie ogłasza nabór do klasy 1. Zapisy trwają od 1 do 26 lutego w sekretariacie szkoły. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że przy zapisie swoich dzieci do klasy 1, są oni zobowiązani także do zapisania dzieci na katechezę szkolną, poprzez złożenie u dyrekcji szkoły pisemnej deklaracji. Jest to obowiązek sumienia, wynikający najpierw z przyjętego przez rodziców sakramentu małżeństwa, kiedy zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa, jak i z przyrzeczeń złożonych podczas sakramentu chrztu dziecka.

6. Przyszła niedziela, to I Niedziela Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Zwykłą

07.02.2021 r.

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, po każdej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W związku z tym, że powoli zmieniają się obostrzenia sanitarne, wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. Tych wszystkich, którzy nie przystąpili do bierzmowania w zeszłym roku zapraszamy na spotkanie w środę 10 lutego po Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele.
  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy natomiast na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 lutego po Mszy Św. o godz. 12:00.
 3. We wtorek 9 lutego zapraszamy wspólnotę modlitewną św. Charbela na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele po wieczornej Mszy Św.
 4. W czwartek 11 lutego przeżywamy wspomnienie NMP z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych z naszej parafii. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie udzielany zbiorowo sakrament namaszczenia chorych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Zwykłą

31.01.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada 12. rocznica święceń biskupich ks. bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Polecajmy w modlitwie Pasterza naszej diecezji.
 2. W dniu dzisiejszym praktykę duszpasterską kończy w naszej parafii akolita Paweł Nowotyński. Serdecznie dziękujemy za jego posługę i ogromne zaangażowanie
  w życie naszej wspólnoty. Klerykowi Pawłowi życzymy darów Ducha Świętego
  i wszelkich potrzebnych łask na czas formacji seminaryjnej.
 3. Dziękujemy Panu Zbigniewowi, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy porządkowaniu i rozbieraniu szopki oraz choinek w naszej świątyni.
 4. Dobiega końca okres kolędowy. Jutro 1 lutego zapraszamy wszystkich mieszkańców ul. Nowowiejskiej i ul. Widokowej na Mszę Św. o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia z wodą,
  którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym roku skorzystali z tej wyjątkowej formy wizyty duszpasterskiej,
  do której zmusiła nas sytuacja epidemiczna. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie na potrzeby Kościoła.
 5. W najbliższy wtorek Ofiarowanie Pańskie, święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00 z obrzędem poświęcenia gromnic. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 6. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, dzień Patronalny naszego ks. Wikariusza. Msza Św. w intencji solenizanta o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. W sobotę nabożeństwo o godz. 17:00, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic żywego różańca.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Zwykłą

23.01.2021 r.

 1. Trwamy w okresie kolędowym. Zapraszamy rodziny naszej parafii według podanego porządku na wieczorną Mszę Świętą, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy te konkretne rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską.
  Dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 25.01.2021 (poniedziałek): os. Złote 3, 4, 5, 6
 • 26.01.2021 (wtorek): os. Złote 7, 8, 9, 10, 11
 • 27.01.2021 (środa): os. Kolorowe 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 • 28.01.2021 (czwartek): os. Kolorowe 8, 9, 10, 11
 • 29.01.2021 (piątek): os. Kolorowe 12, 13, 14, 15
 • 30.01.2021 (sobota): os. Kolorowe 16, 17, 18, 19, 20

  2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu Polski i Biskupa Świdnickiego, w związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu naszej parafii za włączenie się w to dzieło.
  3. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na rok 2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Zwykłą

17.01.2021 r.

 1. W środę 20 stycznia w naszej parafii przypada Adoracja Wieczysta. Po Mszy Św. porannej wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele, o godz. 12:00 wspólny „Anioł Pański”, a o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o 17:30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym dla naszej wspólnoty dniu.
 2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dlatego w piątek 22 stycznia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana z formularza o jedność chrześcijan.
 3. Trwamy w okresie kolędowym. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach naszej parafii do kościoła na wieczorną Mszę Świętą, która będzie sprawowana w ich intencji. Przypominamy o przyniesieniu ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wszelkie ofiary kolędowe składane w tym czasie.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 18.01.2021 (poniedziałek): os. Zielone: ul. Jesionowa, ul. Morelowa, ul. Jałowcowa
 • 19.01.2021 (wtorek): os. Zielone: ul. Modrzewiowa, ul. Jodłowa, ul. Sosnowa, ul. Złota
 • 20.01.2021 (środa): os. Zielone: ul. Jarzębinowa, ul. Brzoskwiniowa, ul. Cisowa, ul. Czereśniowa, ul. Jaśminowa, ul. Wiśniowa, ul. Cyprysowa, ul. Klonowa
 • 21.01.2021 (czwartek): os. Zielone:ul. Kasztanowa, ul. Głogowa, ul. Świerkowa, ul. Leszczynowa, ul. Akacjowa
 • 22.01.2021 (piątek): os. Zielone: ul. Orzechowa, ul. Bukowa, ul. Grabowa, ul. Dębowa
 • 23.01.2021 (sobota): os. Złote 1,2

  4. Apel Biskupa Świdnickiego w związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”. W ostatnich dniach Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do „Caritas Polska” z prośbą o pomoc. Podejmując apel przewodniczącego Episkopatu Polski, jak również naszego
  ks. bpa Marka Mendyka, w przyszłą niedzielę, 24 stycznia włączymy się w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.
  5. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze parafialne na rok 2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na Święto Chrztu Pańskiego
10.01.2021 r.

 1. Trwamy w okresie kolędowym. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji.
  Przypominamy o przyniesieniu ze sobą naczynia z wodą, którą poświęcimy do pokropienia domów i mieszkań. W dniu wyznaczonej kolędy zachęcamy rodziny do przygotowania swojego mieszkania jak na wizytę duszpasterską.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 11.01.2021 (poniedziałek): os. Tęczowe 7,8, 9, 10
 • 12.01.2021 (wtorek): os. Tęczowe 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
 • 13.01.2021 (środa): os. Tęczowe 18, 19, 20, 21, 22
 • 14.01.2021 (czwartek): os. Tęczowe 23, 24, 25, 26
 • 15.01.2021 (piątek): os. Tęczowe 27, 28
 • 16.01.2021 (sobota): os. Tęczowe 29, 30

2. W zakrystii są do nabycia jeszcze kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
3. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe na potrzeby Kościoła. Za każde wsparcie, zarówno modlitewne, jak i to materialne serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

03.01.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Od jutra 4 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. Ze względu na aktualne obostrzenia w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach. Według podanego grafiku zapraszamy rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach do kościoła parafialnego na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Prosimy o przyniesienie ze sobą naczynia
  z wodą, którą poświęcimy do indywidualnego pokropienia swoich domów, po przyjściu z kościoła. W tym dniu zachęcamy konkretne rodziny do przygotowania swojego mieszkania na kolędę, a więc do przygotowania białego obrusu, krzyża i świec, abyśmy poczuli choćby klimat tego wyjątkowego czasu. Eucharystię zakończymy specjalnym błogosławieństwem i wręczymy pamiątkowe obrazki. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę kolędową na cele kościelne.

Plan kolędy na ten tydzień:

 • 04.01.2021 (poniedziałek): ul. Brzegowa ul. Ciasna,
 • 05.01.2021 (wtorek): ul. Zachodnia, Sowiogórska
 • 07.01.2021 (czwartek): ul. Grota Roweckiego, oś. Pogodne
 • 08.01.2021 (piątek): os. Tęczowe 1, 2, 3, 4, ul. Bursztynowa,
  ul. Szafirowa, ul. Srebrna, ul. Rubinowa
 • 09.01.2021 (sobota): os. Tęczowe 5, 6, ul. Świdnicka

3. Dnia 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Trzech Króli. W tym dniu rozprowadzane będą kreda i kadzidło, a złożone ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań do służby w kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Niedzielę Świętej Rodziny

27.12.2020 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  Przypominamy, że na Eucharystii o godz. 18:00 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 2. W czwartek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17:00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 3. W Nowy Rok 1 stycznia Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, o godzinie: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 4. W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi tradycyjna kolęda będzie miała w tym roku nieco inną formę. Rodziny, zamieszkujące przy poszczególnych ulicach naszej parafii będą zapraszane do kościoła według grafiku, który niebawem przygotujemy. W intencji tych rodzin będzie sprawowana Eucharystia. Będziemy prosić o przynoszenie ze sobą wody, którą poświęcimy. Będą też rozdawane pamiątkowe obrazki.
 5. Z serca dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwość i wszelkie wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne, jakim otaczacie naszą wspólnotę i świątynię. Niech Bóg hojnie wynagradza Waszą dobroć.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na IV Niedzielę Adwentu
20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu, zbliżamy się zatem do końca radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. W środę o godzinie 18:00 odbędzie się ostatnia Msza Święta Roratnia, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Już w najbliższy czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia Msza Święta o godz. 7:00 i tradycyjnie o północy Pasterka, która będzie transmitowana z naszego kościoła parafialnego.
 3. W pierwszy i drugi dzień Świąt niedzielny porządek Mszy Świętych.
  W Narodzenie Pańskie 25 grudnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W drugi dzień świąt, to jest 26 grudnia, przeżywamy Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
 5. W niedzielę 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Eucharystii o godz. 18:00 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 6. Do środy włącznie będziemy posługiwać w konfesjonale. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy decyzji o spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. W zakrystii i w domu parafialnym można jeszcze odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu
13.12.2020 r.

 1. Zachęcamy do przynoszenia darów żywnościowych do paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszej parafii, którymi zajmuje się parafialny zespół charytatywny. Paczki można przynosić codziennie do przygotowanego kosza przy kaplicy św. Józefa i Miłosierdzia Bożego.
 2. Burmistrz Dzierżoniowa i Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na świąteczny poczęstunek dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie z Burmistrzem Miasta i odbiór świątecznych potraw odbędzie się w tym roku 22 grudnia o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, ul. Strumykowa 1.
 3. W zakrystii i w domu parafialnym można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
 4. Przypominamy, że w tym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 5. Przypominamy, że z troski o zdrowie naszych parafian i zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Świdnickiego kancelaria parafialna wciąż pozostaje nieczynna. Pilne sprawy prosimy umawiać telefonicznie.
 6. Otrzymaliśmy niewielką ilość świec wigilijnych. Można je nabyć w zakrystii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na II Niedzielę Adwentu

06.12.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć tę inicjatywę. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w kwestę.
 3. W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że zmarła Pani Wiktoria Szkwarek, mama kapłana pochodzącego z naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 8 grudnia i rozpoczną się Mszą Św. o godz. 10:00 w naszym kościele parafialnym. Po zakończonej Eucharystii dalsza część obrzędów o godz. 11:00 na cmentarzu parafialnym w Dzierżoniowie.
 4. We wtorek 8 grudnia obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Św. o godzinie: 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. Trwamy w okresie Adwentu, dlatego od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 zapraszamy na Roraty.
 6. W zakrystii i w domu parafialnym można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są również przygotowane kalendarze parafialne na nowy rok 2021. Tradycyjnie w kwocie 10 zł.
 7. Przypominamy, że w tym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 8. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za wszelkie wsparcie, zarówno duchowe, jak również materialne. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, niech Bóg hojnie Wam wynagradza.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Uroczystość Chrystusa Króla

22.11.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś doroczną uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o wszystkich parafianach,
  a z racji wspomnienia św. Cecylii szczególnie o członkach chóru parafialnego, scholi liturgicznej oraz Panu Organiście. Swoją modlitwą ogarniamy także naszego praktykanta kleryka Pawła Nowotyńskiego, który obchodzi dzisiaj kolejną rocznicę swoich urodzin. Dziękujemy im wszystkim za zaangażowanie i gorliwe włączanie się
  w życie  naszej parafii.
 2. Dziękujemy ks. Dominikowi Wargackiemu za całodzienną posługę
  i ubogacanie nas Słowem Bożym.
 3. Wspólnocie parafialnej składamy podziękowania za prezent z racji imienin naszego Kościoła w postaci kapy i welonu.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i Adwent, przygotowujący nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. W I Niedzielę Adwentu dokonamy poświęcenia opłatków dla rodzin naszej parafii na stół wigilijny.
 5. Zostały przygotowane kalendarze parafialne na rok 2021. Są one dostępne do nabycia w zakrystii. Tradycyjnie w cenie 10 zł, jest to cegiełka na ogrzewanie domu parafialnego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020 r.

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii nabożeństwa wypominkowe.
  Dziękujemy tym wszystkim, którzy polecali modlitwom Kościoła
  dusze swoich bliskich zmarłych.
 2. Jutro w poniedziałek o godzinie 12:00 w kościele św. Jadwigi w Bolkowie odbędą się uroczystości pogrzebowe ś.p. Władysława Zwolennika, taty ks. Błażeja. Zmarłego śp. Władysława oraz Jego najbliższych polecamy ufnej modlitwie.
 3. W przyszłą niedzielę doroczna uroczystość odpustowa ku czci Chrystusa Króla. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godzinie 12:00 w intencji parafian, chóru parafialnego, scholi i Pana Organisty w związku ze zbiegającym się w tym dniu wspomnieniem św. Cecylii,
  Patronki muzyki kościelnej.Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie będzie rekolekcji poprzedzających odpust. Przez całą najbliższą niedzielę oraz na Sumie Odpustowej okolicznościowe kazania wygłosi ks. Dominik Wargacki. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć dzieło, niosące pomoc Republice Środkowoafrykańskiej, składając ofiary do puszek.
 2. Przeżywamy dziś niedzielę adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu kontynuujemy modlitwy wypominkowe codziennie
  o godz. 17:30. Przepraszamy za błąd, który wkradł się w porządek naszych modlitw. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z nowym grafikiem modlitw wypominkowych na najbliższe dni:

08.11.2020r.Niedziela – ul. Nowowiejska, ul. Zachodnia,
os. Pogodne, ul. Brzegowa

09.11.2020r.Poniedziałek – os. Kolorowe

10.11.2020r.Wtorek – os. Tęczowe cz. 1

11.11.2020r.Środa – os. Tęczowe cz. 2

12.11.2020r. – Czwartek –  ul. Ciasna, wypominki bez adresu

13.11.2020r. – Piątek os. Zielone cz. 1

14.11.2020r. Sobota os. Zielone cz. 2

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020 r.

 1. Z uwagi na sytuację epidemiczną podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy
  do dnia 2 listopada włącznie. Dlatego zachęcamy do modlitwy w intencji bliskich zmarłych w domach i w naszym kościele parafialnym.
 2. Jutro 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych o godzinie 18:00. Gdyby miał ktoś jeszcze życzenie zamówić intencję na tę Mszę Świętą, można to uczynić w zakrystii.
 3. Od 3 listopada o godzinie 17:30 rozpoczynamy w naszym kościele modlitwy wypominkowe za zmarłych według następującego porządku:

03.11.2020r. – Wtorek – os. Złote cz. 1

04.11.2020r. – Środa – os Złote cz. 2

05.11.2020r. – Czwartek – os. Zielone cz. 1

06.11.2020r. – Piątek – os. Zielone cz. 2

07.11.2020r. – Sobota – ul. Świdnicka,
 ul. Grota Roweckiego

08.11.2020r. – Niedziela –
ul. Nowowiejska, ul. Zachodnia,
os. Pogodne, ul. Brzegowa

09.11.2020r. – Poniedziałek –
os. Kolorowe

10.11.2020r. – Wtorek – os. Tęczowe
cz. 1

12.11.2020r. – Środa – os. Tęczowe cz. 2

13.11.2020r. – Czwartek –  ul. Ciasna, wypominki bez adresu

4. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej ze względu na trwającą epidemię,
odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się
za zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00 połączone z modlitwą za zmarłych, a po Mszy św. o godzinie 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020 r.

 1. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej ze względu na trwającą epidemię, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych będzie można otrzymać przez cały miesiąc listopad.
 2. Dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte
  będą odprawiane w porządku niedzielnym, to jest o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii w świątyni parafialnej.
 3. Zachęcamy do zamawiania intencji na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych. Można je składać w zakrystii.
 4. Przy wyjściu z kościoła oraz przy bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przy wypisywaniu imion naszych bliskich zmarłych, prosimy o wpisanie swojego adresu zamieszkania.
 5. W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi oraz zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Świdnickiego kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. Pilne sprawy prosimy umawiać telefonicznie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

 1. W kalendarzu wspominamy dziś św. Łukasza, Ewangelistę, Patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o wszystkich tych, którzy niosą pomoc chorym.
 2. Przy wyjściu z kościoła oraz przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone kartki wspominkowe. Przy wypisywaniu imion naszych bliskich zmarłych, prosimy
   o wpisanie adresu zamieszkania.
 3. Można już zamawiać intencje na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, która odbędzie się w poniedziałek 2. listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  o godzinie 18:00.
 4. Nie otrzymaliśmy jeszcze nowej książki intencji na przyszły rok. Prosimy
  o cierpliwość. Jak tylko otrzymamy ją z drukarni od razu o tym powiadomimy.
 5. W ramach akcji „Pomoc misjom”, w sobotę 24 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszelki sprzęt będzie można składać tradycyjnie przed wjazdem na plac kościelny przy plebanii. Zbiórka będzie mieć miejsce wyłącznie od godziny 7:30 do 11:00.
 6. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i bardzo dużą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym powiecie, w trosce o nasze zdrowie
  i bezpieczeństwo oraz dostosowując się do podanych ograniczeń zawieszamy
  do odwołania wszystkie spotkania formacyjne wspólnot, działających w naszej parafii. Prosimy o dostosowanie się do wprowadzonych wymogów sanitarnych.
 7. Informacja dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej: Różańce są już przygotowane, ale ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń, zostaną one wręczone w innym terminie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży.
 2. Jutro 12 października zapraszamy rodziców i dzieci z grupy 1, które w tę niedzielę przyjęły I Komunię Św. na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim na Eucharystię, w czasie której otrzymają pamiątkowe obrazki. Tego dnia zapraszamy również dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. w tym roku w innym terminie. Natomiast we wtorek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 dzieci i ich rodziców
  z grupy 2.
 3. We wtorek 13. października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do różańca
  i świec na procesję światła. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego
  o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu 14. października obchodzimy Dzień Nauczyciela.
  Zachęcamy do modlitwy za nauczycieli, wychowawców i katechetów. 
 5. Wyjątkowo w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020 r.

 1. Dnia 7 października wspominamy NMP Różańcową. Tego dnia parafia na Skałkach przeżywa doroczny odpust.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się uroczystość
  I Komunii Św. w czasie Eucharystii o godz. 9:00 i 12:00. W związku z tym, w ramach możliwości zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o innej godzinie.
 3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do przygotowania kościoła na tę uroczystość.
 4. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą  w sobotę o godz. 10:00. Rodziców zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.

 1. We wtorek 29 września zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, a po niej na spotkanie wspólnoty modlitewnej św. Charbela.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00, a po Mszy św. o godzinie 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Zbliża się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Z tej racji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy różańcowej.
  Zapraszamy codziennie na wspólne nabożeństwo o godzinie 17:30.
 4. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

 1. Jutro w poniedziałek przeżywamy Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta ks. Mateusza Grzegorczyka.
 2. We wtorek 22 września zapraszamy rodziców dzieci z klas 3, przygotowujących się do komunii św. w maju, na Mszę Świętą wieczorną, a po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne.
 3. W środę Kościół wspomina św. o. Pio. W tym dniu o godz. 18:00 Msza Święta inaugurująca nowy rok formacyjny wspólnot modlitewnych naszej parafii, tj. Kręgu Biblijnego, Wspólnoty św. Charbela, scholi parafialnej oraz Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań”.
 4. W najbliższy piątek 25 września o godz. 17:00 odbędzie się próba scholi, a o godz. 19:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań”. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

 1. Dzisiaj 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym dniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego, ale w jego ramach zapraszamy na nabożeństwo, którego rozważania będą oparte właśnie na Piśmie Świętym.
 3. W poniedziałek 14 września o godz. 16:30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy 1. i ich rodziców, natomiast we wtorek o godz. 16:30 spotkanie dzieci i ich rodziców z grupy 2. 
 4. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu zapraszamy na czwartkowe Msze Święte o godz. 18:00, a po niej na wspólne spotkania.
 5. Otrzymaliśmy niewielką ilość cegiełek w formie cukierków „krówek” przeznaczonych na remont katedry świdnickiej. Cegiełka w kwocie 20 zł do nabycia przy wejściu
  do kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020 r.

 1. Zgodnie z decyzją ks. bp. Marka Mendyka, dziś po każdej Mszy św. ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz „Caritas” diecezji świdnickiej.
 2.  W sobotę 12 września odbędzie się Ingres Biskupa Świdnickiego do katedry. Ze względu na trwającą epidemię, uroczystość odbędzie się w ograniczonej formie, tzn. tylko z udziałem zaproszonych gości. Biskup świdnicki prosi nas wszystkich o włączenie się do duchowej jedności w tym szczególnym czasie, polecając Panu Bogu i Matce Najświętszej jego pasterską posługę w diecezji.
 3. Wrzesień to miesiąc, w którym wznawiamy działalność grup i wspólnot modlitewnych w naszej parafii. Dlatego już w najbliższy poniedziałek 7 września zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu Kręgu Biblijnego. Odbędzie się ono po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
 4. W czwartek zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Mszę św. wieczorną, a po niej na zbiórkę, otwierającą kolejny rok formacji. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu.
 5. W najbliższym czasie planujemy również wznowić spotkania wspólnoty modlitewnej św. Charbela, Duszpasterstwa Młodzieży „Przystań” oraz scholi parafialnej. Szczegóły w późniejszym czasie.
 6. W środę 9 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W przyszłą niedzielę 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
 8. W związku z trwającą pandemią stałe odwiedziny chorych są zawieszone. Gdyby jednak ktoś miał potrzebę skorzystania z sakramentów prosimy o zgłoszenie tego faktu.
 9. Z dniem 06 lipca 2020 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie w ramach realizacji programu „Aktywne wsparcie” został uruchomiony Lokalny Telefon Zaufania. Jest on dostępny dla każdego mieszkańca Gminy Dzierżoniów. Więcej informacji w gablocie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. Nabożeństwo w sobotę o godz. 17:00.
2. Zgodnie z decyzją ks. bp. Marka Mendyka, w przyszłą niedzielę, 6 września odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz „Caritas” diecezji świdnickiej.
3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni
oraz zachowaniu odpowiednich odległości między sobą. Przy wejściu do kościoła przygotowane jest stanowisko do dezynfekcji, odpowiednia instrukcja oraz maseczki ochronne. Zakup preparatów dezynfekujących został dofinansowany w ramach Programu COVID-19 ze środków Narodowego Instytutu Wolności.
4. Polecamy modlitwie dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.
W związku z pandemią nie ma przewidzianej Mszy św. na rozpoczęcie roku.
5. Od września kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki
od 16:00 do 17:00 i w soboty od 8:00 do 9:00.
6. W ten poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna w związku z konferencją rejonową duchowieństwa w Kłodzku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

1. W ostatnim czasie przystąpiliśmy do renowacji przedsionka i drobnych prac remontowych we wnętrzu naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne i wszelkie ofiary materialne składane na potrzeby naszej świątyni.
2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
dzisiaj po każdej Mszy Świętej możemy włączyć się w zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na pomoc dla mieszkańców Bejrutu, poszkodowanych w tragicznej eksplozji materiałów wybuchowych. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie tej akcji.
3. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020 r.

1. W czwartek 13. sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
2. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej), Msze Święte według niedzielnego porządku. Po każdej Eucharystii dokonamy obrzędu poświęcenia ziół i kwiatów.
3. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św.
2. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.
3. Trwa XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Każdego dnia po wieczornej Mszy Św. odbywają się w naszej parafii spotkania modlitewne Grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pielgrzymów.
4. Sudeckie Forum Inicjatyw w dniach 15-19 sierpnia w Głuszycy zaprasza na cykl paneli dyskusyjnych, koncertów i warsztatów pt. wiara – kultura –ekonomia. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.sudeckieforuminicjatyw.pl
5. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem przypominamy, że w kościele wciąż obowiązuje obowiązek noszenia maseczek.
6. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, z tej racji zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17:00.
2. Przypominamy, że w zakrystii możemy zapisywać się do grupy duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki pieszej w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia w naszej parafii po wieczornej Mszy św. odbywać się będą spotkania modlitewne Grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia.
W sobotę 1 sierpnia jako Rejon Dzierżoniowski jesteśmy zaproszeni do parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, gdzie o godz. 19:00 Mszy Św. będzie przewodniczył JE Ks. bp Adam Bałabuch, a po niej odbędzie się Apel Pielgrzymkowy. W tym dniu nie będzie spotkania modlitewnego w naszej parafii.
3. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy Bożej opieki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

1. We wtorek 21.07. w naszej parafii przypada Adoracja Wieczysta. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu w kościele, o godz. 12:00 wspólny „Anioł Pański”, a o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o 17:30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym dla naszej wspólnoty dniu.
2. W sobotę 25.07. liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00, po której tradycyjnie dokonamy obrzędu poświęcenia pojazdów. Zachęcamy kierowców do skorzystania z tej możliwości.
3. Przypominamy, że w zakrystii możemy się zapisywać do grupy duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.
4. Wszystkim życzymy dobrych wakacji.
5. W przyszłą niedzielę 26.07. na Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla czworga dzieci. Wszystkie dzieci oczekujące na tę uroczystość zawierzajmy Panu Bogu w codziennej modlitwie.
6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie zaprasza do nowo otwieranej grupy, przeznaczonej dla osób z zaburzeniami funkcji poznawczych, których najczęstszą przyczyną jest choroba Alzheimera. W ramach wsparcia dziennego oferujemy: zajęcia terapeutyczne, opiekę pielęgniarską, rehabilitację ruchową, wsparcie psychologa, ciepły posiłek w ramach zajęć kulinarnych oraz wsparcie rodziny i opiekunów w procesie opieki nad osobą zależną. Zapisy i informacje: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie, ul. Nowowiejska 88, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. (Tel. 74 830-39-97, kom. 507-343-448). Ilość miejsc ograniczona.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

1. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria
parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej, a w soboty od 8:00 do 9:00.
2. Jutro 13. lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie intencji do Różańca i świec na procesję światła.
3. Serdecznie dziękujemy za ofiarność naszym parafianom. Zakupiliśmy ostatnio komplet świec ołtarzowych. Przygotowujemy się do bieżących remontów i zakończyliśmy modernizację monitoringu, dokładając nowe kamery monitorujące przedsionek kościoła na zewnątrz oraz założyliśmy alarm przeciwpożarowy i antywłamaniowy, dokładając odpowiednią ilość czujek. Obiekt na zewnątrz i wewnątrz kościoła i plebanii jest monitorowany 24 h na dobę.
4. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o Panu Bogu, a dzisiaj wybierzmy dobrego prezydenta naszej Ojczyzny.
5. Informacja o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
Tegoroczna 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii będzie miała wyraz symboliczny. W imieniu wszystkich pielgrzymów wyruszą przedstawiciele Księży oraz służb porządkowych, niosąc intencje całej diecezji. Pielgrzymka wyruszy 31 lipca ze Świdnicy po Mszy św. o godz. 10:00, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 9 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana w kaplicy cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 9:30. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej i zapisania się do grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Pielgrzymi duchowi otrzymają specjalne modlitewniki oraz tegoroczny znaczek pielgrzymkowy. Zapisy do grupy 7 w zakrystii, istnieje wtedy możliwość złożenie dobrowolnej ofiary na rzecz pokrycia kosztów materiałów oraz pielgrzymki. W diecezji w wyznaczonych kościołach odbywać będą się również spotkania dla pielgrzymów, a w Internecie umieszczone będą konferencje na każdy dzień. Transmitowane będą też wydarzenia z pielgrzymki pieszej oraz wieczorne spotkania modlitewne z kościołów stacyjnych. Bliższe informacje na plakatach wywieszonych w gablocie oraz na stronie internetowej: swidnickiepielgrzymowanie.pl

Ks. Kan. Krzysztof Ambrożej
Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020 r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu
po każdej Mszy Św.
2. Na Mszy Św. o godzinie 12:00 uroczyście przywitamy nowego wikariusza ks. Mateusza Grzegorczyka. Na zakończenie Mszy Św. ks. Neoprezbiter udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy Św. wieczornej a w soboty od 8:00 do 9:00.
4. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy Bożej opieki.

Ks. Kan. Krzysztof Ambrożej
Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020 r.

1. Z dniem dzisiejszym zgodnie z rozporządzeniem władz w naszym Kościele może uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach 80 osób.

2. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwo majowe.

3. Jutro 18.05 przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Za Jego przyczyną wypraszajmy łaski dla naszej Ojczyzny. Na Dzierżoniowskim Rynku możemy oglądać wystawę poświęconą naszemu rodakowi do 14.06. Gorąco zachęcamy.

4. W sprawie naboru do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie można kontaktować się telefonicznie lub poprzez skrzynkę e-mail. Dane kontaktowe umieszczone są na stronie szkoły. Prosimy kontaktować się od poniedziałku do czwartku od godz. 9:00 do godz. 14:00.

5. W sobotę 20.05 w Katedrze Świdnickiej odbędą się święcenia Kapłańskie. Diakonów przeżywających rekolekcje przed święceniami polecamy modlitwom wiernych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie przypomina, że w związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, apelujemy do Państwa o ostrożność, zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych dni.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Do soboty 09.05 trwać będzie Tydzień modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitwy w tak ważnej dla Kościoła sprawie.

2. Codziennie o godz. 17:30 Nabożeństwo majowe.

3. Jutro św. Floriana męczennika – patrona strażaków.

4. W czwartek 07.05 przypada 1-szy czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania TPWSD.

5. W piątek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i diecezji Świdnickiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przypominamy, że wciąż obowiązuje limit osób uczestniczących w nabożeństwach i Mszach św. (do 55 osób). Przychodzimy w maseczkach i zachowujemy bezpieczną odległość między sobą (do 2 metrów).

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. Przypominamy, że we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 55 osób. Obowiązują maseczki i zachowujemy wymaganą odległość między sobą. Nadal obowiązuje dyspensa od przyjścia na Mszę św. Uczestniczymy przez transmisje w mediach. Dziś o godz. 10:30 będzie transmitowana Msza św. z naszego Kościołą w mediach społecznościowych.

2. W piątek 01.05 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30. Obowiązuje określona liczba osób (do 55).

3. W sobotę 02.05 liturgicznie obchodzimy Uroczystość M. B Królowej Polski ze względu na specjalny przywilej udzielany przez Stolicę Apostolską. Msze św. wg porządku Niedzielnego: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. Nabożeństwo 1-szo sobotnie połączymy z majówką o 17:30, będzie ono miało nieco inny charakter. Modlitwa domowa z Komunią św. duchową nie przerywa rozpoczętych 5 sobót miesiąca, podobnie jest z 1-ymi piątkami.

4. Nie organizujemy masowych spowiedzi. Prosimy o osobiste zgłaszanie chęci wyspowiadania się i umówienia się z kapłanem zachowując w ten sposób zasady bezpieczeństwa.

5. Zachęcamy naszych wiernych do nabywania paschalików wielkanocnych w cenie 5 zł. Okres Wielkanocny trwa, paschalik symbolizujący Zmartwychwstałego Jezusa możemy zapalić na grobach naszych bliskich a tym samym wspieramy działalność CARITAS-u naszej diecezji.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej :Gość Niedzielny oraz Niedziela. ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

1. Z radością informujmy naszych wiernych, że od jutra 20 kwietnia zmieniają się Rządowe przepisy co do restrykcji osobowych w związku z trwającą epidemią Koronowirusa. W naszym Kościele będzie mogło uczestniczyć w Mszach św. do 55 osób. Prosimy jednak o rozwagę, nie skupiamy się w jednym miejscu i przychodzimy w maseczkach.

2. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bpa i męczennika. W tym dniu Kanonicznie obejmuję naszą diecezję nowy pasterz ks. Bp Marek Mendyk zastępując odchodzącego na emeryturę ks. Bpa Ignacego Deca. Obu pasterzy polecamy modlitwom wiernych.

3. W związku z panującą sytuacją w naszej Ojczyźnie, Uroczystość I-ej Komunii św. w naszej parafii przenosimy na drugą Niedzielę października tj. 11.10.2020r.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa 05.04.2020 r.

 1. Ponawiamy apel naszych pasterzy oraz władz państwowych o pozostawanie w domach. W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa.
 2. W Wielki Czwartek, Piątek i w Sobotę liturgia sprawowana będzie bez udziału wiernych o godz. 18:00. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w tych wydarzeniach przez media. Liturgia Triduum Paschalnego będzie transmitowana z naszego Kościoła. Łączmy się duchowo. Adorujmy Krzyż w naszych rodzinach.
 3. W tym roku nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów. Śniadanie wielkanocne modlitwą rozpoczyna głowa rodziny albo najstarsza z osób obecnych.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma rezurekcyjnej procesji. Mszę św. w naszym Kościele o 7:30, 9:00, 10:30, 18:00. Prosimy o pozostanie w domach i uczestniczeniu przez transmisje Tv i media społecznościowe (Internet). Dla bezpieczeństwa własnego i innych zachowujmy przepisy i zostańmy w domach.
  ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:00 bez udziału wiernych. Transmitowane będą bezpośrednio z naszego kościoła przez media społecznościowe.

2. Intencje Mszy św. przyjęte na godz. 10:00 na czas rekolekcji które zostały odwołane, będą odprawione o godz. 7:00. (dotyczy poniedziałku, wtorku i środy).

3. Nabożeństwo I-ego czwartku, piątku i soboty oraz odwiedziny chorych zostają zawieszone do odwołania. Modlimy się w domach.

4. W przyszłą niedzielę obrzęd poświęcenia palm w formie zwykłej bez udziału wiernych i procesji.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

1. W związku z epidemią informujemy ze smutkiem że w tym roku nie będzie rekolekcji Wielkopostnych i z nimi związanej spowiedzi. Spowiadać będziemy codziennie przed każdą Mszą św. aby uniknąć publicznych zgromadzeń.

2. W środę 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada XVI rocznica ustanowienia naszej diecezji, rocznica sakry biskupiej i ingres I-ego Biskupa Świdnickiego. Modlimy się w intencji diecezji i naszego pasterza ks. Bpa Ignacego.

3. W dalszym ciągu zawieszamy wspólne Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

4. Ponawiamy apel naszych władz Kościelnych i świeckich. Zostańmy w domach. Dyspensa obowiązuje do 29.03.

5. Ponieważ nie będzie rekolekcji, intencje Mszalne przyjęte na godz. 10:00 odprawione zostaną o godz. 7:00. Ofiarodawców przepraszamy za tę zmianę.

ks. kan. Krzysztof Ambroże

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

1. W czwartek Uroczystość św. Józefa.

2. W związku z Koronawirusem odwołujemy wszystkie Nabożeństwa: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale oraz wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży.

3. W piątek kościół będzie otwarty dla wiernych, którzy chcieliby odprawić prywatnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Biskupa zawartych w odczytanym dziś komunikacie.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji (Ciemnicy) oraz na nasze bieżące remonty. Przygotowujemy się do malowania kopuły na wieży naszego Kościoła oraz konserwacji dzwonów i konstrukcji na której są zawieszone.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

1. Z racji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzy Bożego Błogosławieństwa składając dar serdecznej modlitwy.

2. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 17:00.

3. W dniu dzisiejszym w ramach przeżywanej niedzieli „Ad Gentes” modlitwą i ofiarą składaną do puszek pomagamy polskim misjonarzom a wśród nich o. Krzysztofowi Zębikowi naszemu parafinowi. Zespołowi Charytatywnemu dziękujemy za ich służbę na rzecz misji.

4. Jutro w kinie „Zbyszek” w Dzierżoniowie odbędzie się projekcja filmu „Najświętsze serce”. Seans o godz. 16:30. Zainteresowane osoby proszone są by już przed 16:00 zgłosić się po bilet za 10 zł. u przedstawicieli Akcji Katolickiej parafii Królowej Różańca Świętego.

5. W sobotę 14.03 Wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów w seminarium świdnickim. Prosimy o modlitwę.

6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. porannej , o godz. 17:00 z udziałem dzieci i młodzieży i po Mszy św. wieczornej.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką Pasyjną na godz. 17:00.

2. W środę 4 III rozpoczynają się szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 i trwać będą do piątku. Prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.

3. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W czwartek modlimy się o powołania. Zapraszamy TPWSD. Wyjątkowo w 1-szy piątek Msza św. o 7:00 i 18:00. Zmiana z godz. 8:00 na 7:00 ze względu na rekolekcje szkolne. Msza św. na zakończenie rekolekcji w piątek o godz. 9:00. Wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej po Mszy św. porannej. W 1-szą sobotę Kapłani odwiedzą swoich chorych.

4. O godz. 17:00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. Zapraszamy w piątki na Drogi Krzyżowe o godz. 17:00 z udziałem dzieci i młodzieży i po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą Niedziele 8 III w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela
„Ad Gentes”. Niesiemy pomoc misjom. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami polskimi. Ofiary składane do puszek w tym dniu przeznaczone są na polskich misjonarzy i dzieła przez nich podejmowane.

7. W poniedziałek 9 III w Kinie Zbyszek w Dzierżoniowie wyświetlony będzie film pt. „Najświętsze Serce”. Seans zamówiony przez parafie naszego miasta o godz. 16:30. Cena 10 zł. Gorąco zachęcamy zwłaszcza Straż Honorową NSPJ a także wszystkie grupy modlitewne.

ks. kan. Krzysztof Ambrożej